هالتر در مقابل دمبل – بهترین تجهیزات برای ایجاد توده عضلانی چیست؟

برخی از تجهیزات تناسب اندام این توانایی را دارند که با برخی افراد بحث کنند که چه چیزی بهتر از دیگری است. به نظر می رسد هالتر و دمبل بحث هایی را در مورد اینکه کدام بهتر است ایجاد می کنند، اما حقیقت را بگوییم، هر دو قطعه تجهیزات دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که برای آن در نظر گرفته شده اند – و آن ایجاد توده عضلانی است.

در حالی که یکی از این تجهیزات از ماهیچه های درگیر مستقیم در تمرین استفاده می کند، دیگری نیز از آن عضله استفاده می کند اما از عضلات دیگر نیز برای کمک به تثبیت سایر عضلات در حال کار استفاده می کند.

بنابراین همانطور که می بینید، این روش متفاوتی است که در آن هر کدام توده عضلانی می سازند

شما واقعا باید از هالتر و دمبل استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از تمرینات خود بگیرید و در زیر دلایل آن را به شما نشان خواهم داد.

هالتر

با ارائه یک رویکرد متعادل برای بلند کردن وزنه ها، هالتر به سادگی یک میله بلند است که در هر انتهای آن صفحات وزن دار قرار داده شده است. بالابر معمولاً میله را مستقیماً به سمت بالا فشار می دهد یا آن را به صورت کنترل شده پایین می آورد. ثبات با استفاده از هر دو دست به دست می آید و این کمک می کند تا میله را تا حد ممکن صاف نگه دارید و همچنین کنترل کامل روی تجهیزات را داشته باشید.

اگر می‌خواهید وزنه‌ای را که بلند می‌کنید افزایش دهید، فقط باید صفحات بیشتری را به هر انتهای هالتر اضافه کنید.

دمبل ها

دمبل ها مانند یک نسخه بسیار کوچکتر از هالتر هستند، شما همچنان یک میله با صفحات وزن در هر طرف دارید، با این حال طول میله دمبل بسیار کوتاهتر است و فقط با یک دست بلند می شود. این یک تمرین متعادل از نظر عضلانی را برای شما فراهم می کند، نه تنها با استفاده از حرکات خطی، عضلات خاصی را جدا می کند، بلکه از پهلو به پهلو نیز استفاده می کند و عضلات دیگر را وارد بازی می کند که به ایجاد ثبات کمک می کند.

همچنین برخی از تمرینات مانند اکستنشن سه سر، مگس و بالا بردن جانبی فقط با هالتر قابل انجام است.

در حالی که می توانید و احتمالاً می توانید از دمبل ها به صورت جداگانه استفاده کنید، مطمئن شوید که هر دو طرف بدن خود را به طور مساوی تمرین می کنید تا تعادل اندازه و قدرت را حفظ کنید. اگر هر طرف را در تناسب نگه ندارید، در معرض خطر آسیب قرار می گیرید که می تواند روزها و گاهی هفته ها شما را از وزنه دور نگه دارد.

نتیجه

مانند تمام تمرینات خود، همیشه باید مطمئن شوید که از فرم مناسب استفاده می کنید. این بهترین راه برای ایجاد توده عضلانی و جلوگیری از آسیب است.

شما باید پنج روز در هفته متشکل از حداقل 30 دقیقه ورزش متوسط ​​​​ورزش کنید و هر دو طرف بدنتان به طور مساوی تمرین کنند.

از طرف دیگر، می توانید سه بار در هفته، با یک تمرین شدیدتر 20 دقیقه، تمرین کنید و دوباره هر دو طرف بدن خود را به طور مساوی تمرین کنید.

بین کار کردن در هر دو طرف بدن و استفاده از روتین های مختلف، می توانید این دو تمرین را به طور هفتگی به طور متناوب انجام دهید. با انجام این کار، بدن شما به یک تمرین عادت نمی کند، به روش های مختلف ماهیچه ها را تمرین می دهید، نه تنها تمرینات خود را تازه و چالش برانگیز نگه می دارید، بلکه به حفظ انگیزه ذهن شما نیز کمک می کند.