نقد و بررسی کتاب: بدن یک عذرخواهی نیست


زمان خواندن: 5 دقایق

وقتی درباره کتابی هیجان زده هستم، می خواهم آن را به اشتراک بگذارم. مدت‌هاست که درباره کتاب سونیا رنی تیلور، “بدن عذرخواهی نیست: قدرت رادیکال خود عشقی” هیجان‌زده بودم (به طور جدی… در چاپ دوم است)، و اکنون (بالاخره) آن را به اشتراک می‌گذارم. آی تی.

من اکنون به شما هشدار می دهم: یادگیری اصل عنوان کتاب و حرکتی به همین نام (که در مقدمه و همچنین در داستان چگونگی پیدایش کتاب و حرکت در وب سایت تیلور فاش شده است) قلب شما را خواهد شکست – و زمانی که احساس کنیم بدن‌هایمان کمتر از، بنابراین ما کمتر از آن هستیم، چه اتفاقی می‌افتد، دقیقاً به قلب می‌رسد.

این نسخه دوم دارای پیش‌نویسی است از نویسنده سیاتل، ایجوما اولو، نویسنده کتاب عالی، «پس می‌خواهی در مورد نژاد صحبت کنی» و جلدی از برن براون، که می‌دانی، چیزی می‌گوید. (تیلور در ژانویه 2021 مهمان پادکست “باز کردن قفل ما” براون بود. کاملاً ارزش شنیدن را دارد، همانطور که حضور او در پادکست “ده درصد شادتر” در آگوست 2021 است.)

تیلور یک فعال و بینا است، و هیچ مشتی در مورد اینکه چگونه احساس شرم و گناه در مورد بدن ما – و عذرخواهی برای آنها – به خود و دیگران آسیب می رساند، نمی زند. با این حال، صدای او (چه به صورت نوشتاری و چه در نسخه صوتی کتاب، که او روایت می‌کند) صدای یک دوست دلسوز است که به این دلیل است که می‌خواهد شما با خودتان و دنیا بهتر رفتار کنید.

اگر «عشق به خود رادیکال» بیش از حد رادیکال احساس شود چه؟

همانطور که می توانید از زیرنویس کتاب به دست آورید، تیلور در مورد قدرت عشق به خود رادیکال صحبت می کند. می‌دانم که «عشق به خود رادیکال» ممکن است خیلی رادیکال به نظر برسد، اگر حتی رسیدن به مکان پذیرش بدن یا بی‌طرفی بدن دشوار باشد.

اما عشق رادیکال به خود چیزی شبیه به «مثبت بدن» نیست. که منشأ شگفت‌انگیزی داشت اما پس از آن به شدت توسط اینفلوئنسرهای سفید پوست و لاغر اینستاگرام مورد استقبال قرار گرفت. تیلور یک فصل کامل در مورد اینکه عشق به خود رادیکال چیست، و چرا اینقدر رادیکال است، دارد، اما در هسته آن، وضعیت طبیعی ذاتی ماست، او می گوید، و اشاره می کند که “ما زندگی را با مشارکت منفی با بدن خود شروع نکردیم.”

او می‌گوید که نیروهای فرهنگی مختلف ما را از عشق ذاتی ما به خود دور کرده‌اند، و برای بازگشت به آن حالت باید پیام‌های سمی مانند لایه‌های پیاز را به ارزش سال‌ها (یا دهه‌ها) از بین ببریم. او بحث می کند ریشه‌های شرم بدن، و اینکه اولین خاطرات ما از شرم بدن چگونه بر زندگی امروز ما تأثیر می‌گذارد.

ایجاد فضا برای همه بدن

یکی از راه هایی که حرکت مثبت بدن طرح را از دست داده است این است که در تجسم فعلی خود واقعاً احساس مثبت را فقط در مورد برخی از بدن ها ترویج می کند. تیلور در نوشته‌هایش به وضوح می‌گوید که درباره همه بدن‌ها می‌نویسد صرف نظر از نژاد، سن، جنسیت، اندازه، گرایش جنسی یا توانایی.

او نیز این را روشن است خود دوستی رادیکال هم یک سفر شخصی و هم یک جنبش عدالت اجتماعی جهانی استهمانطور که در سخنرانی TEDx زیر مشاهده می کنید (که در آن او مهارت های خود را در شعر اسلم نیز به اشتراک می گذارد).

“روابط ما با بدن خودمان از روابط ما با دیگران خبر می دهد.”

«اینکه ما برای بدن خود ارزش قائلیم و به آن احترام می گذاریم، بر نحوه ارزش گذاری و احترام ما به بدن دیگران تأثیر می گذارد.»

