نگرانی ترامپ و کاخ سفید در مورد امکان اسناد محرمانه نشان دهنده اقدامات جاسوسی آمریکا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات کاخ سفید در محافل خصوصی نسبت به انتقال تعدادی اسناد محرمانه و بسیار محرمانه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به محل اقامتش در فلوریدا ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری سی ان ان، یکی از نگرانی های مقامات دولتی جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا، احتمال افشای روش ها و منابع سازمان های اطلاعاتی آمریکاست.

این وب سایت در گزارشی گفته است که پس از افشای جزئیات بیشتر حمله اف بی آی به اقامتگاه دونالد ترامپ، مقامات فعلی دولت آمریکا نگران هک شدن اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا هستند، چه اطلاعاتی به سایت مخابره می شود و چه اطلاعاتی می تواند گفته شده. این که آیا ابزارها و روش های جامعه اطلاعاتی ایالات متحده را به خطر می اندازد یا نه.

یک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به سی ان ان گفت: «نگرانی های شدیدی در این باره وجود دارد».

یک منبع آگاه همچنین گفت: موضوع دیگری که مقامات جامعه اطلاعاتی آمریکا را نگران می کند، اطلاعاتی است که ترامپ حذف کرده است. در ماه‌های اخیر، نمایندگان جامعه اطلاعاتی ایالات متحده جلساتی با وزارت دادگستری، کمیته‌های مربوطه کنگره و آرشیو ملی ایالات متحده درباره اسناد حساسی که ممکن است ناپدید شده باشند، برگزار کرده‌اند.

مقامات کاخ سفید از اظهار نظر علنی در مورد این موضوع خودداری کرده اند و گفته اند که وزارت دادگستری باید در مورد این تحقیقات اظهار نظر کند. مقامات آمریکایی گفته اند که جو بایدن در جریان این پرونده قرار نگرفته است و تنها از طریق گزارش های رسانه ای به دفتر وی رسیده است.

چند روز پیش ماموران اف بی آی به عمارت ترامپ در فلوریدا یورش بردند و چندین جعبه اسناد را از او گرفتند. چند روز بعد رسانه های آمریکایی اعلام کردند که رئیس جمهور سابق آمریکا پس از خروج از کاخ سفید تعداد زیادی اسناد محرمانه از جمله اسناد مربوط به سلاح های هسته ای را به خانه خود برده است.

ترامپ با محکوم کردن این اقدام اف‌بی‌آی، از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا حکم بازرسی خانه‌اش را صادر کند. آنها همچنین خواستار بازگرداندن اسناد ثبت شده خود شدند.

این اقدام اف بی آی خشم حامیان ترامپ و انتقاد شدید آنها از اف بی آی و وزارت دادگستری را برانگیخته است. حامیان ترامپ معتقدند که تحقیقات با انگیزه سیاسی انجام شده است.

منابع خبری در روزهای اخیر از افزایش تهدیدات علیه کارمندان FBI خبر داده اند. چند روز پیش مردی در حالی که قصد داشت وارد ساختمان FBI شود، هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.