هابل شواهدی از بخار آب مداوم در نیمکره اروپا کشف کرد

هابل شواهدی از بخار آب مداوم در نیمکره اروپا کشف کرد


ارسال پست: 11:00 صبح (EST) 14 اکتبر 2021

نسخه: STScI-PR21-057

اخبار – مشاهدات تلسکوپ فضایی هابل ناسا از قمر یخی مشتری اروپا وجود بخار آب مداوم را نشان داد – اما به طرز اسرار آمیزی تنها در یک نیمکره.

اروپا در زیر سطح یخی خود اقیانوسی وسیع را در خود جای داده است که ممکن است شرایط مطلوبی را برای زندگی فراهم کند. این یافته درک ستاره شناسان از ساختار اتمسفر قمرهای یخی را ارتقا می دهد و به ایجاد پایه ای برای مأموریت های علمی برنامه ریزی شده در سیستم جوویان کمک می کند ، تا حدی برای کشف اینکه آیا محیطی در نیم میلیارد مایلی خورشید می تواند زندگی را پشتیبانی کند.

مشاهدات قبلی از بخار آب در اروپا با خروج توده هایی از یخ مرتبط است ، همانطور که توسط هابل در سال 2013 عکس گرفته شد. آنها شبیه چشمه های آب گرم روی زمین هستند ، اما ارتفاع آنها بیش از 60 مایل است. آنها نقاط گذرا از بخار آب را در جو ماه تولید می کنند که تنها یک میلیاردم فشار سطحی جو زمین است.

با این حال ، نتایج جدید نشان می دهد که مقادیر مشابهی از بخار آب در یک منطقه بزرگتر از اروپا در مشاهدات هابل از 1999 تا 2015 منتشر شده است. این نشان دهنده حضور طولانی مدت جو بخار آب تنها در نیمکره بعدی اروپا است. ماه که همیشه در خلاف جهت حرکت خود در طول مدار خود است. علت عدم تقارن بین نیمکره قدامی و خلفی کاملاً مشخص نیست.

این کشف از تجزیه و تحلیل جدید تصاویر و طیف های آرشیوی هابل و با استفاده از تکنیکی که اخیراً منجر به تشخیص بخار آب در جو قمر مشتری گانیمد شد ، توسط لورنز روث از انستیتوی سلطنتی فناوری ، فضا و فیزیک پلاسما انجام شد. ، سوئد.

روث می گوید: “مشاهده بخار آب در گانیمد و در قسمت بعدی اروپا ، درک ما از جو یخی ماه را افزایش می دهد.” “با این حال ، کشف آب فراوان مستقر در اروپا کمی شگفت انگیزتر از کشف آن در گانیمد است زیرا دمای سطح اروپا پایین تر از دمای گانیمد است.”

اروپا بیشتر از گانیمد نور خورشید را منعکس می کند و سطح آن را 60 درجه فارنهایت سردتر از گانیمد می کند. یخبندان ترین دما در طول روز در اروپا 260 درجه فارنهایت است. با این حال ، حتی در دماهای پایین تر ، مشاهدات جدید نشان می دهد که یخ آب تصعید می شود – یعنی مستقیماً از حالت جامد به بخار بدون فاز مایع تبدیل می شود – از سطح اروپا ، درست مانند گانیمد.

برای دستیابی به این کشف ، روث وارد مجموعه داده های آرشیوی هابل شد و مشاهدات فرابنفش اروپا را از سال 1999 ، 2012 ، 2014 و 2015 انتخاب کرد ، زمانی که ماه در موقعیت های مداری مختلف قرار داشت. همه این مشاهدات با استفاده از طیف سنجی تصویربرداری تلسکوپ فضایی (STIS) ثبت شد. مشاهدات ماوراء بنفش STIS به روث اجازه داد که مقدار اکسیژن – جزء آب – را در جو اروپا تعیین کند و با تفسیر قدرت انتشار در طول موج های مختلف ، او توانست وجود بخار آب را استنباط کند.

این اکتشاف راه را برای مطالعات عمیق اروپا از طریق تحقیقات آینده از جمله ماموریت Europa Clipper ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) هموار می کند. درک شکل گیری و تکامل مشتری و قمرهای آن نیز به ستاره شناسان کمک می کند تا در مورد سیاره های شبیه مشتری در اطراف سایر ستارگان ، بینش پیدا کنند.

این نتایج در مجله Geophysical Research Letters منتشر شده است.

تلسکوپ فضایی هابل یک پروژه بین المللی همکاری بین ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) است. این تلسکوپ توسط مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، مریلند اداره می شود. موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) در بالتیمور ، مریلند ، عملیات علمی هابل را انجام می دهد. STScI برای کنسرسیوم دانشگاه های نجوم در واشنگتن دی سی برای ناسا اداره می شود

برای مشاهده تصاویر و اطلاعات بیشتر در مورد مطالعه و هابل ، به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://hubblesite.org/contents/news-releases/2021/news-2021-057

http://www.nasa.gov/hubble

https://esahubble.org/news/heic2111دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *