نقش پزشک در استفاده از ماری جوانا پزشکی


قانونی شدن ماری جوانا پزشکی در ایالات متحده بیش از پیش رایج شده است. طبق گفته انجمن سرطان آمریکا ، دانشمندان گزارش می دهند که کانابینوئید دلتا-9-تتراهیدروکانابینول (THC) می تواند به تسکین درد و حالت تهوع ، کاهش التهاب و عمل به عنوان یک آنتی اکسیدان کمک کند. نقد منتشر شده در مجله پیشرفت های بالینی در زمینه سرطان شناسی شواهد امیدوارکننده ای در مورد استفاده از ماری جوانا پزشکی برای درمان تعدادی از بیماری ها از جمله نوروپاتی محیطی ناشی از شیمی درمانی ، ناراحتی های گوارشی و اختلالات خواب آشکار شده است. بسیاری از مزایای بالقوه بیواکتیو حشیش اغلب از خطرات استفاده از آن بیشتر است. با این حال ، استفاده پزشکی از ماری جوانا نیاز به اجازه و مشارکت پزشک دارد ، زیرا تعدادی از آنها اعتراضات اخلاقی نسبت به مصرف ماری جوانا پزشکی دارند یا عدم وجود شواهد علمی برای حمایت از آن را زیر سال می برند.

پزشکان به طور فزاینده ای درخواست بیماران از ماری جوانا پزشکی را دریافت می کنند. با این حال ، با فقدان راهنمایی از سوی انجمن های حرفه ای و هیئت های نظارتی ، بسیاری از پزشکان در مورد نحوه ادامه کار احساس عدم اطمینان و/یا ناراحتی می کنند. فقدان شواهد علمی که م theثر بودن و خطرات ماری جوانا پزشکی را تأیید کند ، به اولی دامن می زند و اعتراض وجدانی به تجویز ماری جوانا به دومی اطلاع می دهد (یعنی دلایل فلسفی ، فرهنگی یا مذهبی). حمایت قانونی از اعتراض به وظیفه شناسی در حوزه های قضایی مختلف متفاوت است ، بنابراین پزشکان باید با قوانین داخل ایالت خود آشنا باشند. با توجه به تغییر وضعیت حقوقی ماری جوانا ، همه پزشکان باید از وضعیت قانونی ایالت خود در مورد ماری جوانا پزشکی مطلع باشند. در ایالت هایی که ماری جوانا پزشکی قانونی است ، پزشکان باید روشهای زیادی را که نیاز به مشارکت آنها دارد ، بیاموزند. اگرچه برای استفاده پزشکی در بسیاری از ایالت ها قانونی است ، ماری جوانا همچنان یک داروی برنامه اول FDA است. به این ترتیب ، تجویز ماری جوانا برای استفاده پزشکی غیرقانونی است و می تواند منجر به لغو مجوز DEA و همچنین اتهامات کیفری شود. با این حال ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک داروی مشتق شده از شاهدانه (Epidiolex) و سه داروی مربوط به کنف مصنوعی (Marinol ، Syndros و Cesamet) را تأیید کرده است. در ایالت هایی که ماری جوانا پزشکی قانونی است ، پزشکان می توانند استفاده از آن را توصیه کنند یا ثابت کنند که بیماران شرایط لازم برای دریافت قانونی ماری جوانا پزشکی را دارند. در مورد معضلات اخلاقی ، گزینه اخیر ممکن است برای برخی از پزشکان راحت تر باشد.

تقاضای بیماران برای ماری جوانا پزشکی دائما در حال افزایش است. مطالعه ای که توسط شرکت فناوری درمانی Veriheal انجام شد نشان داد که فروش ماری جوانا پزشکی در فلوریدا در سال 2020 به 1.23 میلیارد دلار رسید ، در حالی که تعداد بیشتری در کالیفرنیا و کلرادو به دست آمد. پیش بینی می شود تا سال 2030 فروش ماری جوانا پزشکی در فلوریدا از 6 میلیارد دلار فراتر رود. به پزشکان توصیه می شود مطالعات علمی موجود در مورد اثربخشی و خطرات ماری جوانا پزشکی را بخوانند و در مورد توصیه یا تأیید این دارو احساس کنند. با توجه به روند صعودی بیماران درخواست کننده ماری جوانا پزشکی ، دانستن اینکه در حال حاضر در مورد این موضوع چه موضعی دارند ، در ماهها و سالهای آینده برای پزشکان ارزشمند خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *