نکات رژیم غذایی و ورزش برای تیپ بدنی مزومورف

مزومورف با تیپ بدنی خاصی متولد می شود که از غالب ترین صفاتی که از خانواده خود گرفته اید به ارث رسیده است.

اگر تمایل دارید با سرعت کمتری نسبت به عضله سازی، چربی اضافه کنید، احتمالاً مزومورف هستید. این سوماتوتیپ به خوبی متناسب، قوی و به طور طبیعی ورزشکار شناخته شده است.

یک زن مزومورف دارای اضافه وزن همچنان دارای یک جیره غبطه‌انگیز از کمر تا باسن، با شکل کلاسیک ساعت شنی است. زمانی که چربی کم کنید و تناسب اندام پیدا کنید، همچنان سینه های بزرگی متناسب با کمر و باسن خود خواهید داشت.

یک مرد مزومورف دارای اضافه وزن نسبت به همتای اندومورف یا حتی اکتومورف خود کمتر شل و ول و نامناسب به نظر می رسد، زیرا آن شانه های پهن که به کمر باریکی متناسب می رسد، بسیاری از دونات های خامه ای یا آبجو ذخیره شده را استتار می کند.

به عنوان یک مزومورف، شما یک فرم بدن با استعداد را به ارث برده اید. اگر آمادگی انجام رژیم غذایی معقول و تلاش ورزشی را داشته باشید، بدن شما با تون عضلانی بدون چربی یا توده ای به شما پاداش می دهد که پس از دستیابی به آن به راحتی حفظ می شود. بدن شما با یک رژیم غذایی سالم و تمیز رشد خواهد کرد.

متابولیسم شما به طور طبیعی بسیار کارآمد است و ساختار استخوانی شما متعادل است.

دیگر چه میخواهید؟

احتمالاً 3 چیز، بیشتر

هدف

هدف کلی خود را به هدف نهایی (سال/سال)، هدف میان مدت (ماه) و هدف کوتاه مدت (هفته) تقسیم کنید. به پیشرفت خود در جهت هر جنبه از هدف خود نظارت داشته باشید و با قاطعیت همراه باشید اما نسبت به خود ببخشید.

دلیلی برای موفقیت

این باید دلیلی باشد که شما را به حرکت در می آورد، متمرکز می کند، شما را مجبور به تلاش می کند. نه یک حرف ساده لوحانه مانند “من واقعا باید سعی کنم کمی وزن کم کنم”، بلکه چیزی شبیه “من دیگر آماده نیستم که اضافه وزن، نامناسب و ناسالم باشم. من جدید از امروز شروع می شود”

خوب، آن مورد خاص برای من کار کرد، حتی اگر من فقط یک اندومورف گلابی شکل پایین تر هستم. (به خاطر داشته باشید، به لطف کمی تمرینات وزنه برداری منظم، من اکنون شانه های یک مزومورف دارم).

برنامه

یک برنامه رژیم غذایی و تمرینی چالش برانگیز اما قابل دستیابی به شما این امکان را می دهد که به طور کامل به هدف خود برسید. برای یافتن طرحی که برای شما مفید است، باید کمی تحقیق کنید. ادامه دهید و قبل از شروع تا حد امکان خود را مطلع کنید.

من حدس می‌زنم یک چیز به‌ویژه می‌تواند مزومورف‌ها را در تلاششان برای کاهش چربی و تناسب اندام مختل کند.

یک مزومورف چه تناسب اندام و تناسب داشته باشد و چه تا حدودی دارای اضافه وزن باشد، ظاهر خوبی دارد، بنابراین انگیزه شما برای کاهش چربی و تناسب اندام ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد. اما تا زمانی که از تیپ بدنی فوق‌العاده‌ای که با آن متولد شده‌اید استفاده نکنید، هرگز به پتانسیل کامل خود در زمینه سلامت، تناسب اندام و ظاهر دست نخواهید یافت.

کنار گذاشتن مزیت بزرگ متولد شدن یک مزومورف بسیار شرم آور خواهد بود. یک فرصت از دست رفته اگر به جای غفلت با بدن خود با توجه متمرکز رفتار کنید، ظاهر و (مهمتر از آن) کاملاً فوق العاده خواهید بود.

به دنبال آن برو. بهترینی باشید که می توانید باشید (شما یک شروع بهتر از بقیه دارید!)