مهر امسال 190 هزار دانش آموز در خراسان شمالی به مدرسه می روند / فعالیت 9 مدرسه تک دانش آموزی


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ابوالقاسم اکبری مدیرکل فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری اظهار داشت: مشکل آب قرارگاه معرفت تربیتی بجنورد به صورت موقت برطرف شد. باید راه اندازی شود، مخزن اصلی آب این مکان با تخصیص اعتبار با حمایت سازمان برنامه بودجه و آففا حل شود.

وی افزود: بحث سبز در اردوگاه مهم است، بنابراین نیازمند همکاری آب و منطقه ای هستیم تا در حوزه تامین آب دچار مشکل نشویم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و طرح ماهر، گفت: کارگروه های مختلفی در این زمینه فعال شده، وضعیت ثبت نام دانش آموزان به روز شده و نسبت به آن افزایش چشمگیری داشته است. نسبت به سال قبل از آن سال گذشته 186 هزار و 575 دانش آموز در مدارس استانی مشغول به تحصیل بودند و بر اساس آمار موجود پیش بینی می شود حدود 190 هزار دانش آموز در سطح استان مشغول به تحصیل شوند.

وی افزایش سه هزار دانش آموزی در سال جاری را نسبت به سال گذشته ذکر کرد و گفت: 95 درصد دانش آموزان ثبت نام شده اند.

اکبری به مشکل کتاب دانش آموزان اشاره کرد و افزود: توزیع کتاب در شهرستان ها و سپس در مدارس آغاز شده است تا دانش آموزان در روز اول مدرسه کتاب تهیه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه ثبت نام کتاب دانش آموزان در سامانه تا 10 شهریورماه ادامه دارد، گفت: 2 هزار و 379 دانش آموزی که تاکنون ثبت نام کرده اند، کتاب خود را سفارش نداده اند.

این مقام مسئول به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: در این سال ها حدود 1400 معلم کمبود داشتند که 200 نفر از این تعداد با تهیه خدمات برطرف شده و کمبود همچنان وجود دارد. 1200 معلم در استان وجود دارد.

اکبری خاطرنشان کرد: با مجموع یک هزار و 706 معلم متقاضی بازنشستگی، 800 نفر متقاضی ادامه کار و 56 معلم نظامی، 85 روحانی کشیک، کسری تامین و تمام تلاش ها انجام شد. برای اینکه هیچ مدرسه ای در روز اول مهر بدون معلم نباشد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی به 9 مدرسه تک دانش آموزی در استان اشاره کرد و گفت: 109 مدرسه زیر پنج نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.