میانگین صنعتی داو جونز چقدر است؟


درست همانطور که علائم حیاتی بیمار را برای سنجش رفاه یا بیماری احتمالی او در نظر می گیرید ، دنیای مالی نیز به دنبال شاخص هایی برای اندازه گیری دمای سلامت اقتصادی یک کشور است. قدیمی ترین و مشهورترین آنها میانگین صنعتی داوجونز است که اغلب به اختصار DJIA نامیده می شود یا به سادگی به عنوان شاخص داوجونز نامیده می شود. در سال 1896 توسط چارلز هنری داو و ادوارد دی جونز به عنوان روشی برای تعیین روند قیمت سهام و اوراق قرضه در ایالات متحده تاسیس شد. آنها در یک خبرنامه مشترک با سرمایه گذاران از میانگین سهام منتخب عبور کردند.

DJIA در ابتدا به طور متوسط ​​فقط 12 سهم گرفت و طبق گزارش آرمسترانگ اکونومیکس سرانجام نسبت به سهام راه آهن بسیار سنگین شد. در آن زمان ، این کاملاً منطقی بود ، زیرا تحویل کالا تأثیر زیادی بر اقتصاد رو به رشد داشت. با این حال ، ویرایش دوازدهم اولیه نگاهی به تاریخ اقتصاد نوپای آمریکا دارد. آخرین نسخه اصلی ، جنرال الکتریک ، در سال 2018 به شرح کامل از لیست حذف شد هفته صنعت مقاله ای از آن زمان

از ابتدای تاسیس ، DJIA به 30 شرکت آمریکایی افزایش یافته است و نماینده تمام بخشهای اصلی صنعت به جز حمل و نقل ، خدمات شهری و املاک است (شاخصهای جداگانه ای برای این مناطق تجاری وجود دارد). مطابق با روزنامه وال استریتDJIA با افزودن 30 سهام در شاخص خود تقسیم بر عاملی به نام تقسیم کننده Dow تعیین می شود که به تسهیل تغییرات مانند تقسیم سهام و سهام جدید اضافه شده به شاخص کمک می کند.

سرمایه گذاران پزشکی باید توجه داشته باشند که اگرچه میانگین صنعتی داوجونز از نظر خواندن بازار یک ابزار ارزشمند است ، اما برای مشاهده جامع بازار باید از سایر شاخص های گسترده و متنوع تر استفاده کرد. اینها شامل Standard & Poor’s 500 است که شامل 500 شرکت بزرگ در کشور است. NASDAQ (به عنوان مثال ، انجمن ملی نمایندگان اوراق بهادار به نقل از خودرو) ، که دارای چندین سهام فناوری است. یا شاخص کل بازار ویلشایر 5000 ، یک شاخص وزنی با ارزش بازار برای ارزش بازار تمام سهام ایالات متحده که به طور فعال در ایالات متحده معامله می شود.

این شاخص ها به درک بازار کمک می کنند. در نهایت ، هیچ چیز جایگزین ارزیابی درست بر اساس حقایق و استراتژی سرمایه گذاری جامد که توسط مشاوران مالی معتبر هدایت می شود ، نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *