مکمل های کاهش قند خون را بشناسید


سطح بالای قند خون می تواند بر سلامت بدن ، از بینایی تا وزن و سلامت قلب تأثیر منفی بگذارد ، بنابراین باید اقدامات لازم برای کاهش قند خون انجام شود. در حالی که تغییر رژیم غذایی یا ورزش بیشتر می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، مکمل های زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. به خاطر داشته باشید که این مکمل ها جایگزین داروهای دیابت نمی شوند. آنها فقط مکمل درمانهای معمول هستند.

نقش دارچین در کاهش قند خون

دارچین از پوست درخت دارچین گرفته شده و به عنوان مکمل ، عصاره یا پودر دارچین در بازار موجود است. یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه دارچین می تواند سطح قند خون را در افراد مبتلا به پیش دیابت کنترل کند. این امر برای جلوگیری از بروز دیابت نوع 2 مهم است دارچین به صورت خوراکی مصرف می شود. یک مطالعه دوز توصیه شده 250 میلی گرم عصاره دارچین را دو بار در روز قبل از هر وعده غذایی گزارش کرد. یک راه آسان برای افزودن دارچین به رژیم غذایی شما استفاده از آن در آشپزخانه است.

ویتامین دی.

ویتامین D یا “ویتامین خورشید” زمانی تولید می شود که بدن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار گرفته و به تقویت استخوان ها کمک می کند. کمبود ویتامین D می تواند طیف وسیعی از آثار منفی از جمله خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در پی داشته باشد. یک مطالعه نشان داده است که ویتامین D می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده ، سطح گلوکز خون را کاهش داده و خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد. پزشک در مورد بهترین دوز قبل از مصرف ویتامین D

قند خون خود را پایین بیاورید

آلوئه ورا

یک مطالعه نشان داد که آلوئه ورا به ویژه در کاهش قند خون برای افراد مبتلا به پیش دیابت مفید است. آلوئه ورا حاوی شیره ای است که به صورت خوراکی مصرف می شود. همچنین می توان آن را به عنوان یک ژل موضعی روی پوست استفاده کرد و حتی می توان آن را در شامپوها و صابون ها یافت ، اما شکل دهان چیزی است که به عنوان راهی برای تنظیم قند خون مورد مطالعه قرار گرفته است. البته آلوئه ورا خوراکی می تواند باعث اسهال ، کهیر و گرفتگی عضلات شود.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی است که در تنظیم فشار خون ، عملکرد ماهیچه ها ، ضربان قلب و سطح قند خون نقش اساسی دارد. رژیم های غنی از منیزیم به طور کلی با کاهش خطر ابتلا به دیابت همراه است و نشان می دهد که این عنصر در متابولیسم گلوکز نقش دارد. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مصرف مکمل های منیزیم خوراکی باعث کاهش مقاومت به انسولین و کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود. مکمل های منیزیم به اشکال مختلف از جمله اکسیدها ، سیترات ها و کلریدها وجود دارد. توصیه می شود برای جذب بهتر منیزیم را با وعده غذایی مصرف کنید.

پیتر رنگارنگ

این میوه ای است که قرن ها در طب چینی و هندی برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. اغلب به عنوان داروی گیاهی برای دیابت استفاده می شود زیرا حاوی مواد فعال ضد دیابت است که گفته می شود سطح گلوکز خون را کاهش می دهد. خربزه تلخ را می توان به صورت یک میوه کامل مصرف کرد یا در آب آن گرفت و دانه های آن را می توان برای مصرف به صورت پودر خرد کرد.

کروم در کاهش قند خون

کروم یک ماده معدنی طبیعی است که در برخی غذاها یافت می شود. این عنصر به دو صورت شش ظرفیتی (کروم +6) و سه ظرفیتی (کروم ++) وجود دارد. شکل سه ظرفیتی آن است که در غذا یافت می شود. شکل شش ظرفیتی آن سمی است و در زباله های صنعتی یافت می شود.
یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که مکمل کروم اثرات مفیدی بر کاهش قند خون در بیماران دیابتی دارد. مکمل های مولتی ویتامین یا مواد معدنی حاوی کروم در دوزهای 35 تا 120 میکروگرم هستند. همچنین می توانید مکمل هایی را پیدا کنید که منحصراً کروم هستند و 200 تا 500 میکروگرم سنگ معدن را تأمین می کنند.
برخی از داروها ممکن است با مکمل های کروم تداخل داشته باشند. متفورمین و سایر داروهای دیابت کروم توصیه نمی شود. در صورت مصرف بیش از حد کروم ، افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و کبدی ممکن است علائم شدیدی مانند کاهش وزن ، کم خونی ، اختلال عملکرد کبد ، ترومبوسیتوپنی ، نارسایی کلیه ، درماتیت و هیپوگلیسمی را تجربه کنند.

ما ملاقات می کنیم: Nutri Diabetes Pill Pack Vivation

آلفا لیپوئیک اسید

آلفا لیپوئیک اسید ترکیبی است که در داخل هر سلول بدن انسان یافت می شود. گلوکز را از طریق اکسیژن به انرژی تبدیل می کند که به آن متابولیسم هوازی می گویند. محققان دریافتند که قند خون ناشتا و A1C در افراد با افزایش دوز آلفا لیپوئیک اسید کاهش می یابد. آلفا لیپوئیک اسید می تواند با برخی داروها از جمله داروهای دیابت ، شیمی درمانی ، داروهای تیروئید و ویتامین B1 تداخل ایجاد کند. آلفا لیپوئیک اسید نسبتاً بی خطر است و عوارض جانبی آن نادر است. عوارض جانبی شناخته شده شامل خستگی ، اسهال ، بثورات و بی خوابی است. از آنجا که آلفا لیپوئیک اسید قند خون را کاهش می دهد ، افرادی که قند خون پایینی دارند باید قبل از افزودن آن به رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *