موج دوم واکسن های COVID-19 می تواند نابرابری واکسن ها را برطرف کند


سازمان بهداشت جهانی است اصرار کردن کشورهای ثروتمند باید از دادن دوزهای تقویت کننده COVID-19 به شهروندان کاملاً واکسینه شده خود اجتناب کنند ، زیرا میلیاردها نفر در سراسر جهان هنوز یک دوز واحد دریافت نکرده اند. برخی از مشاوران سازمان بهداشت جهانی کلمات را نیش نمی زنند ، مانند بروس آیلوارد ، اپیدمیولوژیست کانادایی ، که می گوید جهان باید از نابرابری کنونی در دسترسی به واکسن ها “منزجر” شود.

آیلوارد با صحبت از مدیران تجاری و دولتی در قلب تلاش های جهانی توزیع واکسن توضیح داد: “احتمالاً 20 نفر در جهان برای حل این مشکل حقوق صاحبان سهام بسیار مهم هستند.” “ما به آن 20 نفر نیاز داریم که بگویند” ما این مشکل را تا پایان ماه سپتامبر حل می کنیم. بیایید مطمئن شویم که 10 درصد از هر کشور … واکسینه شده است. “

علیرغم توصیه های WHO ، این سناریو بعید به نظر می رسد ، زیرا بسیاری از ثروتمندترین کشورهای جهان به طور مداوم اولویت بندی کرده اند از پیشنهاد واکسن خود حمایت می کنند با وجود نمایشی کمیابی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به عنوان مثال ، کانادا ، بله به دست آورد بیش از 10 دوز برای هر ساکن. شاید از همه کشورها نگران کننده تر باشد استرالیا و انگلستان زوج هستند شیرجه زدن در تامین کمیاب دوزها برای طرح بین المللی COVAX ، که در حال حاضر یکی از تنها منابع نجات برای کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​است. فقط در ماه ژوئن ، استرالیا به دست آمده 500000 دوز COVAX و انگلستان 530.000. در مقایسه ، فقط کل قاره آفریقا ، جایی که 2 درصد از مردم واکسینه شده اند ، به تنهایی اخذ شده 245،000 دوز در ماه ژوئن از زمان نصب.

اگرچه کشورهای ثروتمند به افزودن واکسن های گران قیمت mRNA خود به ذخایر خود ادامه می دهند ، اما امیدواری قابل توجهی برای کسانی که از نابرابری واکسن ها ناامید شده اند وجود دارد: واکسن های نسل دوم کروناویروس در حال حاضر در آزمایشات بالینی امیدوار کننده هستند ، بسیاری از آنها می توانند بسیار م effectiveثر و ارزان تر باشند. و به راحتی در سراسر جهان توزیع می شود.

به عنوان مثال ، نامزد AKS-452 که اخیراً توسط Akston Biosciences مستقر در ماساچوست تولید شده است او وارد شد آزمایشات مرحله دوم در مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن (UMCG) ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای هلند. آزمایشات جدید به درد می خورد داده های فاز اول، که نشان داد AKS-452 ایمن بوده و به خوبی قابل تحمل است و یک دوز منفرد 90 میکروگرم می تواند 100٪ تبدیل به سروکال را انجام دهد و شرکت کنندگان در آزمایش سطح آنتی بادی قابل توجهی بالاتر از بیماران مبتلا به COVID بهبود یافته نشان دادند.

نکته مهم این است که عوامل متعددی نامزد واکسن Akston را به گزینه ای امیدوارکننده برای کشورهای در حال توسعه تبدیل می کند. از یک سو ، واکسن AKS-452 را می توان ماه ها بدون یخچال حمل و ذخیره کرد. ثابت شده است که ضربه به مدت حداقل شش ماه در دمای 25 درجه سانتیگراد و تا یک ماه حتی در دمای 37 درجه سانتی گراد پایدار است. که به تولید آن با استفاده از تکنیک های معمولی ارزان تولید آنتی بادی اجازه می دهد تا یک خط تولید بتواند بیش از یک میلیارد دوز در سال در کارخانه های تولیدی موجود تولید کند.

در همین حال ، شرکت های دیگر روی روش های جایگزین تزریق واکسن ، مانند تلقیح دهان و بینی کار می کنند. داروسازان اورامد تنظیم شده است شروع کردن آزمایش با یک نامزد به شکل قرص ، که موانع لجستیکی را که بر بسیاری از کشورهای جهان در حال توسعه تأثیر می گذارد تا حد زیادی کاهش می دهد.

مانند اکثر واکسن های COVID ، قرص واکسن Oramed پروتئین گوش را هدف قرار می دهد که به ویروس اجازه ورود به سلول های انسانی را می دهد. قرص همچنین دو پروتئین دیگر را در سطح سلول ویروس هدف قرار می دهد که به کندی جهش یافته اند. انجام این کار باید حفاظت بهتری در برابر انواع ویروسی ارائه دهد. از آنجا که قرص نباید در دمای پایین ذخیره شود یا برای تزریق به یک متخصص آموزش دیده نیاز دارد ، واکسن جایگزین ، اگر به خوبی آزمایش شود ، می تواند ابزار قدرتمندی برای کشورهایی باشد که برای غلبه بر موانع استقرار واکسیناسیون تلاش کرده اند. دور

توسعه واکسن های ایمن و م againstثر در برابر کروناویروس جدید یکی از درخشان ترین نقاط دوره همه گیری بود. متأسفانه هنوز همه کشورها به طور مساوی در این موفقیت شرکت نکرده اند. با این حال ، نسل بعدی واکسن ها ممکن است در دسترس تر ، حمل و مدیریت آسان تر از نسخه های قبلی خود باشد و می تواند فاصله زیادی در پوشش جهانی واکسن ها ایجاد کند.

اگر علاقمند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *