هجده بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند

هجده بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


دادستان منطقه جنوبی نیویورک آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام کلاهبرداری از برنامه مزایای سلامتی NBA دستگیر شده اند.

دادستان فدرال گفت که گروه جانبازان NBA نزدیک به 4 میلیون دلار اسکناس جعلی برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی که هرگز دریافت نکرده اند ، ثبت کردند. بر اساس کیفرخواست ، بین 2017 تا 2020 ، این صندوق تقریباً 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

ظاهراً این طرح توسط ترنس ویلیامز تنظیم شده بود ، زمانی که آینده دار در نیوجرسی نتز بود ، و پس از چهار سال لیگ را ترک کرد.

از جمله متهمان شناخته شده می توان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن را نام برد که هر دو در تیم قهرمانی سلتیکس 2008 NBA بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازیکنان سابق نتز نیز به همراه سباستین تلفر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفون ماربری بازداشت شده اند. نام یکی دیگر از اعضای بازیگران سلتیکس 2008 ، آنتونی آلن و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار رشوه از بازیکنان در قبال ارائه صورت حساب های کلاهبرداری برای خدمات مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک دریافت کرده است. دادستان گفت که این طرح تا 320،000 دلار به برخی از بازیکنان پرداخت کرده است.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند که برخی از بازیکنان در زمان حضور در قرارهای پزشکی و سلامتی خارج از کشور بودند ، فاش شد.

دادستان ها گفتند برخی از بازیکنان همچنین فاکتورهایی را ارائه می دهند که نشان می دهد در همان تاریخ در دندانهای مشابه کار دندانپزشکی یکسانی داشته اند.

آدری استراوس ، دادستان آمریکا گفت حداقل 16 نفر از متهمان از صبح پنجشنبه در بازداشت به سر می برند. تلفر در دادگاه نیویورک ثبت می شود ، در حالی که انتظار می رود مابقی در سایر حوزه های قضایی ظاهر شود.

اشتراوس گفت: “آنها باید به نقض فاحش قانون خود پاسخ دهند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل دارند یا نه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *