نحوه شروع کاهش وزن از طریق دوچرخه سواری

اگر شما یکی از کسانی هستید که تصمیم گرفتید سبک زندگی خود را تغییر دهید تا تناسب اندام و سلامت داشته باشید، ممکن است بخواهید دوچرخه سواری را به عنوان یک ورزش امتحان کنید. برخلاف تمرین با وزنه و دویدن که معمولاً مچ پا و سایر ماهیچه‌های شما را تحت فشار قرار می‌دهد، دوچرخه‌سواری یک ورزش کم تاثیر است که به اندازه یا حتی دو برابر ورزشگاه کالری می‌سوزاند. دوچرخه سواری منظم می تواند عضلات شما را قوی تر کند. هر چه ماهیچه ها قوی تر باشند، پاها و باسن شما بهتر و سریع تر کار می کنند و به بدن شما اجازه می دهند در حین دوچرخه سواری کالری بیشتری بسوزانند.

برای به دست آوردن نتایج بهینه در دوچرخه سواری، ممکن است بخواهید ورزش را با یک رژیم غذایی سالم متشکل از سبزیجات بیشتر و پروتئین بدون چربی تکمیل کنید. همچنین کارشناسان به سوارکاران توصیه می کنند قبل از سواری صبحانه سالم بخورند و هرگز از وعده غذایی خود صرف نظر نکنند. گرسنه ماندن بدن از غذا باعث می شود فرآیندهای متابولیک فرد به جای استفاده و سوزاندن چربی های بیشتری را حفظ کند. کارشناسان همچنین توصیه می کنند که در سوارکاری های طولانی مدت استراحت کوتاهی و خوردن تنقلات برای سوارکار توصیه می شود. این نه تنها انرژی را تامین می کند، بلکه میل شدیدی را که منجر به غذا خوردن ناسالم بعد از سواری می شود، کاهش می دهد.

همچنین ممکن است متوجه شوید که پیروی از یک برنامه تمرینی ممکن است برای برنامه دوچرخه سواری شما مفید باشد تا به تناسب اندام و سلامتی شما کمک کند. یکی از سوارکاران باتجربه طرح دوچرخه ای را پیشنهاد کرد که به شما امکان می دهد با سرعت ها و شدت های مختلف دوچرخه سواری کنید. به عنوان مثال، می‌توانید مسیرهای دوچرخه‌سواری خود را از سفر تفریحی در پارک در یک روز تعیین‌شده و تمرین متقاطع در روز دیگر برنامه‌ریزی کنید.

همچنین ممکن است بخواهید سرعت دوچرخه خود را با شدت آسانی مانند سواری با سرعت 8 تا 12 مایل در ساعت شروع کنید. شما همچنین ممکن است تنفس ثابتی را تجربه کنید، اما نه وز کردن و پف کردنی که معمولاً در یک ورزش شدید تجربه می‌کند.

دوچرخه سواری با سرعت متوسط ​​به این معنی است که شما از 12 تا 16 مایل در ساعت رکاب می زنید، با این سرعت، تنش در پاهای شما بیشتر می شود و تنفس شما سنگین تر می شود. تنفس سنگین ریه ها را منبسط می کند و اکسیژن بیشتری را در بدن می دهد که در واقع به سوزاندن چربی بدن کمک می کند.

هنگامی که احساس می کنید به اندازه کافی اعتماد به نفس دارید، می توانید با شدت سخت تر از 16 تا 20 مایل در ساعت سریع تر حرکت کنید، اما به یاد داشته باشید که تا زمانی که پاها و ریه های شما با حداکثر ظرفیت خود کار می کنند، در این سرعت نمانید.

درست مانند هر ورزش دیگری، دوچرخه سواران با تجربه به دوچرخه سواران توصیه می کنند که قبل از رفتن به جاده برای سواری، انجام حرکات گرم کردن و کششی را فراموش نکنند. این تمرینات از آسیب عضلانی جلوگیری می کند و بدن را برای سواری شرایط می دهد.