مکمل های کاهش وزن برای مردان – مسدود کننده چربی، مسدود کننده کربوهیدرات یا چربی سوز؟

اگر مردی هستید که برای کمک به برنامه رژیم غذایی خود از مکمل های کاهش وزن استفاده می کند، ممکن است توجه داشته باشید که مسدود کننده چربی، مسدود کننده کربوهیدرات یا چربی سوز واقعا چقدر مفید است. مسدود کننده های چربی مانع از تجزیه اسیدهای چرب در روده شما می شوند، بنابراین میزان جذب چربی را محدود می کنند.

Xenical احتمالاً مشهورترین آنها یا Alli به طور مشابه شناخته شده است. گفته می شود که تا 24 درصد از چربی دریافتی شما را مسدود می کند، Alli فقط در صورتی کار می کند که رژیم غذایی چرب داشته باشید. اگر رژیم شما عمدتاً از کربوهیدرات تشکیل شده باشد، آلی بی فایده خواهد بود. در حالی که آلی اساساً یک داروی کاهش وزن با نسخه است که بدون نسخه در دسترس است، پزشکان به ادعاهای آلی اهمیت زیادی نمی دهند.

بله، چربی را مسدود می کند، اما ویتامین های A، B، E و K را نیز مسدود می کند، بنابراین مصرف مولتی ویتامین ها هنگام مصرف آلی ضروری است. اگر از رژیم غذایی پرچرب استفاده می کنید که شامل نفخ و اسهال می شود، آلی نیز عوارض جانبی قوی دارد، بنابراین ممکن است در مقطعی کوتاهی کنید!

از طرف دیگر مسدود کننده های کربوهیدرات مشکوک هستند و هنوز یکی از این محصولات با حمایت انجمن غذا و دارو وجود نداشته است. مسدود کننده های کربوهیدرات برای مردان با محدود کردن تجزیه آنزیم های نشاسته شما از طریق ماده (فازئولامین) موجود در لوبیا سفید عمل می کنند.

پزشکان موافق هستند که این قرص‌ها به جز اثرات درمانی نفخ، نتایج کمی دارند، مانند خوردن یک تانک لوبیا! از سوی دیگر، چربی سوزها بسیار مفیدتر در نظر گرفته می شوند، زیرا یکی از 3 مهم ترین درشت مغذی، چربی، کربوهیدرات یا پروتئین را مسدود نمی کنند.

با این حال، چربی سوزها به دلیل غلظت بالای کافئین، اثرات درمانی مانند بی قراری دارند، مگر اینکه یکی از مکمل های کاهش وزن طبیعی جدید باشند که به عنوان سوپر غذای شماره 1 شناخته می شوند.