هلال گلستان پس از اخطار نارنجی هواشناسی آماده آبیاری است.


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قاسم غریب آبادی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن تعزیه و عاشورای حسینی، اعلام هشدار نارنجی هواشناسی و برگزاری مراسم عزاداری سید و رهبر. سیدالشهدا اباعبدالله الحسین (ع) منجی ها و منجی های استان در آماده باش کامل هستند.

وی افزود: تیم های امدادی در مساجد و هیئت های مذهبی اعلام شده حضور دارند تا در صورت بروز حوادث احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: اخطار نارنجی هوا از روز شنبه ۲۴ مرداد لغایت دوشنبه ۲۶ مردادماه با احتمال بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و روان آب و طغیان معابر و طغیان رودخانه‌ها مطابقت دارد. نیروهای عملیاتی فصلی در استان در آماده باش کامل هستند.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: در این مدت 107 امدادگر و امدادگر استان دارای 16 مرکز امداد و نجات، 12 مرکز پاسخ اضطراری شعبه، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات مرکز استان (EOC)، مرکز امداد و نجات هوایی، یک دستگاه The Rapid هستند. پایگاه تیم واکنش، یک مرکز (سگ جستجو و نجات)، پاسگاه موقت بین شهری و ساحلی شهرستان گمشان با بکارگیری 19 آمبولانس و 11 خودروی امدادی مجهز است.

وی در خاتمه گفت: با توجه به از سرگیری تورهای تابستانی به ویژه اینکه استان گلستان در مسیر تردد زائران علی بن موسی الرضا قرار دارد، به نیروهای عملیاتی استان تاکید شده است.

انتهای پیام/83004
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.