هدف دولت پرداخت یارانه مستقیم به شهروندان و تولید کنندگان است


به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین شامگاه امشب در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به حاشیه هایی که در فضای مجازی توسط رسانه های معاند در خصوص حذف یارانه به وجود آمده، باید بگویم یارانه ها حذف نخواهد شد بلکه یارانه ها به‌طور اصولی پرداخت می‌شود و یارانه به تولید کننده یا به خود مردم مستقیم پرداخت می‌شود و در این طرح دست دلالان کوتاه می‌شود.

وی گفت: نمونه بارز بحث آرد است که در کشور به نانوایان داده می‌شود و این آرد در بازار آزاد به فروش می رسد و آرد دولتی یارانه ای توسط قاچاقچیان به کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان ارسال می‌شود و کشورهای همسایه کسری گندم خود را با آرد قاچاق کشور ما تامین می کند.

فرماندار ورامین افزود: هزینه جاری مردم در حال افزایش است و سفره مردم روز به روز در حال کوچک شدن است، با برنامه مناسب می‌توان از سد مشکلات گذشت، دولت در حال جراحی اقتصادی بزرگ در کشور است و این جراحی توسط دولت در حال انجام است و در این مسیر حمایت و همراهی مردم را می‌طلبد.

درویشی بیان کرد: دولت با برنامه ریزی مناسب و با تصویب مجلس شورای اسلامی درصدد اجرای برنامه بسیار کارآمد و خوب اقتصادی در راستای پرداخت هدفمندسازی یارانه به صاحبان اصلی است.

وی افزود: در دولت قبل ۱۷ قلم از اقلام ضروری مردم از ارز ترجیحی خارج شده بود و با ارز نیمایی اقلام ضروری را تهیه و وارد کشور می‌کردند، در حال حاضر دولت می‌خواهد ارز ترجیحی از ۷ قلم اقلام ضروری را حذف کند و در این طرح یارانه نقدی را مستقیم به شهروندان، کارخانه داران و تولید کنندگان پرداخت کند.

فرماندار ورامین گفت: در حال حاضر برای نظارت در اجرای طرح جراحی اقتصادی و حذف ارز ترجیحی در شهرستان و نظارت بر قیمت کالاها ۲۵ تیم نظارتی از گروه های مختلف تشکیل شده است و تیم های نظارتی متشکل از اصناف، مردم، گروه‌های صنفی و صنعتی و اصناف پای کار هستند و در این طرح همراه دولت خواهند بود تا طرح به نحو شایسه و مطلوب انجام شود.

درویشی افزود: برای اجرای طرح اقتصادی جدید در شهرستان همه اقلام ضروری و نیاز مردم در شهرستان تا ۶ ماه آینده موجود است و در سیلوها آرد، گندم، دانه های روغنی وجود دارد و بابت تامین مواد اولیه برای مردم نگرانی وجود ندارد، عمده نگرانی ما افراد سودجو است که این افراد اقلام ضروری را انبار نکنند.

وی در خصوص نظارت بر فروشگاه های زنجیره ای گفت: برای همه فروشگاه های زنجیره ای تدابیر ویژه در نظر گرفته شده و برای همه فروشگاه های شهرستان ناظر ویژه در نظرگرفته شده است تا تخلف نکنند تا از وضعیت موجود سودجویی و بهره برداری به نفع خود نکنند، از اصحاب رسانه می‌خواهم در حوزه کم فروشی فروشگاه زنجیره ای، اصناف یا غیره را به دستگاه‌های نظارتی اطلاع رسانی کند.

فرماندار ورامین در پایان گفت: افرادی که دریافت یارانه نداشته اند، برای این امر سایت معرفی می‌شود تا مردم مشکل یارانه نداشته باشند، از مردم می‌خواهیم که صبر و شکیبایی داشته باشند تا سایت هدفمندی باز شود، مردم نیازی به حضور در فرمانداری و بخشداری ها ندارند و این امر از طریق فضای مجازی انجام می گیرد.

انتهای پیام/۶۷۰۳۷
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع