میوه ای که آلزایمر را از شما دور می کند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته اند که ترکیبات موجود در توت فرنگی با کاهش التهاب مغز می تواند از بروز آلزایمر جلوگیری کند.

محققان به سرپرستی دانشگاه راش در شیکاگو دریافتند بزرگسالانی که توت فرنگی می خورند پروتئین تاو کمتری در مغز خود دارند. یکی از علائم مستند آلزایمر، پلاک های چسبنده پروتئین بتا آمیلوئید است که در اطراف سلول های عصبی تشکیل می شود. اکثر دانشمندان بر این باورند که آمیلوئیدها مسئول تجزیه پردازش اطلاعات و مرگ سلولی هستند. با این حال، برای بیش از یک دهه، محققان به پروتئین دیگری که در داخل سلول های مغز یافت می شود به نام تاو به عنوان عامل احتمالی اشاره کرده اند.

فیستون، یک ترکیب طبیعی که در توت فرنگی یافت می شود، دارای پتانسیل ایفای نقش محافظتی در بسیاری از بیماری های مرتبط با افزایش سن است، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است. این تیم دریافت که بزرگسالان بالای 65 سال که به طور منظم از این میوه استفاده می کنند، پروتئین تاو کمتری در مغز خود دارند.

توت فرنگی همچنین منبع عالی پلانگونیدین است که تصور می شود از التهاب جلوگیری می کند. این مطالعه که هفته گذشته در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، مغز 575 بیمار را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.