نیویورک تایمز از تنش های تل آویو بر سر مرزهای زمینی لبنان خبر می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک گزارش روزنامه آمریکایی از رژیم غذایی غیرعادی ارتش در آذر و اذیت چوپانان لبنانی در دشت سبأ و دستگیری دروغین آنها به جاسوسی برای الله لبنان منتشر کرده است.

در گزارش نیویورک تایمز منتشر شده توسط رجا عبدالرحیم آمده است که چوپانان در منطقه مرزی بین لبنان و فلسطین اشغالی می گویند که نظامیان آنها را به جاسوسی برای حزب الله ربوده و بازجویی می کنند.

عبدالرحیم در گزارشی که از منطقه شبعا تهیه کرده است، می نویسد که حسن زهرا، چوپان، بر فراز کوهی در مرز جنوبی لبنان در حال گله داری گوسفندان بود و یک روز کاری دیگر رو به پایان بود. او نیروهای اسرائیلی را می بیند.

زهرا (23 ساله) می گوید که سال گذشته مجبور شد صدها گوسفند خود را در دامنه کوه رها کند و در یک مرکز بازجویی در فلسطین توسط سربازان اسرائیلی به جاسوسی الله دستبند و چشم بند بسته شود.

وی افزود: شما چوپان هستید و گوسفندانشان را می‌چرخانید، اما شما برای حزب الله کار می‌کنید و از ما مراقبت می‌کنید، اما من گفتم: ما گوسفند و بز را می‌چرخانیم اما به حرف من گوش نکردم.

به نوشته این روزنامه، با وجود امضای توافقنامه بین بیروت و تل آویو برای تعیین مرزهای دریایی تحت نظارت آمریکا، وضعیت در مرزهای زمینی همچنان متشنج است و در خطوط مقدم جبهه حصارکشی و مین گذاری وجود دارد. هواپیماهای بدون سرنشین دائما در حال بررسی وضعیت فعلی هستند.

نیویورک تایمز به نوشتن ادامه داد. در همین حال، چوپانانی که گوسفندها و بزهای خود را در اطراف خود در جنوب لبنان لبنان که ادعا می کند به خود می گوید اما اسرائیل آن را اشغال کرده است، از این وضعیت شکایت می کند.

بر اساس این گزارش، وی می‌گوید بارها توسط چندین بار اشغالگر ربوده شده و به اطلاع حزب الله درباره تحرکات ارتش اسرائیل و تحرکات آن در منطقه می‌رسد. هر چه او آزاد می شود، به دلیل احتمال جذب او به عنوان جاسوس برای اسرائیل، توسط مقامات لبنانی مورد بازجویی قرار می گیرد. در همین حال، هموپان ها و هم حزبی چ الله امتیازات جاسوسی اسرائیل را رد می کنند.

زمانی که ارتش اسرائیل در سال 2000 از جنوب لبنان عقب نشینی کرد، به سمت خط آبی عقب نشینی کرد. خط آبی توسط سازمان ملل برای خروج تل آویو ترسیم شد، اما مرزهای واقعی هنوز ترسیم نشده است. اسرائیل از دشت شبا که به ادعای او بخشی از بلندی های جولان است که در سال 1967 با حمایت سازمان ملل از سوریه تصرف کرد، عقب نشینی نکرد.

حسن زهرا می‌گوید که خانواده‌اش هنوز زمین‌هایی در مزارع شبا دارند و خانواده‌اش نسل‌ها هستند که در این منطقه گوسفند و پرورش می‌دهند.

به نوشته نیویورک تایمز، این منطقه همچنان مانند قوطی کبریت می سوزد. علیرغم قطعنامه سازمان ملل، حزب الله می گوید تا زمانی که بخشی از لبنان اشغال شده باشد، از دست سلاح خودداری خواهد کرد. سازمان ملل 10000 نیروی حافظ صلح را برای حفاظت از خط آبی 75 مایلی در این منطقه مستقر کرده است، اما این مانع از درگیری یا ربودن چوپانانی مانند زهرا توسط اسرائیل و انتقال آنها از مرز لبنان نشده است.

در همین حال، «آندریا تینتی» بیان یونیفل می گوید; از آنجایی که خط مرزی به وضوح مشخص نیست، باید بدانیم که آیا چوپان ها از آن عبور کرده اند و وارد اسرائیل شده اند یا اسرائیلی ها از آن عبور کرده اند و در لبنان قرار گرفته اند… در حالی که متوجه می شوم که اسرائیل را چه می کند. چیزی را می شناسد. شبانانی مانند زهرا را “چوپان عملیاتی” می نامد. “

ارتش اسرائیل مدعی است که این دامداران از پوشش چوپانان برای انتقال اطلاعات و ارسال تصاویر از وضعیت اسرائیل در مرز استفاده می کنند، اما حزب الله لبنان این ادعاهای اسرائیل را «بی اساس و بی اساس» می خواند.

حزب الله در این خصوص بیانیه ای صادر کرد و اعلام کرد: «هدف [صهیونیست‌ها] توجیه اقدام برای ربودن گله داران و بازجویی هر از چندگاهی آنها، کسب اطلاعات در مورد پایگاه های مقاومت در منطقه یا جمع آوری اطلاعات از حرکت عناصر مقاومت در منطقه است.

در همین، حسن زهرا می گوید که در ژانویه سال گذشته در داخل لبنان بود که با سربازان اسرائیلی مخالفت کرد که او را محاصره کردند و سلاح های خود را به سمت او نشان دادند. او به مدت سه روز در فلسطین اشغالی تحت تدابیر قرار گرفتن شدید امنیتی دارد و بارها مورد بازجویی قرار می گیرد.

اما رژیم رژیمی رژیمی می گوید زهرا وارد سرزمین های اشغالی فلسطین شده و بازجویی قرار گرفته و اطلاعات مهمی از او به دست آورده است. این دومین بار بود که زهرا توسط هاربوده می شد. در سن 14 سال به همراه برادرش اسماعیل توسط گزارش ها در منطقه ربوده بازجویی قرار گرفت.

در همین حال، چندین حافظ صلح آبی را زیر نظر دارند و یک رادار برای تشخیص نفوذ دارند که اسرائیل هر روز انجام می دهد.

ژنرال آبیناو پاشکی که بر نیروهای حافظ صلح می‌کند، می‌گوید که اگر چوپان‌ها از خط عبور کنند، این به معنای افزایش نگرانی است و تا زمانی که برنگردند و گوسفندان خود را یکی بشمارند، آرام نخواهند گرفت.

او توضیح داد: «گله‌داران نمی‌دانند در حال عبور از خط هستند، زیرا آن خط خیالی است. [خطی وجود ندارد]. در که او صحبت می کند، یک پهپاد اسرائیلی بر فراز همان خط پرواز می کند که چگونه قوانین رژیمی را درست می کند. وی همچنین در این خصوص گفت: این نوع خط شکنی در یک روز دو برابر شده و 40 درصد آن مربوط به دامداران و احشام آنهاست.

«محمد هاشم» فرماندار شهرستان سبا در خصوص ربوده شدن چوپانان، درباره دستگیری چوپانان توسط رژیمی شدن گفت: دشمن آنها را به این امید می برد که آنها را ترغیب به همکاری با خود کنند. .. عناصر مقاومت وجود دارد و برای گله داران مهم نیست. این منطقه سنی نشین است و تعداد کمی از مسیحیان ارتدوکس یونانی نیز دارند که از حزب الله حمایت نمی کنند.

ماهر حمدان (28 ساله) نیز می گوید که در سال جاری دو بار او را دستگیر کردند. برای اولین بار در منطقه «جبل الشیخ» اتفاق افتاد.

وی افزود: می دانم کمین بود و از خط رد نشدم، می دانستم خطر وجود دارد، چون نزدیک خط آبی بود و علامتی نبود.

هاوان افزود: این ها را بازرسی کردند، دستبند و چشمانش را بستند، او را به پادگان ارتش اسرائیل بردند و در آنجا چهار ساعت از او بازجویی کردند و در حزب الله از او پرسیدند، او پرسید که نیروهایش در کوه هستند و پاسخ می دهند. . منفی بود. .

در ژوئیه گذشته، در یک منطقه صخره‌ای و بدون درخت در همان کوه، حمدان با دیدن سربازانی که روی زمین منتظر بودند، دوید، اما سربازان تیراندازی کردند و او را دستگیر کردند و برای بازجویی به مکان دیگری بردند. این بار افسر تحقیق از او درباره خانه اش پرسید و از او خواست که محل آن را روی نقشه مشخص کند.

بر اساس این گزارش، حمدان همچنان برای سیر کردن گوسفندانش به همان کوه می‌رود و می‌گوید چاره‌ای نیست: «کوه ما کوچک است و اسرائیل بیشتر آن را گرفته است. می‌بینی برویم جایی که برای حیوانات غذا باشد. اگر به من نگاه کردم فهمیدند که من حزب اللهی نیستم.

انتهای پیام/ص


The post نیویورک تایمز از تنش های تل آویو بر سر مرزهای زمینی لبنان خبر می دهد first appeared on دایت سلامت.

The post نیویورک تایمز از تنش های تل آویو بر سر مرزهای زمینی لبنان خبر می دهد first appeared on دایت سلامت.