نمایشگاه فرش ایرانی به مناسبت مجمع عمومی WIPO در ژنو برگزار شد


به گزارش خبرگزاری فارس، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ژنو سوئیس گفت: نمایشگاه فرش ایرانی پس از نشست مجمع عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد. حدود 200 ديپلمات و هيئت در اين نشست شركت داشتند و كشورهاي مختلف در اين نشست شركت داشتند.

وی افزود: در عصر تحول و تعالی و در دوران ریاست حجت الاسلام محسنی آجی در قوه قضائیه، دستگاه قضایی آمادگی ورود جدی و فراهم کردن بستر را برای صادرات محصولات مختلف به ویژه محصولات دانش بنیان دارد. . .

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در مجمع عمومی WIPO، حضور هیئت های دیپلماتیک و نمایندگانی از سازمان وایپو فرصتی برای مشاهده فرش های دستباف نفیس هنرمندان ایرانی فراهم کرد.مدیرکل WIP سازمان همکاری اسلامی و سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو از اسماعیل بقایی همنا رونمایی می شود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد، بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان، کارگران اقتصادی و صنعتی و هنرمندان است تا بتوانیم با ثبت علائم، نشان های جغرافیایی و طرح ها، حضور ایران را در بازارهای بین المللی فراهم کنیم. .

بابایی تصریح کرد: امروز با ثبت علامت تجاری احسان فرش ایرانی، وجود این فرش بافته شده توسط مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به بازارهای جهانی عرضه شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ثبت علامت احسان برای فرش ایرانی صادرات این محصول را بیش از 70 درصد افزایش داده است.

بابایی افزود: امروز زمینه حضور فرش ایرانی در بازارهای بین المللی فراهم شد و اولین نشست این همایش پس از دو دهه برگزار شد.

وی گفت: در عصر تحول و تعالی، قوه قضائیه آمادگی ثبت علائم تجاری و اختراعات برای شرکت های دانش بنیان، ارائه ابتکارات خلاقانه و نوآورانه برای فروش محصولات ایرانی در بازارهای جهانی را دارد.

بابایی افزود: ما در حال حاضر عضو کنوانسیون مادرید و لیسبون هستیم، بنابراین ایران با ثبت شماره های بین المللی این پتانسیل را دارد که در کشورهای مختلف حضور پیدا کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.