در پینترست به اشتراک بگذارید

نیک جوناس، خواننده و بازیگر، که با دیابت نوع 1 زندگی می‌کند و خودش از یک مانیتور مداوم گلوکز (CGM) استفاده می‌کند، جایگاه مشهور خود را پشت یک تلاش جهانی جدید برای تبلیغ Time in Range به عنوان “معیار قدرتمند برای مدیریت دیابت مدرن” می‌اندازد.

ایده بزرگ این است که آگاهی را در بین افراد مبتلا به دیابت (PWD) در همه جا گسترش دهیم که تمرکز بر زمان در محدوده (TIR) ​​می تواند به آنها کمک کند سطح گلوکز خود را ثابت نگه دارند و کیفیت زندگی را بهبود بخشند. اساساً معیاری مفیدتر از استاندارد طلایی قدیمی A1C است که فقط یک میانگین ریاضی را نشان می دهد.

این کمپین سلبریتی در 24 ژوئن درست قبل از شروع نشست سالانه انجمن دیابت آمریکا آغاز شد و جوناس و سازمان های دیابتی مانند Beyond Type 1، JDRF و چندین تن دیگر با سازنده CGM مستقر در سن دیگو Dexcom برای رهبری تلاش امضا کردند.

همه اینها بخشی از تلاش رو به رشد برای تبدیل فناوری CGM به یک استاندارد مراقبت است که متخصصان مراقبت های بهداشتی به طور منظم از آن برای نظارت بهتر بر الگوهای سطح گلوکز روزانه، هفتگی و ماهانه و تصمیم گیری بر اساس آن داده ها استفاده می کنند.

جوناس در یک تماس مطبوعاتی با حامیان دیابت با اعلام این ابتکار جدید گفت: «زمان آن رسیده است که گفتگو را در مورد اهمیت Time in Range و اینکه چگونه زندگی مردم را بهتر می‌کند، آغاز کنیم.

چرا زمان در محدوده اهمیت دارد؟

طرفداران مدت‌هاست که برای اولویت‌بندی TIR مبارزه می‌کنند، زیرا به مردم این حس را می‌دهد که چقدر در محدوده گلوکز مطلوب و سالم باقی می‌مانند.

این با آزمایش سنتی آزمایشگاهی A1C متفاوت است که فقط میانگین سطوح گلوکز را در 3 ماه قبل ارائه می دهد، اما تغییر یا تغییر را منعکس نمی کند. بنابراین، دو نفر با A1C 6.7 درصد می‌توانند پروفایل‌های مدیریتی بسیار متفاوتی داشته باشند، جایی که یکی دارای خط صاف مطلوب است، اما فرد دیگر دارای سطوح گلوکز بسیار متغیر با هیپوگلیسمی مکرر است. یا ممکن است سطح A1C «ایده‌آل» 6 درصد باشد، اما فقط نشان‌دهنده یک نقطه میانی بین 3 ماه قند خون بالا و پایین است.

از سوی دیگر، TIR از نتایج مانیتور مداوم گلوکز (CGM) برای نشان دادن مدت زمانی که یک PWD در محدوده مورد نظر باقی می‌ماند، استفاده می‌کند، که به طور میانگین در ساعت و دقیقه در هر دوره از روز، هفته یا ماه بیان می‌شود.

جنبش “Beyond A1C” که توسط بنیاد diaTribe رهبری می شود، اکنون می تواند یک دور پیروزی را طی کند، با افزایش شناخت TIR به عنوان یک پارامتر جدید ایجاد شده برای پزشکان برای ارزیابی کنترل قند خون در افراد معلول.

اجماع جهانی متخصصان دیابت، محدوده هدف را بین 70 تا 180 میلی‌گرم در دسی‌لیتر تعریف می‌کنند، و اجماع بین‌المللی جدید در مورد زمان در محدوده توصیه می‌کند که بیماران باید حداقل 70 درصد مواقع در این محدوده بمانند.

در پینترست به اشتراک بگذارید

تحقیقات فزاینده نشان می دهد که تنوع گلوکز ممکن است به اندازه خود سطوح گلوکز نقش مهمی در پیامدهای ضعیف دیابت داشته باشد. TIR به PWD ها و پزشکان کمک می کند تا تنوع را بسیار موثرتر از A1C شناسایی کنند.

این به سادگی نشان می دهد که چگونه زندگی افراد تحت تأثیر دیابت قرار می گیرد، از جمله مواردی مانند ترس از هیپوگلیسمی یک شبه، از دست دادن کنترل و ناتوانی در مدیریت ایمن اعمال خود، یا استرس و بار روانی که هنگام خوردن غذاهایی که قند خون ما را تولید می کنند، تجربه می کنیم. به طور چشمگیری افزایش می یابد و بر روحیه ما تأثیر می گذارد.

مصرف کنندگان انسولین از TIR اطلاعی ندارند

با این حال، اکثر معلولان دارای انسولین هنوز از TIR استفاده نمی کنند یا در مورد آن با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود (HCP) صحبت نمی کنند. در اطلاعیه مطبوعاتی، دکسکام نتایج یک نظرسنجی را بر اساس داده های داخلی شرکت خود از نوامبر 2020 منتشر کرد که نشان داد:

  • اکثریت قریب به اتفاق (83 درصد) از افراد مبتلا به دیابت تحت درمان با انسولین اظهار داشتند که وقتی زمان بیشتری را در محدوده سپری می کنند، احساس بهتری دارند.
  • اما تقریباً نیمی از آنها (47 درصد) گفتند که از زمان در محدوده و مزایای آن به عنوان معیاری برای سنجش موفقیت درمان بی‌اطلاع هستند.
  • بیش از نیمی (53 درصد) گفتند که هرگز با HCP خود درباره زمان در محدوده صحبت نکرده اند.
  • حدود دو سوم (68 درصد) گفتند که بر این باورند که وظیفه HCP آنها است که استانداردهای جدید مراقبت را به آنها توجه کند.
  • سه چهارم (75 درصد) موافقند که وقتی سطح گلوکز آنها خارج از محدوده است، احساس ناخوشی می کنند و اکثریت (61 درصد) احساس استرس دارند.
  • نیمی از آنها (51 درصد) موافق بودند که اگر بتوانند زمان بیشتری را در محدوده سپری کنند، برای دنبال کردن رویاها یا علایق خود اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.

جوناس قدرت ستاره را اضافه می کند

جوناس که یکی از بنیانگذاران غیرانتفاعی Beyond Type 1 است، سال ها آشکارا در مورد استفاده از Dexcom CGM صحبت کرده است. او در فوریه 2021 در یک تبلیغ پرمخاطب Superbowl برای Dexcom ایفای نقش کرد و با آن، احتمالاً بیش از هر فرد مشهوری برای ارتقای سطح دیابت در میان نسل جوان‌تر تلاش کرده است.

DiabetesMine خوش شانس بود که در طول سالها پس از تشخیص او در نوجوانی در سال 2005 چند بار با او مصاحبه کرد – به خصوص زمانی که او با Dexcom همکاری کرد.

اکنون، او از پلتفرم خود برای ترویج این طرح TIR استفاده می‌کند تا هم Dexcom CGM را تبلیغ کند و هم ماموریت خود را برای نشان دادن به مردم نشان دهد که می‌توان زندگی سالم، فعال و سازنده با دیابت داشت.

سایت کمپین When In Range در 24 ژوئن با انواع اینفوگرافیک ها، مطالب و ویدئوها برای توضیح TIR و کمک به مردم برای دستیابی به آن از طریق فناوری ها و درمان های مختلف، راه اندازی شد.

صبح روز اعلام این همکاری، گروهی از حامیان دیابت دعوت شدند تا به یک تماس آنلاین کوتاه با جوناس بپیوندند تا از او صحبت کنند. DiabetesMine سوالی در مورد اینکه نتایج A1C در کجای این کمپین جدید قرار می گیرد، مطرح کرد. بسیاری بر این باورند که A1C و TIR می توانند مکمل یکدیگر باشند و این همان چیزی است که جوناس در هنگام پرسیدن این سوال به آن پاسخ داد.

او گفت: «هرچه اطلاعات بیشتر باشد، بهتر است.

دسترسی مهم است

البته، یک سوال کلیدی برای همه در تماس جوناس در مورد دسترسی و مقرون به صرفه بودن فناوری CGM بود.

بر کسی پوشیده نیست که قیمت گذاری و دسترسی وجود دارد موانع عمده برای استفاده از CGM – لازم برای نظارت کارآمد TIR – و بسیاری از کسانی که نیاز پزشکی به این فناوری دارند، نمی توانند CGM را بپردازند.

جوناس گفت: “من بسیار آگاه هستم، زیرا همه ما در این تماس… نیاز به دسترسی داریم و این گفتگوی رو به رشد برای همه ما، در ایالات متحده و در سطح جهانی، یک اولویت است.” او متوجه شد که تبلیغ Super Bowl او به همین دلیل باعث ناراحتی برخی از مردم شده است، اما تاکید کرد که افزایش آگاهی در مورد دیابت در مقیاس انبوه به ایجاد پایه و اساس تغییر کمک می کند. او گفت: “من فکر می کنم که این به گفتگوی بزرگتر در مورد نیاز به دسترسی در سراسر جهان کمک می کند.”

در حالی که CGM رایج‌ترین فناوری مورد استفاده برای ردیابی TIR است، روش‌هایی برای نظارت بر آن با استفاده از انگشت‌سنج‌های سنتی با یک پلت فرم دیجیتال برای تجزیه و تحلیل داده‌ها وجود دارد. این روش مطمئناً داده های گلوکز زیادی را به طور مداوم تولید نمی کند، اما می تواند در نشان دادن الگوها و روندهای مدیریتی گسترده تر مفید باشد.

TIR به عنوان یک استاندارد جدید

TIR قبلاً در آن گنجانده شده است استانداردهای مراقبت منتشر شده توسط انجمن دیابت آمریکا (ADA)، انجمن آمریکایی غدد درون ریز بالینی (AACE) و سایر گروه های پزشکی دیابت. این باعث می‌شود که پزشکان بیشتر با بیماران خود در مورد آن صحبت کنند، چه برای ویزیت حضوری یا مجازی. و مطمئناً این معیاری است که در بسیاری از دستگاه‌های دیابت و برنامه‌های تلفن همراه ادغام شده است تا افراد معلول به طور منظم مشاهده کنند.

TIR موضوع مهمی در نشست‌های علمی سالانه ADA در اواخر ژوئن 2021 بود. چندین متخصص دیابت در ارائه‌های مختلف بر اهمیت TIR تاکید کردند زیرا در مورد آخرین یافته‌های تحقیقاتی و مدیریت، عوارضی که علی‌رغم نتیجه A1C فرد ممکن است تحقق یابد، و حتی خط‌مشی بحث کردند. پیامدهای نگاه به TIR به جای A1C.

ناتالی جی بلینی

یکی از آن کارشناسانی که در TIR در کنفرانس ارائه کرد، ناتالی جی بلینی، پرستار غدد درون ریز نیویورک و متخصص مراقبت و آموزش دیابت (CDCES) بود که بخشی از ائتلاف Time in Range است که توسط بنیاد diaTribe ایجاد شده است، با هدف TIR را به معیار اولیه گلوکز برای مراقبت از دیابت در آینده تبدیل کنید.

او به DiabetesMine گفت: «من فکر می‌کنم جنبش رسانه‌های جهانی جدید به پیشبرد گفتگو بین بیماران و ارائه‌دهندگان کمک می‌کند. «بیمارانی که با استفاده از CGM به مطب ما ارجاع می‌شوند، همه با مدارک پزشکی در مورد TIR وارد نمی‌شوند. من فکر می‌کنم که ما به‌عنوان پزشک، باید از ابزارهایی که در اختیار داریم استفاده کنیم تا با افزایش آگاهی و تجزیه و تحلیل داده‌ها به بیماران کمک کنیم تا خطرات هیپرگلیسمی و هیپوگلیسمی را کاهش دهند و داده‌ها را به‌گونه‌ای تجزیه و تحلیل کنیم که به آنها کمک کند زمان شخصی خود را در محدوده مورد نظر خود بررسی کنند.»

او خاطرنشان می‌کند که اهداف درمانی حاصل از داده‌های TIR می‌تواند شامل مواردی مانند «فوریت در کاهش هیپوگلیسمی» یا «پیش بولوز برای کاهش افزایش ناگهانی پس از غذا»، به دنبال آن تغییرات در تنظیمات پمپ انسولین یا افزایش یا کاهش انسولین پایه، تغییر انسولین به کربوهیدرات یا عوامل حساسیت باشد. اینها عناصر بسیار اساسی و حیاتی برای مدیریت دیابت به صورت روزانه هستند.

بلینی گفت: «زمان در محدوده ابزار جدیدی برای بهبود نتایج بیماران با گشودن بحث در مورد دوز انسولین، زمان‌بندی انسولین، رفتارهای خاص، سایر داروها، استرس و انواع عوامل دیگری که قبلاً قادر به انجام آن نبودیم، به ما داده است.» «بیماران و پزشکان به طور یکسان باید آن را به زبان بومی خود بپذیرند. ما همچنین به مطالعات تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده بیشتری نیاز داریم که به پیوند زمان در محدوده، زمان زیر محدوده و زمان بالاتر از محدوده به نتایج کمک می‌کند. [but] آن‌ها گران هستند و زمان زیادی می‌برند.»