موافقتنامه تقویت همکاری امنیتی و نظامی بین ایالات متحده و امارات متحده عربی


به گزارش خبرگزاری فارس، دولت‌های آمریکا و امارات تمایل خود را برای تعمیق همکاری‌های امنیتی که به ادعای آنها امنیت و ثبات منطقه‌ای بیشتری را به همراه خواهد داشت، ابراز کرده‌اند.

این توافق در جریان دیدار و گفت‌وگو میان جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس‌جمهور امارات در جده و در جریان نشست منطقه‌ای به دست آمد.

به گزارش خبرگزاری WAM، واشنگتن و ابوظبی بار دیگر بر تعهد خود به تعمیق همکاری های امنیتی تاکید کردند و بر تعهد خود به چندین دهه همکاری نزدیک در ماموریت مشترک مبارزه با تروریسم و ​​افراط گرایی تاکید کردند.

علاوه بر این، سران امارات متحده عربی و ایالات متحده همچنین بر تعهد خود برای ادامه استفاده از موضع دیپلماتیک جامع برای تنش‌زدایی و پایان دادن به درگیری‌ها در سایر بخش‌های خاورمیانه فراتر از یمن تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، بایدن یادآور شد که امارات تنها کشوری در غرب آسیا است که از زمان عملیات طوفان صحرا در سال‌های 1990 تا 1991، نیروهای مسلح خود را در کنار ارتش آمریکا در تمامی ائتلاف‌های امنیتی بین‌المللی مستقر کرده است.

رئیس جمهور آمریکا بر تعهد کشورش به حفاظت از امارات در برابر حملات تروریستی و سایر اقدامات خصمانه از جمله حمله به اهداف غیرنظامی تاکید کرد.

رئیس امارات نیز به نوبه خود تاکید کرد که “ایالات متحده شریک اصلی امارات در زمینه امنیت است”.

در حال تکمیل…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.