نشست ویژه کمیته مبارزه با تروریسم شورای امنیت در هند برگزار می شود.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کمیته مبارزه با تروریسم شورای امنیت سازمان ملل متحد تصمیم گرفت با توجه به افزایش خطر سوء استفاده از فناوری های نوظهور و نوظهور، نشست ویژه ای در این خصوص در 29 اکتبر 2022 برگزار کند. است. 1401) هند با حمایت دفتر اجرائیه این کمیته در کشور.

به گزارش خبرگزاری هند “ANI”، این نشست به طور خاص بر استفاده مهم و رو به رشد از فناوری های نوظهور از جمله در زمینه های امنیتی و مبارزه با تروریسم و ​​استفاده از آنها برای اهداف تروریستی و افزایش خطر سوء استفاده متمرکز خواهد بود.

سه موضوع اصلی این نشست شامل اینترنت و شبکه های اجتماعی، تامین مالی تروریسم و ​​هواپیماهای بدون سرنشین است.

اگرچه به ندرت پیش می آید که کمیته مبارزه با تروریسم شورای امنیت سازمان ملل در خارج از نیویورک و ایالات متحده تشکیل جلسه دهد، اما این هفتمین بار است که این اتفاق می افتد.

در اوایل ژوئیه 2015، کمیته همچنین نشستی را در خارج از ایالات متحده در مادرید اسپانیا برگزار کرد که بر موضوع شبه نظامیان تروریست خارجی متمرکز بود.

با گسترش استفاده از فناوری و توسعه سریع دیجیتالی شدن، استفاده از فناوری های جدید و نوظهور برای مبارزه با تروریسم مورد توجه کشورهای عضو، سیاست گذاران و محققان است.

چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد مبارزه با تروریسم به این موضوع پرداخته اند که جدیدترین آنها قطعنامه 2617 (از سال 2021) است که به صراحت به “فناوری های مدرن” اشاره می کند.

نشست فوق العاده مذکور با پوشش شش زبان رسمی سازمان ملل متحد و با حضور سایر اعضای سازمان ملل متحد و سایر ذینفعان ذیربط مورد استقبال قرار گرفت.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.