نداشتن پوشش سنتی و گران قیمت باعث افزایش بی حیا در جامعه می شود.


بیت السرقانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: مردم در تاریخ 30 تیرماه 1393 در اعتراض به قانون ضد انسانی و غیر خدایی رژیم ستم شاهی پهلوی در خصوص بی حجابی در محل مقدس رضوی مسجد گوهرشاد اعتراض کردند. . دولت جلسه را خراب کرد.

وی با اشاره به اینکه آن روز یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ بود به گونه ای که حکومت شاه حتی به مردم اجازه دفن شهدا را نداد و در گورهای دسته جمعی دفن کرد و به برکت این ابتکار بزرگ روز ملی را گرامی داشت، ادامه داد. عفاف و حجاب سال هاست که در کشور پذیرفته شده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کردستان اضافه کرد: برخلاف آنچه دشمنان می خواهند در رسانه های غربی منتشر کنند و نشان دهند، بیش از 90 درصد مردم کشور ما نگاه دینی به حجاب و عفاف دارند و واقعیت این است که حجاب است. میراث باستانی و ملی ایران

سرقانی با بیان اینکه حجاب در میان ملت ایران سابقه هزاران ساله دارد و همواره مورد توجه اقوام مختلف ایرانی بوده است، تصریح کرد: این سابقه تاریخی را می توان به راحتی از طریق نوشته ها و آثار تاریخی دوره های مختلف مشاهده کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: دشمنان تمام توان خود را برای ترویج بدحجابی و بی حجابی در جوامع اسلامی به کار می گیرند و حجاب را مانع بزرگی در مسیر آزادی زنان می دانند و تلاش می کنند خود را نشان دهند، در حالی که حجاب بستری برای شکوفایی بیشتر زنان در عرصه های اجتماعی است.

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان به بیان اهمیت حجاب و عفاف از منظر قرآن پرداخت و گفت: به صورت اختصاری در آیات 30 و 31 سوره احزاب و در آیه 59 سوره احزاب خداوند رحمت کند. تو و الله متعال.اما رحم کن. نور به طور کامل به موضوع حجاب و عفاف و اهمیت آن اشاره کرده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کردستان با بیان اینکه به برکت اسلام و انقلاب اسلامی امروز بیش از پیش شاهد نقش آفرینی زنان انقلابی و محجبه در سطح جامعه هستیم، گفت: اگر بخواهیم جلو برویم. . . برای جهت گیری بیانیه مرحله دوم انقلاب و اجرای تمدن نوین اسلامی، باید موضوع عفاف و حجاب را یک اصل مهم بدانیم.

عدم پوشش سنتی

سرکانی در ادامه به گرانی پوشاک اسلامی و عرضه کم آن در بازار اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم تولید، در تامین پوشاک با اجزای اسلیمی و قیمت آن نسبت به لباس های غیر سنتی با مشکل مواجه هستیم که بیشتر است. در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف پاشنه آشیل باشید.

وی تصریح کرد: در کنار توجه به اهمیت توجه به پوشش اسلامی، حجاب و عفاف، موضوع کاهش هزینه تهیه این گونه روپوش ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد که این امر مستلزم حمایت و توجه متولیان امر است.

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان افزود: اگر تولید پوشاک با المان های اسلامی با هزینه کم برای تولیدکننده فراهم شود، مطمئناً مصرف کننده محصول را با قیمت مناسب خریداری می کند.

سرکانی با بیان اینکه بسیاری از بانوان ما ترجیح می دهند این چادر را به دلیل قداستی که دارد برای خود انتخاب کنند، تصریح کرد: متاسفانه گرانی چادر مشکی و قدرت پایین اقتصادی جامعه قدرت خرید را از آنها سلب کرده است.

وی بیان کرد: با توجه به تورم، دختران جوان ما تمایل به خرید مانتو دارند و عدم نظارت صحیح در زمینه عرضه پوشاک نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است.

سرکانی گفت: با تخصیص وام دولتی برای چادر و توزیع آن در بین برخی از پارچه فروشی ها می توان محصول را با هزینه کمتری در اختیار متقاضیان قرار داد و با تحقق این مهم در کاهش قیمت چادرها به ویژه چادر مشکی اقدام می کنم. نقش مهم.

قیمت چادر مشکی در بازار

به گفته وی، با وجود شرایط فعلی و کاهش قدرت خرید مردم، امروز چادر مشکی کمتر از 700 هزار تومان در بازار وجود ندارد، اگر مادری در خانواده ای با دو دخترش قصد خرید رایج ترین نوع آن را داشته باشد. تومان نگه می دارد یک چادر، او باید سالانه مقدار زیادی پول برای خرید خرج کند.

یکی از مسئولان سازمان بسیج جامعه زنان کردستان خواستار نظارت جدی بر اصناف و تولیدکنندگان شد و گفت: شاید به دلیل گرانی چادر و پوشش اسلامی، ذائقه مردم به سمت حجاب های باز و دیگر موارد نامناسب گرایش پیدا کرده است، رفته است، پوشش ، اما فقط در صورتی که پرده های فرسوده با قیمت مناسب در دسترس باشند.” قطعا تمایل بیشتری به آن خواهد داشت.

سرکانی با تاکید بر اینکه چادر را حجاب بالا می دانیم اما اجباری برای پوشاندن آن نیست، گفت: احیای لباس کردی در اقلیم کردستان به دلیل پوشش و قدمت آن مورد تاکید قرار گرفت و امیدواریم تشکل های فرهنگی لازم انجام شود. در این راستا انجام شده است.

انتهای پیام/2330/71
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.