نارگیل – چربی ترانس خوب

یکی از تئوری های غالب (اما تا حدی درست) که در 50 سال گذشته ترویج شده است این است که چربی های اشباع شده (روغن نارگیل و سایرین) برای سلامتی مضر هستند. بیماری قلبی، چاقی، کلسترول بالا و حتی بیماری آلزایمر تعدادی از پیامدهای تبلیغ شده مصرف چربی های اشباع شده است.

نام علمی نارگیل cocus nucifera است. این نام از سه فرورفتگی در قسمت بیرونی مودار آن گرفته شده است. کاشفان اولیه اسپانیایی آن را کوکو می نامیدند که به معنای واقعی کلمه “صورت میمون” ترجمه می شود.

برخی از چربی های اشباع طبیعی (نارگیل) و برخی دیگر ساخته دست بشر هستند. این فرآیند هیدروژناسیون انسانی است که چربی ترانس جانور زشت را تولید می کند.

هیدروژناسیون زمانی اتفاق می افتد که هیدروژن به روغن پخت و پز اضافه شود تا جامد شود و احتمال خراب شدن آن کاهش یابد. غذاها مدت بیشتری تازه می مانند، بافت چربی کمتری دارند و ماندگاری بسیار بیشتری دارند.

چربی های ترانس ساخته شده توسط انسان غیرطبیعی هستند و در سطح سلولی بدن را مختل می کنند. آنها پاسخ ایمنی بدن را که برای مبارزه با بسیاری از بیماری های عصر ما ضروری است کاهش می دهند.

دیابت تنها یکی است، زیرا چربی های ترانس با گیرنده های انسولین ما در غشای سلولی تداخل می کنند. آنزیم‌هایی که بدن برای مبارزه با سرطان استفاده می‌کند نیز مختل می‌شوند و ما را مستعد ابتلا به این بیماری کشنده می‌کند. چاقی و بیماری های قلبی را نیز می توان به لیست طولانی اثرات سوء چربی های ترانس ساخته دست بشر اضافه کرد.

حال برای خبر خوب: اسید چرب لوریک در چربی نارگیل یافت می شود. اسید لوریک یک اسید چرب با زنجیره متوسط ​​است که به راحتی توسط بدن استفاده می شود و فواید زیادی دارد. تقریباً 50 درصد از اسیدهای چرب موجود در نارگیل را تشکیل می دهد.

بدن آن را به monolaurin تبدیل می کند، یک ضد ویروس و ضد باکتری که توسط بدن برای از بین بردن بسیاری از ویروس های خطرناک مانند HIV، سرخک، و هرپس سیمپلکس از جمله سایر ویروس ها استفاده می شود.

ثابت شده است که چربی نارگیل سلامت قلب را بهبود می بخشد. مطالعات انجام شده بر روی پلینزی ها، که غذای اصلی آنها نارگیل است، نشان داد که بیماری قلبی عملا وجود ندارد. آنها تا حدودی به دلیل افزایش نرخ متابولیسم، سالم و مرتب بودند.

چربی موجود در نارگیل باعث افزایش متابولیسم می شود و در نتیجه باعث افزایش ماهیچه های بدون چربی و چربی کمتر می شود. این به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا با آسیب های رادیکال های آزاد مبارزه کند. در صورت استفاده موضعی فواید زیادی برای پوست شما دارد. این نه تنها دارای خواص ضد پیری است، بلکه دارای خواص بازسازی کننده نیز می باشد.

به کنار عقل متعارف، به شما توصیه می شود که تحقیق کنید و از روغن نارگیل به عنوان یک عنصر اصلی در رژیم غذایی خود استفاده کنید. مزایای آن برای جمعیت سالخورده ما بسیار زیاد است که نمی توان آن را نادیده گرفت.