میسوری ارنست جانسون را به جرم قتل سه گانه در سال 1994 اعدام کرد

میسوری ارنست جانسون را به جرم قتل سه گانه در سال 1994 اعدام کرد


میسوری روز سه شنبه یک زندانی را با تزریق کشنده کشت و به نبرد طولانی بین فعالان برای نجات جان مردی که در قتل وحشیانه سه گانه 1994 محکوم شده بود پایان داد.

به ارنست جانسون 61 ساله در زندان بون تری دوز کشنده پنتوباربیتال تزریق شد و ساعت 6:11 بعد از ظهر پس از درخواست دقایق آخر برای حمایت از طرفداران از جمله پاپ فرانسیس درگذشت.

مرگ وی چند ساعت پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی آمریکا تلاش طولانی وکیل وی را برای زنده نگه داشتن وی انجام داد.

یک حکم دو جمله ای از قاضی برت کاوانا ، بعد از ظهر سه شنبه ، حکم اعدام جانسون را که هفتمین فردی بود که امسال در ایالات متحده اعدام شد و اولی که زندانی فدرال نبود یا در تگزاس اعدام شد ، رد کرد.

وکلای جانسون ادعا کردند که اعدام وی خلاف قانون اساسی است زیرا او “از نظر ذهنی ناتوان است”. وی با سندرم الکل جنین متولد شد و در سال 2007 در اثر برداشتن تومور بافت مغزی خود را از دست داد.

سیاستمداران و دیگر حامیان حقوق بشر همچنین فرماندار مایک پارسون را وادار کرده بودند تا به دلیل عدالت نژادی به جانسون ، که سیاه پوست است ، رحم کند.

پاپ در روزهای منتهی به اعدام به تماس ها پیوست. وی در نامه ای که توسط اسقف اعظم کریستف پیر به نمایندگی از وی ارسال شده است ، به “انسانیت جانسون و قداست تمام زندگی بشر اشاره کرد.

به گزارش واتیکان نیوز ، در این نامه آمده است: “حضرتش دوست دارد حقیقت انسانیت آقای جانسون و قداست همه زندگی بشر را پیش روی شما قرار دهد.”

مایک پارسون فرماندار میسوری تصمیم گرفت با وجود درخواست فعالان ، جانسون را مورد عفو قرار ندهد.
عکس AP/جف رابرسون ، پرونده

پارسون ، جمهوری خواه ، روز دوشنبه ، در آستانه اعدام ، اعلام کرد که ایالت با این حکم پیش می رود.

جانسون سه کارگر در فروشگاه کیسی جنرال را در جریان سرقت در 12 فوریه 1994 کشت. مقامات گفتند که او از چکش و پیچ گوشتی برای کشتن مری برچر 46 ساله ، مابل اسکروگز 57 ساله و فرد جونز 58 ساله استفاده کرد.

وی پس از لغو اولین حکم آنها پس از تجدیدنظر ، سه بار به جرم محکوم شد.

جانسون درخواست کرده بود به جای روش بحث برانگیز تزریق کشنده ای که به نظر می رسد باعث تشنج دردناک شود مورد اصابت گلوله قرار گیرد.

دیوان عالی درخواست او را رد کرد.

به گفته مقامات ، آخرین وعده غذایی وی دو چیزبرگر بیکن ، دو میلک شیک توت فرنگی و یک پیتزا بزرگ بوده است.

با سیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *