در پینترست به اشتراک بگذارید
FluxFactory/Getty Images

هدف از بازدید از اسپا این است که خود را در تجربه آرامش بخش غوطه ور کنید و از آن لذت ببرید و نگرانی های معمول را در حالی که در حال نوازش هستید رها کنید.

اما، این را به دیابت نوع 1 (T1D) بگویید. برنامه ریزی یک تجربه اسپا با T1D در کشتی، مطمئناً می تواند اضطراب شما را افزایش دهد.

نگرانی هایی وجود دارد… اگر در طول درمان پایین بیایم چه؟ آیا می‌توانم تلفنم را برای خواندن CGM نزدیک خود نگه دارم؟

و افسانه‌ها و افسانه‌های پیرزن‌ها وجود دارد که به نظر می‌رسد در گوش شما زنگ می‌زند… پدیکور می تواند خطرناک باشد! اسکراب قند قند خون شما را بالا می برد! پوشش بدن برای دیابت مضر است!

خبر خوب برای افراد مبتلا به T1D این است که فرار از آبگرم برای شما کاملاً قابل انجام است، خواه بعدازظهر در سالن ناخن باشد یا یک استراحتگاه خواب. با آمادگی مناسب، درک و دانش واقعی، بازدید از آبگرم شما می تواند به همان اندازه که برای شخص بعدی لذت بخش و آرامش بخش است، باشد.

دکتر استفان بروئر، مدیر پزشکی مزرعه معروف Canyon Ranch در کالیفرنیا، ماساچوست، نوادا و آریزونا به DiabetesMine گفت که آنها به طور مرتب از افراد مبتلا به T1D استقبال می کنند و همیشه آماده هستند تا همه چیز را به خوبی پیش ببرند – همانطور که هر آبگرم خوبی باید باشد.

بروئر می گوید اولین قدم بسیار مهم است: «مطمئن شوید که به یک مکان معتبر می روید».

او گفت که در Canyon Ranch و تمام نقاط معتبر، “بیشتر پزشکان نه تنها در زمینه درمان، بلکه در کل در زمینه پزشکی آموزش دیده اند.” این بدان معناست که شما می توانید انتظار داشته باشید که اکثر پزشکانی که با آنها در تعامل هستید حداقل دانش پایه ای در مورد دیابت داشته باشند، دانشی که می توانید برای هر نیاز یا سازگاری خاصی که ممکن است نیاز داشته باشید، بر روی آن بسازید.

کارا کیلروی، یک پرستار در مرکز دیابت جاسلین در بوستون، ماساچوست، که از نزدیک با بزرگسالان جوان و بزرگسالان همکاری می کند، گفت که او به طور منظم به مشتریان در مورد نحوه خوب آبگرم کردن توصیه می کند.

اولین توصیه او ساده است: او به DiabetesMine گفت: “شما می توانید این کار را انجام دهید.” اما بیایید در مورد کاهش ریسک خود صحبت کنیم. اگر نشانه ای از تردید دارید، (با پزشک دیابت خود تماس بگیرید). این مورد استقبال و انتظار ما است.»

جولیا بلانشت، دکترا، پرستار ثبت‌شده و متخصص مراقبت و آموزش دیابت در کالج پرستاری دانشگاه یوتا، از ۷ سالگی مبتلا به T1D بوده و تقریباً به همان اندازه از علاقه‌مندان به درمان آبگرم بوده است.

او در مورد تجربیات آبگرم گفت: “دلیلی وجود ندارد که از این سرگرمی استقبال نکنیم.” “فقط نیازهای خود را بشناسید و آماده باشید.”

نکات حرفه ای

DiabetesMine به این متخصصان مراجعه کرد تا نکاتی را در مورد چگونگی انجام یک تجربه خوب در آبگرم جمع آوری کند. ما همچنین برخی از افسانه های رایج در مورد بازدید از آبگرم و درمان با T1D را شکستیم.

پدیکور کاملاً خوب است، با یک احتیاط

بلانشت به طور مرتب پدیکور می‌کند، هم در اسپاهای مقصد و هم در مکان‌های نزدیک خانه‌اش که می‌شناسد و به آنها اعتماد دارد. توصیه او: «اگر مدتی بود که قند خونتان خارج از محدوده بود، یا کاهش سرعت بهبودی داشتید، ممکن است بخواهید تا زمانی که قند خونتان در محدوده بیشتر باشد یا بریدگی‌ها بهبود پیدا کند، فقط یک تغییر پولیش در نظر بگیرید. ”

کیلروی موافق است.

او گفت: «اگر نوروپاتی، بثورات پوستی یا هر نوع اختلال گردش خون دارید، این بیشتر یک علامت قرمز است، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان این کار را انجام داد.»

او گفت، در عوض، مهم است که این مسائل را با مشاور پزشکی خود در میان بگذارید و سپس هر گونه برنامه درمانی خاص را در روز اسپا با پزشک خود در میان بگذارید.

برای ماساژ بروید، اما آماده باشید

بلانشت گفت که اغلب برای ماساژ می رود، به ویژه در زمان های کاری پر استرس، زیرا کاهش استرس به طور کلی برای مردم و همچنین برای قند خون مفید است. اولین نکته او؟ دیابت خود را به اسپا و ارائه دهنده درمان خود اعلام کنید.

کیلروی موافق است که ماساژ می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

او گفت: «نمی‌دانم شواهد بالینی برای تأیید این موضوع وجود دارد یا خیر، اما امیدواریم با ماساژ آرام شویم، و فکر می‌کنم (کاهش استرس) می‌تواند تغییر مثبتی در قند خون نشان دهد.

یک طرح دستگاه داشته باشید

اگر از پمپ انسولین یا CGM استفاده می کنید، به مدیریت اسپا یا پزشک خود اطلاع دهید که به دلایل پزشکی باید تلفن خود را در دسترس قرار دهید. اگر این گزینه را دارید، می‌توانید گیرنده CGM غیرتلفنی یا یک مانیتور معمولی قند را نیز به همراه داشته باشید.

همچنین ممکن است بخواهید از ماساژور خود بخواهید از مالیدن اطراف نواحی بدن شما که سنسور CGM یا ست تزریق انسولین شما در آن قرار داده شده است خودداری کند – به خصوص اگر از کرم و روغن استفاده می کند. بلانشت گفت، شما همچنین می‌خواهید هر آلارمی که ممکن است در طول درمان خاموش شود را توضیح دهید.

یک برنامه قند خون داشته باشید

شما باید زمان خوردن، فعالیت بدنی و دوز انسولین خود را به گونه ای تنظیم کنید که خطر ابتلا به قند خون بسیار بالا یا بسیار پایین را در طول درمان آبگرم کاهش دهد.

بلانشت گفت که بسیاری از اینها با تمرین حاصل می شود. برای او، رفتن به ماساژ پس از خوردن غذا و با قند خون بیش از 120 میلی گرم در دسی لیتر، خوب عمل می کند. او گفت که یک طرح را با ارائه دهنده پزشکی خود در میان بگذارید و سپس آن را با تجربه تغییر دهید.

او همچنین پیشنهاد می‌کند که در صورت نیاز هنگام سر سفره، یک منبع گلوکز سریع الاثر به راحتی در دسترس داشته باشید. اگر کیف یا کیف خود را در نزدیکی اتاق درمان دارید، این کار آسان است، اما برخی از اسپاها مشتریان را تشویق می‌کنند که وسایل خود را در کمد بگذارند، بنابراین مطمئن شوید که مقدار کمی قند سریع‌الاثر همراه داشته باشید که بتوانید آن را در دسترس داشته باشید.

بدانید که می توانید با یک تایم اوت تماس بگیرید

قطع درمان آبگرم می تواند تشدید کننده باشد. شما در میانه آرامش هستید، و حتی بیشتر از آن، برای آن دقایق حق بیمه پرداخت می کنید. بنابراین فکر از دست دادن بخشی از این زمان گرانبها می‌تواند باعث شود افراد نیاز به استراحت در دستشویی را به تعویق بیاندازند یا – در مورد T1D – فکر کنند ممکن است نیاز به اصلاح قند خون بالا یا پایین داشته باشید.

اما بروئر گفت که تمرین‌کنندگان واقعاً بدشان نمی‌آید که ساعت را برای موارد اضطراری بهداشتی متوقف کنند.

او گفت: «فکر نمی‌کنم تمرین‌کننده‌ای وجود داشته باشد که نتواند متوقف شود و به شما کمک کند. “ما اهمیت می دهیم [our clients]”

روکش های بدن نیاز به تفکر قبلی دارد

کیلروی می‌گوید پوشش‌های بدن می‌تواند برای آرامش بسیار مفید باشد، اما افراد مبتلا به دیابت باید قبل از موعد با پزشک خود در مورد آن صحبت کنند، به‌ویژه اگر دچار مشکلات گردش خون یا نوروپاتی هستند.

او گفت: “گرما چیزی است که باید در آن شرایط مراقب بود.” اگر پزشکتان می‌گوید که می‌خواهید برای بسته‌بندی بروید، او پیشنهاد می‌کند قبل از بسته‌بندی، دستتان را روی بسته‌بندی بگذارید و ببینید چقدر داغ است.

او گفت، اگر شما را نگران می کند، بخواهید کمی خنک شود یا آن را رد کنید.

علاوه بر این، در صورتی که در طول بسته شدن بدن احساس کمبود کنید، رسیدن به گلوکز اضطراری دشوار خواهد بود. بسیار مهم است که پزشک خود را در مورد این خطر آگاه کنید و از آنها بخواهید در صورت نیاز به آن قند، آماده کمک باشند.

برای هر برنامه ورزشی آبگرم به دقت برنامه ریزی کنید

بروور پیشنهاد می‌کند اگر اقامت در آبگرم شامل تمرین‌هایی می‌شود، به خصوص اگر تمرین‌هایی را انجام نداده‌اید یا شدیدتر از قبل انجام داده‌اید، برخی از تکالیف را زودتر از موعد انجام دهید تا بدانید بدنتان ممکن است به چه چیزی نیاز داشته باشد.

او گفت که یک آبگرم خوب از قبل در مورد تمرینات با شما صحبت خواهد کرد تا بتوانید قبل از آن تمرینات را انجام دهید و احساس کنید که قند خون شما باید کجا باشد و هر میان وعده اضافی که ممکن است برای آنها نیاز داشته باشید.

او گفت که این اطلاعات را در نظر بگیرید و قبل از موعد با پزشک خود در خانه صحبت کنید تا طرحی را ارائه دهید، “حتی اگر CGM دارید.”

وکیل خود باشید

اسپاها و ارائه دهندگان خدمات نمی توانند به شما کمک کنند تا بهترین تجربه را داشته باشید مگر اینکه صحبت کنید. بروئر گفت و به دور از آزرده شدن، از این ورودی استقبال می کنند.

کیلروی از جاسلین موافق است. او گفت: “حمایت از خود واقعاً مهم است.” چه برای حمل یک وسیله یا برای استحکام یک درمان یا فقط چیزی که احساس ناراحتی می کند، صحبت کنید. خجالت نکش عواقب عفونت یا چیز دیگری بسیار جدی تر از این است که احساس ناخوشایندی برای گفتن چیزی در محل داشته باشید.

اسطوره شکنان

«تلفن ها در آبگرم تابو هستند»

در اینجا انعطاف پذیری بیشتر از آنچه فکر می کنید وجود دارد.

بروور می‌گوید که در Canyon Ranch، در حالی که آنها چت تلفنی را در مناطق آبگرم تشویق نمی‌کنند، اما تمایل دارند افراد زیادی را در حال حمل تلفن خود ببینند، زیرا از Abbott Freestyle Libre به عنوان بخشی از برنامه بازدید از آبگرم خود حتی برای افراد بدون دیابت استفاده می‌کنند. . او گفت: «اینجا مشکلی نیست.

اکثر اسپاها رویکردهای مشابهی دارند. در حالی که آنها قوانینی را در مورد صحبت کردن و ضربه زدن به تلفن شما در طول مدت اقامت شما در آنجا دارند، معمولاً به دلایل ایمنی با مشتریانی که تلفن های خود را حمل می کنند کاملاً راحت هستند.

“شکر و سایر اسکراب ها می توانند قند خون را افزایش دهند”

کیلروی گفت: نگرانی از جذب قند در پوست شما قابل درک است، اما هیچ حقیقتی در مورد آن وجود ندارد. شما هیچ یک از آن را با غلظتی جذب نمی کنید که بر قند خون تأثیر بگذارد.

بوتاکس با انسولین تداخل منفی دارد

بلانشت که به دلایل پزشکی به طور منظم بوتاکس می زند، گفت: درست نیست. نکته او: آنها را از کسی که می‌شناسید و به او اعتماد دارید و امیدواریم سابقه پزشکی داشته باشد، دریافت کنید.

او مال خود را از دندانپزشک قدیمی اش می گیرد که هم دیابت او را از سال ها درمان می شناسد و هم سابقه پزشکی دارد.

طب سوزنی با دیابت ممکن است باعث عفونت شود

اینطور نیست. بروئر که متخصص طب سوزنی است، گفت که این طب سوزنی برای افراد مبتلا به دیابت کاملاً بی خطر است – به همان اندازه که برای جمعیت عمومی بی خطر است. او پیشنهاد می کند قبل از شروع به پزشک خود در مورد T1D خود اطلاع دهید. به این ترتیب، آنها می توانند اقدامات احتیاطی بیشتری مانند استفاده بیشتر از الکل در طول درمان انجام دهند.

آماده سازی کلیدی است

به طور کلی، کلید یک بازدید عالی از آبگرم، چه سریع و چه طولانی، آماده سازی است.

بروئر گفت، کمی کار زودتر از موعد می‌تواند تجربه خاصی را که به آن امیدوار بودید، قفل کند و از ناامیدی ناشی از از بین رفتن آرامش شما توسط T1D جلوگیری کند.

«تنظیم چیزها، دانستن [as much as you can] آنچه که باید انتظار داشت و به چه چیزی نیاز دارید، به جای اینکه منتظر بمانید تا با مسائلی که ممکن است پیش بیایند، مهم است.»

بلانشت با این موضوع موافقت کرد و گفت: «این می‌تواند ناامیدکننده باشد که باید زودتر قدم‌های بیشتری بردارید. اما وقتی T1D دارید، به آن عادت کرده اید. و اگر یک تجربه آبگرم فوق العاده برای شما به ارمغان بیاورد؟ کاملاً ارزشش را دارد.»