من این ارتباط متقابل بین احساس ما نسبت به بدن خود و احساس ما نسبت به دیگران را همیشه می بینم. غیرمعمول نیست که یک مشتری به من بگوید که نسبت به بدن خود احساس بهتری دارد … و چیزی که کمک می کند این است که آنها “آن” چاق نیستند. زمانی که هنوز به طور کامل در فرهنگ رژیم غذایی مشترک بودم، همان افکار را داشتم! وقتی به قضاوت برخی از بدن‌ها به‌عنوان کم‌ارزش یا قابل قبول‌تر از سایرین ادامه می‌دهیم، در این صورت از شرم بدن رهایی نداریم.

تیلور می‌گوید ما انسان‌ها می‌خواهیم به بدن‌هایی که نمی‌فهمیم برچسب «اشتباه» بزنیم و خودمان را از قضاوت بدن و شرمساری که کارگردانی می‌کنیم دور کنیم. هم به خودمان و هم به دیگران، ما باید با عدم درک صلح کنیم، با تفاوت صلح کنیم و با بدن خودمان صلح کنیم.

یادگیری، سپس انجام دادن

کتاب تیلور قطعاً شما را عصبانی و کمی از نیروهای خارج از خودمان عصبانی می کند که به تجربیات شخصی ما از شرم بدن کمک می کند. اما او شما را در حالت آویزان رها نمی کند و فکر می کنید: “خب، حالا چه؟” او در سراسر کتاب ارائه می دهد “بازتاب های رادیکال” مانند:

«اگرچه اعمال ما مهم هستند، اما وقتی انگیزه های خود را بررسی می کنیم، بیشتر درباره خودمان می آموزیم. تحقیق رادیکال خود-عشق کمتر در مورد قضاوت کردن خودمان به خاطر «آنچه» انجام می‌دهیم و به مراتب بیشتر در مورد این است که دلسوزانه از خود بپرسیم «چرا؟»

و “پرسش های غیرقابل عذرخواهی،” مانند:

آیا می توانید موقعیتی را به خاطر بیاورید که خود را با کسی مقایسه کرده باشید؟ این مقایسه چه تأثیری بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما داشت؟ چه تأثیری بر ایده های شما در مورد شخص مقابل داشت؟»

او شما را از بین می برد چگونه می توان یک تمرین رادیکال عشق به خود ایجاد کرد، حتی زمانی که دنیای اطراف شما می خواهد از بدن خود متنفر باشید، و سپس چگونه می توان آن عشق به خود رادیکال را وارد جهان کرد تا عامل تغییر باشد در خانواده و جامعه شما این شامل نحوه گفتگوهای دشوار با افرادی است که می شناسید و شرم را متوجه بدن شما، بدن آنها یا بدن دیگران می کنند.

اگر راهنمایی عملی‌تری می‌خواهید، من کتاب کار همراه «بدن شما کتاب کار عذرخواهی نیست: ابزارهایی برای زندگی رادیکال خود-عشق» را به شدت توصیه می‌کنم. چیزهای خوب وجود دارد!

این کتاب مال کیه؟

من می گویم این کتاب برای همه است (و من فکر می کنم اینطور است)، اما احتمالاً این پاسخی نیست که شما به دنبال آن هستید. من می گویم این کتاب برای شماست اگر با شرم بدن مبارزه می کنید، متوجه می شوید که نسبت به بدن دیگران قضاوت می کنید، و دوست دارید دنیا مکان عادلانه تری باشد (یعنی عدالت اجتماعی را دنبال می کنید). پس این کتاب کاملاً برای شماست. حتی بیشتر از “بیشتر از یک بدن” که قبلاً آن را بررسی کردم، به اشکال فرهنگی و اجتماعی ساختار بدن می رود.

اگر از خواندن یا فکر کردن در مورد جنسیت گرایی، نژادپرستی یا احترام به افراد در همه زوایای طیف های جنسیتی و گرایش جنسی احساس ناراحتی می کنید، این کتاب برای شما مناسب نیست، مگر اینکه احساس کنید دلسوزانه می توانید از خود بپرسید: «چرا این موضوعات باعث می شوند من ناراحتم؟” و خود را برای کاوش در مجموعه ای متنوع از دیدگاه ها باز کنید. امیدوارم که بتوانید.

این پست حاوی لینک های وابسته به آمازون است. من به عنوان یک همکار آمازون از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


کری دنت یک متخصص تغذیه، نویسنده مستقل، مشاور تغذیه بصری، نویسنده و سخنران ثبت شده در شمال غرب اقیانوس آرام است. ابرقدرت های او عبارتند از شکست افسانه های تغذیه و توانمندسازی زنان تا احساس بهتری در بدن خود داشته باشند و انتخاب های غذایی را انجام دهند که از لذت، تغذیه و سلامتی حمایت می کند.

چاپ این پست چاپ این پست

رژیم لاغری سریع