نیروها و ماشین آلات شهرداری کرج آماده باش بودند.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، منوچهر غفاری اظهار داشت: پس از اعلام سازمان هواشناسی استان البرز و وقوع سیل و بارندگی در برخی شهرها و ورود سامانه جدید بارشی به کشور از روز گذشته، شهرداری کرج دستور داده است: وی دستور استقرار و استقرار سریع تجهیزات را صادر کرد و در مناطق پرخطر به ویژه ارتفاعات شمالی شهر با هدف مدیریت بحران عملیات انجام داد.

متن پیام منوچهر غفاری سرپرست شهرداری این شهر خطاب به معاونین و مدیران زیر مجموعه به شرح زیر است:

با توجه به هشدارهای جوی و شرایط ناپایدار جوی و احتمال وقوع تگرگ، باران و رعد و برق و همچنین طوفان گرد و غبار و سیل و آبگرفتگی معابر به ویژه حاشیه رودخانه ها، مسیل ها، رودخانه ها و نهرها و شهروندان با توجه به خسارات وارده به زیرساخت ها و حیات شهروندی و اختلال در تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه، اعلام وضعیت آماده باش و لزوم حفظ هوشیاری و استقرار کامل نیروها و ماشین آلات، در این راستا مقتضی است تمهیدات لازم به ویژه در سطوح بالا ارزیابی شود. مناطق پرخطر (به ویژه منطقه کوهستانی شمالی کرج) و ارائه هشدار به زیر مجموعه ها به ویژه معاونت خدمات شهری و سازمان های آتش نشانی و ایمنی و پسماند خدمات مدیریتی از غافلگیری در صورت بروز هرگونه بحران جلوگیری می کند.

بدیهی است در صورت بروز ناپایداری اقلیمی به ویژه در بحث سیلابی شدن جاده ها، عملکرد مناطق مربوطه رصد می شود و در صورت عدم پیش بینی اقدامات لازم، مدیران ذیربط باید پاسخگو باشند.

همچنین طبق دستور ناظر شهرداری کرج بلافاصله و بلافاصله پس از دریافت پیام عملیاتی نیروها و ماشین آلات به مناطق تحت فشار به ویژه ارتفاعات شمالی شهر اعزام شده و وضعیت را رصد و نگهداری کنند. با نظارت نمایندگان ذیربط، گزارش به اداره کل منطقه ارسال و به شهردار شهر و امور شورای اسلامی ارائه شود.

همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده حادثه مراتب را سریعا به سامانه 137 یا 125 شهرداری کرج اطلاع دهند.

انتهای پیام/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.