هلیکوپتر آپاچی-64 ارتش آمریکا سقوط کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه ها روز سه شنبه از سقوط یک فروند بالگرد ارتش آمریکا خبر دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک فروند جنگنده آمریکایی آپاچی-64 متعلق به فورت راکر روز دوشنبه در نزدیکی اوزارک آلاباما سقوط کرد. دو خدمه هواپیما در این حادثه مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

ارتش ایالات متحده می گوید که یک هلیکوپتر در این سقوط آسیب دیده است و تحقیقات در حال انجام است.

فورت راکت، واقع در جنوب شرقی آلاباما، مرکز صنعت هوانوردی ایالات متحده و محل آزمایش های اولیه پرواز ارتش ایالات متحده است.

آپاچی که توسط بوئینگ ساخته شده است دارای یک هلیکوپتر جنگی و یک کابین برای دو خدمه است. این یک سنسور در بینی خود نصب کرده است که به عنوان یک موتور جستجو برای شناسایی اهداف و سیستم های دید در شب عمل می کند. یکی از مهم ترین سلاح های این بالگرد، موشک هلفایر است.

در روزهای اخیر سقوط مرگبار یک جنگنده مدرن آمریکایی در منطقه “ترونا” در اینیو کالیفرنیا خبرساز شده است.

به گفته منابع رسانه ای آمریکا، یک جت جنگنده ابرقهرمانی اف-18 روز یکشنبه در نزدیکی منطقه تارونا در کالیفرنیا سقوط کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، جنگنده F-18 آمریکایی متعلق به پایگاه نیروی هوایی لمور بوده و خلبان آن بر اثر سقوط آن جان خود را از دست داده است.

بر اساس گزارش ها، مقامات آمریکایی هنوز هویت خلبان را اعلام نکرده اند. به گفته وی، در اثر سقوط جنگجویان در نزدیکی تارونا به غیرنظامیان آسیبی نرسید.

یک فروند بمب افکن آمریکایی به تازگی سقوط کرده است و نیروی هوایی ایالات متحده پس از چند روز سکوت تایید کرده است که یک بمب افکن B-2 Spirit در حین پرواز آموزشی بر روی باند پایگاه هوایی وایتمن بر فراز میسوری پرواز می کرده است. نابود شد. این بمب افکن رادارگریز در 14 سپتامبر (سه شنبه 23 سپتامبر) دچار فرود اضطراری شد. یک روز بعد، در 15 سپتامبر، سخنگوی نیروی هوایی ایالات متحده، جنیفر گرین ادعا کرد که در این سانحه به کسی آسیب نرسیده و هواپیما آتش نگرفته است.

گرین در طول ماموریت در یک کنفرانس خبری به خدمه بمب افکن اشاره نکرد و تنها گفت که این بمب افکن می تواند سلاح های متعارف و هسته ای را در نبرد شلیک کند، اما در زمان سقوط سلاح نداشت.

گرین همچنین از پاسخ به سوالات بیشتر در مورد سقوط، از جمله نقص پرواز خودداری کرد و افزود که نیروی هوایی در حال بررسی است. برخی منابع خبری گزارش دادند که بمب افکن B-2 در حین پرواز دچار نقص هیدرولیک شده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/صفحه
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.