نحوه بلند شدن از رختخواب بعد از جراحی معده – 7 مرحله

جراحی معده که به آن جراحی چاقی یا کاهش وزن نیز گفته می شود ، شامل هر روشی برای دستگاه گوارش است که برای کمک به کاهش وزن بیمار طراحی شده است. برخی از انواع جراحی معده شامل قرار دادن یک نوار پلاستیکی در اطراف معده است ، در حالی که برخی دیگر شامل استفاده از منگنه هستند. دیگران باید با هدایت غذا از طریق معده و قسمتی از روده کوچک ارتباط داشته باشند.

جراحی معده بی اهمیت نیست. این امر به این دلیل است که صرف نظر از نوع عمل جراحی کاهش وزن که برای انجام آن انتخاب کرده اید ، برخی از قسمت های مهم بدن ، پوست و دستگاه گوارش شما تغییر می کند. این امر از جمله به زمان بهبودی قابل توجه و گاهی درد و ناراحتی در این فرآیند منجر می شود.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افرادی که تحت عمل جراحی معده قرار گرفته اند تجربه می کنند چیزی است که بسیار ساده به نظر می رسد: بی خطر و بدون درد از رختخواب بیرون آمدن.

اگر نمی دانید چگونه بعد از جراحی معده از رختخواب خارج شوید ، 7 مرحله را دنبال کنید:

1. مطمئن شوید که دستیار دارید. ترجیحاً یک مشاور بهداشت خانه یا سایر متخصصان کمک است ، اما همسر ، دوست یا اعضای خانواده بسیار خوب عمل خواهند کرد.

2. ابتدا با نشستن روی تخت شروع کنید ، روکش و ملحفه را به آرامی بیرون بکشید. شما نمی خواهید درگیر شوید یا روی جلد سفر کنید.

3. پاها را بلند کرده و به آرامی به لبه تخت بچرخانید. سپس بگذارید روی تخت آویزان شوند ، انگار روی صندلی نشسته اید. هنگام انجام این کار به احساسات ذهن و بدن خود توجه کنید.

4. کمی حرکت دهید و پاها را بچرخانید ، مچ پا را بچرخانید و انگشتان پا را حرکت دهید. اگر احساس سرگیجه نمی کنید ، با خیال راحت به مرحله بعد بروید.

5. به آرامی روی زمین بنشینید و پاها را کمی از هم باز کنید. این حالت کمی گسترده به شما در هنگام بلند شدن و بلند شدن از رختخواب ثبات می بخشد. سپس ، به آرامی به صندلی نزدیک بروید.

6. وقتی به صندلی رسیدید ، طوری بپیچید که پشت شما باشد ، انگار که می خواهید بنشینید. او گوساله ها را در ناحیه لگن لمس می کند.

7. هر دو بازو را روی مفصل ران گرفته و بدن را به آرامی به داخل لگن پایین بیاورید.

به یاد داشته باشید ، اگر تا به حال بعد از جراحی معده هنگام تلاش برای بلند شدن از رختخواب احساس ضعف یا سرگیجه داشتید ، حتماً از مددکار خود بخواهید که شما را به رختخواب بازگرداند. سپس برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی با پزشک خود تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *