نشانه جوش روی بینی چیست؟ جوش های قرمز بزرگ و چرکی روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا از ابتدا آن را درمان کرده و از تکرار آن جلوگیری کنیم. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگری در قسمت های دیگر بدن رخ داده است. برای درمان این جوش ها می توان از درمان های طبیعی و خانگی و همچنین درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر به دست خواهید آورد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

جوش روی بینی و بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه می کنیم و روش های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان می کنیم.

جالب است بدانید که با درک اینکه جوش روی بینی چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و اثر این آکنه ها را از پوست صورت خود حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه عوارض سطحی و گذرا و یکی از علل ظاهر آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید با متخصص مشورت کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش ، در شرق آسیا ، نقشه ای را طراحی کردند که در آن ظاهر جوش روی صورت افراد مربوط به مشکل در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن بود. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته این را نمی توان به طور قطعی پذیرفت ، بنابراین اگر جوش هایی روی بینی خود می بینید نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که دریابید علائم جوش روی بینی شما چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آن

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی شبیه کیست هستند. علاوه بر بینی ، ممکن است آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند باعث ابتذال در پوست شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای پاک کننده قوی به متخصص مراجعه کنید.

روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا یک جوش ، باعث قرمزی روی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود ، اغلب از بینی شروع می شود و به گونه ها گسترش می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باکتری باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف مبتذل ، رزاسه آکنه تا به امروز به عنوان داروهای خانگی شناخته شده است او مسئول نبود و برای درمان او باید با پزشک مشورت کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت ایجاد جوش ، داروهایی را تجویز می کند که باعث ایجاد بثورات می شوند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین اسید لاکتیک و حتی ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

اغلب ، به دلیل شباهت های ظاهری ، تشخیص نوع جوش های آکنه دشوار است ، اما پزشک ممکن است مواردی مانند برآمدگی های پر از چرک ، کیست ، سفید یا سیاه ، مچ دست و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه به دلیل آکنه شما بهتر تشخیص داده می شود.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

این مهم است که بدانید علائم جوش روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید به خاطر داشته باشید که اکثر جوش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان دهنده ترشح بینی است نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک هر دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، بلافاصله برای درمان آن با متخصص مشورت کنید.

گرفتگی بینی:

در نواحی عمیق بینی موها می توانند شکل بگیرند زیرا می توانند تبدیل شوند سلولیت بینی و خطرات احتمالی باید فوراً برطرف شود. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند باعث زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، بثورات عفونی روی بینی می تواند باعث ترومبوز حفره سینوس شود که می تواند به دلیل آبریزش بینی باشد و علائم نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه عبارتند از:

افتادگی چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر اندازه مردمک چشم و غیره.

به همین دلیل مهم است که بفهمیم جوش های بینی نشانه چیست.


ترس از چرک در بینی

ترس از چرک در بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید آن را تأیید کنیم فشار دادن جوش ها این به هیچ وجه مناسب نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را در مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون پخش کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد بین 11 تا 30 سالگی آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی این است.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این نواحی می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن است تاپاس به همین دلایل ، لازم است بدانید علائم جوش های روی بینی چیست تا بتوانید آن را به درستی درمان کنید.

راههای جلوگیری از تکرار جوش ها

راه های جلوگیری از تکرار جوش ها عبارتند از:

بهتر است صورت خود را بگذارید دوبار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و روغن پاک می کند. به طور مرتب از اسکراب استفاده کنید. این مواد از تشکیل لکه های سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از آنجا که مرطوب کننده های بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت شما منتقل شود.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در برابر میکروب ها یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با قرار گرفتن در منافذ باز پوست e افزودن چربی ها و سلول های مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد جوش در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی این است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و در شکل آن نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوکی که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد تاول و جوش می شوند.

این مشکل زمانی ایجاد می شود که ناخن بینی را گاز می گیرد ، بینی را سوراخ می کند و بیش از حد ساییده می شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریدگی پوست ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر پوستی بینیگاهی اوقات گرفتگی بینی نتیجه رشد است موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

از نظر علمی ثابت شده است که روغن درخت چای (بومی استرالیا) دارای خواص است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید واقع شود.

صورت بخور:

صورت بخور:

اغلب گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که در منافذ پوست قرار دارد را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور کلی ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از تشکیل لکه های سفید جلوگیری کرده و منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از علل اصلی آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که در بالا ذکر شد ، ابتدا باید بدانید جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت ، به ویژه در بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راه های جلوگیری از تکرار این آسیب ها تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های روی بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی متفاوتی استفاده کرد.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با یک متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ایجاد جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن جوش و آکنه روی صورت فشار دهید ، زیرا می توانند باعث گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *