در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر از طریق XED

نیت مدو به یاد می‌آورد که در 5 سالگی به دیابت نوع 1 (T1D) مبتلا شده است، و اینکه چگونه می‌خواست مانند سایر بچه‌های مدرسه باشد و بیماری مزمن خود را نداشته باشد، باعث می‌شود احساس متفاوتی داشته باشد.

در واقع، این یکی از اولین خاطرات دیابتی اوست – مجبور شدن در مدرسه به جای آب سیب و هویج همراه با همکلاسی هایش، آب و هویج بخورد – که پایه ای برای سرمایه گذاری جدید نیویورک 20-something است: ایجاد یک الکلی خوش طعم. نوشیدنی برای کسانی که دیابت دارند بدون عواقب نوسانات قند خون.

شرکت جدید نوشیدنی XED (تلفظ “تقاطع”) است و اولین محصول با امضای آنها SESH است، یک کوکتل کنسرو آماده و ترکیبی از سلتزر. قند آن صفر، فقط 1 گرم کربوهیدرات، 120 کالری و فاقد گلوتن است. همانطور که بنیانگذاران به خود می بالند، “همه طعم و مزه است، بدون مزاحمت”.

Medow با همکاری با هم اتاقی سابق خود در کالج، Zeke Bronfman، که اتفاقاً میراثی در خانواده ویسکی Seagram است، نوشیدنی XED و این مفهوم جدید “کوکتل با سلتزر” را در اوایل سال 2021 راه اندازی کرد. آنها در ابتدا چهار طعم دارند و بیشتر در راه است. بخشی از مدل کسب‌وکار آن‌ها بازپرداخت به جوامع محلی است که محصولات را در آنجا عرضه می‌کنند و به افزایش آگاهی و حمایت از گروه‌های کوچک دیابتی کمک می‌کنند.

میدو به DiabetesMine گفت: «برای ما، همه چیز به داشتن یک تجربه نوشیدنی قوی اما نداشتن تمام کربوهیدرات ها و شکر بستگی دارد.

SESH چیست؟

نوشیدنی جدیدی که به عنوان SESH (مخفف جلسه، مانند گردهمایی نوشیدنی های اجتماعی) شناخته می شود، همانطور که هم بنیانگذاران آن را توصیف می کنند، “کوکتل با سلتزر ملاقات می کند”. از اکتبر 2021، نوشیدنی‌های SESH در چهار طعم عرضه می‌شوند: جین و تونیک، قاطر مسکو، موهیتو و پالوما.

بدون شکر و تنها 120 کالری، آنها کاملاً متفاوت از سایر کوکتل های سفت یا کوکتل های سنتی هستند که می توانند حداقل 30 تا 40 گرم کربوهیدرات سریع الاثر و کالری بیشتری داشته باشند. نوشیدنی‌های SESH حاوی تقریباً یک سوم کالری است که معمولاً در نوشیدنی‌های الکلی مشابه یافت می‌شود.

آنها همچنین فاقد گلوتن یا مواد نگهدارنده هستند. و در حالی که آنها در ابتدا حاوی شیرین کننده مصنوعی استویا بودند، میدو به DiabetesMine می گوید که اخیراً پس از بازخوردهای انجمن دیابت نشان داد که بسیاری از مردم علاقه ای به نوشیدن نوشیدنی های حاوی این ماده ندارند، آنها را به تدریج حذف کردند.

او اشاره کرد که در سراسر صنعت نوشیدنی های الکلی، بسیاری از مارک های بزرگ حتی اگر استویا را درج کنند، آن را فهرست نمی کنند. این به یک موضوع مهم برای Medow می پردازد، که احساس می کند شفافیت مهم است، اما اغلب در این زمینه از صنعت غذا و نوشیدنی وجود ندارد.

“هدف ما ایجاد یک تجربه نوشیدنی معتبر بوده است، به شما همه طعم‌هایی را که در یک کوکتل می‌خورید ارائه می‌کنیم، اما سپس اطلاعات تغذیه‌ای را که با سلتزر به دست می‌آورید به شما می‌دهیم و تعداد قند و کربوهیدرات را تا حد امکان پایین نگه می‌داریم. میدو به DiabetesMine گفت.

با الهام از چالش های غذایی دیابت

Medow واضح است که تشخیص T1D او در 5 سالگی پشت سر الهام SESH است. او خاطرات قوی ای از احساس انزوا دارد، زیرا مجبور بود در طول کلاس تنقلات مختلفی می خورد، و در مجموع با همان تجربه های غذا و نوشیدنی که دوستانش داشتند بزرگ نشد.

میدو گفت: «این دلیلی بود که من احساس متفاوتی و انزوا می‌کردم، اما سعی کردم اجازه ندهم که من را ناامید کند.

او در نهایت با T1D به “عادی جدید” خود رسید، در دوران رشد فوتبال رقابتی بازی کرد و توانست به خوبی T1D خود را مدیریت کند، حتی اگر تا زمان کالج با پمپ انسولین و مانیتور مداوم گلوکز (CGM) شروع نکرد. گفت.

او گفت: «اما من یک غذاخور بزرگ هستم و نمی‌خواستم تجربیاتم در خوردن و نوشیدن را فدای دیابت کنم.

میدو سپاسگزار است که با گذشت سالها، صنایع غذایی و نوشیدنی تکامل یافته است، به طوری که او می تواند بیشتر اوقات از همان نوع چیزهایی که دوستانش دارند بخورد و بنوشد بدون اینکه احساس متفاوتی داشته باشد. او همچنین قدردانی می کند که به عنوان یک فرد مبتلا به T1D، همیشه از تأثیرات مواد غذایی بر سلامتی آگاه بوده و همیشه به برچسب های تغذیه نگاه می کند تا به انتخاب های خود کمک کند.

نیت مدو و زیک برونفمن

با این حال، صنعت نوشیدنی الکلی بزرگسالان هنوز به جایی که مدو معتقد است باید برسد، نرسیده بود. بنابراین، او و برونفمن، هم اتاقی سابقش در خوابگاه کالج در کالج ویلیامز در ماساچوست، تصمیم گرفتند کاری در مورد آن انجام دهند.

برونفمن از نسل چهارم خانواده سیگرام و خود یک کارآفرین نوپا است. این جفت فقدان گزینه هایی فراتر از فقط آبجو سبک و کوکتل یا کوکتل اشباع شده با شکر را دیدند، که دومی مملو از کربوهیدرات و کالری بود.

اطلاعاتی در مورد مواد تشکیل دهنده و مواد مغذی برای این نوشیدنی ها به طور کلی اغلب در دسترس نبود، و Medow می گوید که زمانی که به کالج رسید متوجه شد که ناامید کننده است و سعی می کرد در موقعیت های اجتماعی که در آن مشروبات الکلی مصرف می شد – به ویژه در بارها یا رستوران ها، جایی که کوکتل استفاده می شد، ناامید شود. ریزش ها متفاوت است و نمی توانید مطمئن باشید که چه مقدار از یک مخلوط کن خاص استفاده می شود، یا اینکه یک افزودنی شکر یا شیرین کننده مانند استویا برای افزایش طعم شیرین به آن اضافه شده است.

میدو گفت: «وقتی برای اولین بار شروع به نوشیدن کردم، واقعاً مشکل داشتم، زیرا نمی دانستم حتی در یک جین و تونیک ساده یا یک آبجو در مقابل آبجوی دیگر چقدر قند وجود دارد. من نمی‌دانستم که این تفاوت می‌تواند اینقدر چشمگیر باشد و تأثیر زیادی بر قند خون من داشته باشد. تنها چند برند در آن زمان به طور کامل آنچه را در نوشیدنی‌هایشان وجود داشت، افشا می‌کردند.»

بنابراین، این زوج ایده ای را توسعه دادند که منجر به ایجاد نوشیدنی XED و اولین محصول آماده نوشیدنی آنها شد.

کاوش در مواد تشکیل دهنده و خماری

در سال 2018، آنها شروع به تحقیق کردند که چه چیزی در تولید نوشیدنی آماده برای بزرگسالان که می‌تواند طعم و قابلیت آشامیدن را بدون از بین بردن ارزش تغذیه‌ای به دلیل عدم وجود شکر افزوده حفظ کند، دخیل است. آن‌ها از محبوبیت فراوان سلتزرهای سخت در آن زمان – زمانی که شوق پنجه سفید شروع شده بود – راضی نبودند، زیرا آن نوشیدنی‌های میوه‌ای سرشار از قند بودند و طعم کمی داشتند.

میدو به یاد می‌آورد که چگونه برونفمن پس از نوشیدن کوکتل‌هایی مانند جین و تونیک، خماری‌های بدی را تجربه می‌کرد، اما او – مانند بسیاری از دوستان دانشگاهی‌شان – نمی‌دانست چرا این اتفاق می‌افتد. آنها هیچ سرنخی در مورد میزان شکر در مقایسه با سایر مواد موجود در نوشیدنی هایی که از آنها لذت می بردند نداشتند. بنابراین، آگاهی در مورد مواد تشکیل دهنده یک نقطه کانونی برای آنها در توسعه SESH شد.

او گفت: “ما این نسخه بهتر و با طعم بهتر از کوکتل های کنسرو شده مورد علاقه خود را ایجاد کردیم.”

آنها در ابتدا قصد داشتند همه چیز را در مارس 2020 شروع کنند و برای پرتاب تابستانی آماده شوند. اما همه‌گیری COVID-19 این جدول زمانی را به عقب انداخت.

با این حال، Medow می‌گوید که تاخیر در واقع کمک کرد، زیرا آنها توانستند دستور العمل‌های خود را اصلاح کنند و همچنین برنامه‌های راه‌اندازی خود را با یک شرکت توزیع متفاوت برای برند جدید نوشیدنی بهبود بخشند.

SESH را از کجا بخریم

SESH در ابتدا قرار بود برای اولین بار در یک بازار آزمایشی در نیوجرسی راه اندازی شود. اما تأخیرهای همه گیر در واقع اجازه پرتاب گسترده تری به ایلینویز، نیوجرسی، نیویورک و اوهایو را از اکتبر 2021 داد.

در این ایالت‌ها، می‌توانید نوشیدنی‌ها را در خواربارفروشی‌های کروگر و جاینت ایگل، فروشگاه‌های توتال واین و بانی، و از طریق سرویس تحویل دیجیتال goPuff پیدا کنید. آنها همچنین در استادیوم فوتبال Met Life در نیوجرسی در دسترس هستند. ده ها مکان در تعاملی “SESH locator” در وب سایت شرکت نشان داده شده است، و Medow می گوید بازارهای بیشتری در نهایت اضافه خواهند شد.

همچنین می توانید مستقیماً از SESH به صورت آنلاین سفارش دهید و توزیع کنندگان مشروبات الکلی شخص ثالث می توانند به بسیاری از ایالت های مختلف در سراسر کشور ارسال کنند.

آن‌ها می‌خواهند به زودی در مکان‌های خرده‌فروشی در جورجیا، ماساچوست، پنسیلوانیا و تنسی گسترش پیدا کنند، اما میدو همچنین تأکید می‌کند که «رویکرد فانوس دریایی» را در پیش می‌گیرند – تلاشی متمرکز، که در همه جا در بازارها در دسترس نیست. یک بار.

قیمت ها از 29.99 دلار برای یک بسته 12 قوطی از هر طعم یا یک بسته متنوع با سه طعم شروع می شود.

تست دستور العمل های الکل آنها

هنگامی که آنها شروع به کار کردند، Medow می گوید که یک تونیک رژیمی و جین را با مقداری نوشیدنی انرژی زا Mio برای ایجاد یک کوکتل کم کربوهیدرات آزمایش کردند. او به یاد می آورد که آنها بخش های استفاده نشده تونیک رژیمی را در مجرای فاضلاب ریختند. دوستان آنها نوشیدنی ها را دوست داشتند و این به آنها کمک کرد تا به جای یک نسخه مخلوط کن، روی یک گزینه کنسرو شده حل و فصل کنند.

آنها بسیاری از مارک های مختلف کوکتل و سلتزر را آزمایش کردند و طعم و دستور پخت آنها را تغییر دادند. بسیاری از بازیکنان جدید در سلتزرهای سخت – چه White Claw، Truly، High Noon یا دیگری – طعم‌های میوه‌ای ترکیبی مانند انبه-آهک، کیوی-تمشک را توسعه می‌دادند.

میدو به یکی از رقبای آنها اشاره می کند که یک کوکتل کنسرو جین و تونیک دارد، اما تقریباً 30 گرم دارد – چیزی که او متوجه می شود برای کام متمرکز بر گلوکز خود قابل بحث نیست.

مدو به یاد می آورد که فرمول های اولیه آنها طعم افتضاحی داشت و می ترسید که ایده کسب و کار محکوم به فنا شود. اما پس از دور سوم، طعم‌هایی را تولید کردند که دوست داشتند و معتقد بودند می‌توان آن را فروخت. پس از تاخیرهای 2020، آنها 20 دور “نوآوری طعم” را انجام دادند که در آن طعم های سفارشی را برای آزمایش تفاوت های ظریف ایجاد کردند.

به عنوان مثال، در جین و تونیک، آنها به جای استفاده از طعم جین تولید انبوه، از روغن های مختلفی از مواد گیاهی مختلف استفاده کردند تا ترکیب جین خود را ایجاد کنند. مدو می‌گوید که طعم قاطر مسکوی آنها که حاوی ودکا و آبجو زنجبیل است، نسبت به بسیاری از آنها لحن زنجبیلی بیشتری دارد، که گرما و حرارت بیشتری را به طعم می‌آورد.

او گفت: «به این ترتیب ما عمق بیشتری را به طعم‌هایمان توسعه دادیم و آنها را منحصربه‌فردتر کردیم. “این واقعاً همان کاری است که ما برای آن 8 یا 9 ماه ابتدایی زمان همه گیری انجام دادیم، قبل از اینکه در نهایت آن را به تولید برسانیم.”

تا کنون، بازخورد مشتریان از انجمن دیابت عالی بوده است. یک T1D طولانی مدت تصویری از خط روند CGM خود به Medow ارسال کرد که نشان می داد سطح گلوکز او در تمام شب پس از نوشیدن برخی از نوشیدنی های جدید SESH در 90 میلی گرم در دسی لیتر ثابت مانده است. این چیزی است که به گفته او پیش از این امکان پذیر نبود – لذت بردن از نوشیدنی های الکلی بدون تجربه اثر ترن هوایی بالا و پایین قند خون.

میدو گفت: «این یکی از افتخارآمیزترین لحظاتی بود که در این بازی داشتم. “این یکی از بهترین احساسات است، خارج از همه نظرات. او گفت که قند خونش بعد از نوشیدن بالا می رفت و کاهش می یافت، اما اکنون به داده های CGM نگاه کنید. شما فقط می توانید یک خط مستقیم کامل را ببینید که همه ما در تلاش برای رسیدن به آن هستیم. احساس شادی او… این واقعاً موفقیت است. وقتی مردم می توانند از محصول آنطور که من در نظر گرفته ام لذت ببرند… این یکی از آن احساسات واقعا شگفت انگیز است.

بالا بردن آگاهی از دیابت، کمک محلی

بخشی از ماموریت XED Beverages نیز برای افزایش آگاهی دیابت و حمایت از گروه‌های مدافع کار می‌کند. میدو گفت که آنها در حال تقویت حمایت از گروه های دیابتی کوچکتر و مردمی هستند که برای مردم جوامع محلی که SESH در آن فروخته می شود کار می کنند.

به عنوان مثال، در اولین بازار بزرگ شهری خود در سینسیناتی، اوهایو، آنها با یک گروه محلی به نام سفر دیابت نوع 1 شریک شده اند. این توسط یک مادر D-Mom Antoinette Worsham اداره می شود که یکی از دو دختر T1D خود را در نتیجه جیره بندی انسولین به دلیل هزینه زیاد از دست داد. ورشم به یک مدافع سرسخت در مورد قیمت انسولین تبدیل شده است، و او در مقابل کنگره در مورد این موضوع شهادت داده است.

میدو گفت: «مردم زیادی هستند که به طور کلی در مورد دیابت آموزش کافی ندارند، اما نمی توانند انسولین خود را نیز بپردازند. ما 5 درصد از درآمد خود را در این جامعه به گروه او اختصاص می دهیم تا از تلاش های او در زمینه کمک به نسخه برای افرادی که توانایی خرید لوازم خود را ندارند و برای تهیه آن چیزها به کمک نیاز دارند، حمایت کنیم.

ما در تلاش هستیم تا به جوامعی که بخشی از آنها هستیم، به روشی معتبر بازپرداخت کنیم، این فقط اهدای یک دلار به یک سازمان بزرگ نیست. که بتوانید تاثیر آن را ببینید و این [help] هسته اصلی کاری است که ما تلاش می کنیم انجام دهیم.»