هشدار ایران نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم صهیونیستی


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد چهارشنبه گذشته 14 مردادماه با ارسال پیامی به اظهارات نفرت انگیز و تهدید آمیز سران رژیم صهیونیستی علیه ایران واکنش نشان داد. نامه ای به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل متحد نوشت

نماینده دائم کشورمان در این نامه با اشاره به اظهارات اخیر «عیال هلاتا» مشاور امنیت ملی دولت اسرائیل و رئیس شورای امنیت ملی، از ادامه تهدیدات رژیم صهیونیستی به استفاده از زور خبر داد. ایران و این اظهارات علناً مسئول اقدامات خرابکارانه است و فعالیت های تروریستی دولت اسرائیل در ایران را تأیید کرده است.

در این نامه آمده است که در مصاحبه ای در 14 ژوئیه 2022، ایال هلاتا، رئیس شورای امنیت ملی دولت اسرائیل، آشکارا ایران را به اقدامات تروریستی بیشتر تهدید کرد و گفت: «در طول یک سال گذشته، ما انجام داده ایم و به ندرت انجام داده ایم. ما این کار را انجام دادیم.» وی همچنین با بیان اینکه «اسرائیل بدون توجه به نظر واشنگتن در مورد این موضوع، اقدام مستقلی علیه جمهوری اسلامی انجام خواهد داد»، افزود: این تنها ادامه کاری است که سال گذشته انجام داد.

در ادامه این نامه تاکید شده است که این اظهارات تحریک‌آمیز و تحریک‌آمیز نه تنها نقض آشکار قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل است، بلکه اقدامات و اقدامات تروریستی دولت اسرائیل علیه مقامات ایرانی را نیز نقض می‌کند. و دانشمندان و برنامه صلح آمیز هسته ای ایران که این رژیم در سال های اخیر در داخل ایران انجام داده است. همچنین این واقعیت را ثابت می کند که دولت اسرائیل مسئول این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است و باید پاسخگو باشد و عواقب این جنایات را بپذیرد.

در نامه مذکور همچنین به اظهارات اخیر بنی گانتز وزیر جنگ دولت اسرائیل اشاره شده است که بار دیگر علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران دست به کارزار دروغ و اطلاعات نادرست زده و در مصاحبه ای در 26 ژوئیه 2022 مدعی شده است. اسرائیل دارای قدرت قوی است. توانایی مقابله با برنامه هسته ای ایران آسیب شدید و تعویق برنامه هسته ای ایران.

در نامه ایران تاکید شده است که قوانین بین‌الملل و حقوق بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه حمله نظامی توسط دولت اسرائیل علیه ایران در رابطه با اجرای سیاست‌های شوم این رژیم در منطقه، حق مشروع خود را بر مبنای منشور سازمان ملل متحد در واکنش به این گونه اقدامات جنایتکارانه، وی را تروریست محافظت شده می داند و منافع مردم و امنیت ملی خود را در هر زمان مناسب می داند.

در نهایت، از شورای امنیت خواسته می‌شود که به تعهدات منشور خود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی پایبند باشد و سیاست‌های جنگ‌انگیز و فعالیت‌های بدخواهانه دولت اسرائیل را که تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت بین‌المللی است، محکوم کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.