موضوع مهاجرت به قم از داخل و خارج از کشور یکی از مسائل مهم پیش روی استان است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری قم با حضور رئیس کل دادگستری قم اظهار داشت: دشمن نقشه گسترده ای را آغاز کرده است. تلاش برای تغییر ذائقه فرهنگی و مذهبی مردم قم.»

وی افزود: از نظر قوه قضاییه نیز تقویت نیروی انتظامی یکی از نیازهای مهم استان قم برای ارتقای خدمات اجتماعی مردم است.

وی با اشاره به تقاضای سرمایه گذاری خارجی در قم گفت: از قوه قضائیه درخواست می شود نسبت به رفع موانع سرمایه گذاری خارجی در قم توجه ویژه داشته باشد.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی یکی از مزایای بی بدیل و منحصر به فرد در استان قم است و از این رو مهاجرت از داخل و خارج از کشور به این استان موضوع مهمی است.

استاندار قم ادامه داد: با توجه به مهاجرتی بودن شهر قم، در سال های اخیر شاهد افزایش قیمت های منطقه ای به ویژه در بازار مسکن بوده ایم.

شاهچراغی افزود: از آنجایی که قم قبل از انقلاب اسلامی با دولت قهر بود، مشکلاتی با برخی ویژگی های اجتماعی مانند عقب ماندگی و محله های کم برخوردار در استان وجود دارد.

استاندار قم یادآور شد: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به قم دو هزار و 16 میلیارد تومان وام نقدی پیش بینی شده بود که تاکنون 700 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است. در این بازدید 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات به استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه پروژه راه اندازی واحد تولید پارچه مشکی در استان قم با اعتباری بالغ بر 32 هزار و 32 میلیون نفر کلید خورده است، گفت: از مجموع 145 طرح پیشنهادی در سفر رئیس جمهور حدود 30 پروژه بزرگ است که از این قبیل است. به عنوان فرودگاه، مترو و حومه شهر.

استاندار قم با اشاره به سکونت 250 هزار شهروند در قم گفت: حدود 200 هزار نفر از این اتباع دارای مجوز اقامت قانونی در قم هستند. یکی از ویژگی ها و امتیازات شهروندان نخبه قمی این است که باید زمینی برای نقش آنها در توسعه قم فراهم کرد.

انتهای پیام/ 78032
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.