در پینترست به اشتراک بگذارید
Contour Next ONE متر از Ascensia Diabetes Care

در مراقبت از دیابت، اغلب جزئیات کوچک هستند که به بزرگترین مزایا تبدیل می شوند.

پس از آزمایش متر Ascensia Contour Next ONE، جدیدترین در خط کانتور متر از شرکتی که قبلاً بایر نامیده می شد، این نکته برای من مهم بود.

این یک متر بسیار ابتدایی اما حمل آسان برای کسانی است که برای بررسی سطح قند خون خود به چوب انگشت تکیه می کنند.

باید بگویم که اخیراً تحت تأثیر Ascensia به خاطر آنچه که آنها تولید کرده‌اند و نوآوری‌هایی که در خط لوله آن‌ها وجود دارد، قرار گرفته‌ام که شامل مشارکت با پلتفرم‌های دیجیتال برای دسترسی بهتر به اشتراک‌گذاری داده‌های دیابت با خانواده، دوستان و متخصصان پزشکی است.

بیایید به این متر خاص بپردازیم.

مزایا و معایب

با Contour Next ONE متر آشنا شوید

Contour Next ONE که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) در نوامبر 2016 تأیید شد، دارای طراحی مدرن شیک با تفاوت‌های ظریف با مدل‌های قبلی خود است و اولین متری است که Ascensia در خط Contour خود ارائه کرده است. از همان نوارهای تست Contour Next مانند بقیه در این خط محصول استفاده می کند.

در اینجا برخی از ویژگی های اصلی آورده شده است:

طراحی باریک: در حالی که ضریب فرم عمدتاً تغییری نکرده است، اما از نظر طراحی کمی نازک‌تر و شیک‌تر از مدل‌های نسل قبلی آن زمان بایر است که دارای سه دکمه روی صفحه‌ی متر بودند. اکنون، Contour Next ONE به یک دکمه دایره ای منفرد “OK” با فلش های بالا و پایین برای پیمایش در میان دستورات کاهش یافته است.

Contour Next ONE متر (در زیر)، در مقایسه با مدل قبلی.

صفحه نمایش آسان خوان: این متر دارای یک صفحه نمایش اصلی سیاه و سفید LED با نمادهایی برای نشان دادن گزارش قند خون یا تنظیمات شما است. صفحه‌نمایش نور پس‌زمینه داخلی ندارد، اگرچه واقعاً به آن نیازی ندارید زیرا صفحه نمایش به اندازه‌ای روشن می‌شود که حتی در تاریکی نیز به‌طور مؤثر از آن استفاده کنید.

(پنهان!) نور پورت: بله، یک چراغ پورت وجود دارد که می توانید از آن برای روشن کردن نقطه ای که نوار تست در آن قرار داده شده است استفاده کنید. اما ممکن است در ابتدا آن را ندانید، اگر فقط به متر نگاه کنید یا حتی اگر تک تک مطالب بازاریابی Ascensia را بخوانید – زیرا به دلایلی، نور پورت به عنوان یک ویژگی توصیف نشده است. به طور جدی، حتی با خواندن جلد کتابچه راهنمای کاربر، هرگز اشاره ای به این واقعیت نخواهید دید که می توانید قبل از روشن کردن کنتور، چراغ پورت را تا 40 ثانیه کار کنید. در چند هفته اول که از این متر استفاده کردم، تصور می کردم به غیر از فلاش 2 ثانیه ای که هنگام روشن شدن متر می دهد، هیچ نور پورتی ندارد. من در واقع از گیرنده Dexcom خود برای روشن کردن متر استفاده کردم تا بتوانم یک نوار را در یک اتاق تاریک قرار دهم. سپس بر حسب اتفاق، دکمه گرد OK را دوبار زدم و این جواهر پنهان را کشف کردم! به طور جدی، Ascensia: این یک عامل بزرگ برای بسیاری از PWD (افراد مبتلا به دیابت) است که از سینما لذت می برند یا به طور منظم در نیمه شب آزمایش می دهند.

نمونه گیری شانس دوم: این یک موضوع کوچک است، اما شما 60 ثانیه فرصت دارید تا یک قطره دوم خون را روی همان نوار بچکانید، در صورتی که اولین تلاش به اندازه کافی بزرگ نبود. برای آن دسته از ما که گاهی اوقات پس از زدن انگشت در تلاش برای گرفتن “خونریزی” هستیم و نیاز به زمان بیشتری برای انجام مجدد نمونه داریم مفید است. این همچنین می تواند برای کسانی که سعی می کنند نوارهای آزمایش را حفظ کنند و به دلیل قطرات ناکافی خون هدر ندهند بسیار مفید باشد.

SmartLight: این متر دربرگیرنده روند صنعت برای کمک به معلولان در پاسخ به این سوال کلیدی است:اعداد گلوکز خون من واقعاً به چه معناست؟به اصطلاح SmartLight Ascensia بعد از نتیجه به رنگ سبز/زرد/قرمز روشن می‌شود تا نشان دهد که شما به ترتیب در محدوده، پایین یا بالا هستید.

باتری ساعت: متر Contour ONE از باتری ساعت گرد استفاده می کند. به نظر من این یک نقطه ضعف است، زیرا من دوست دارم کنتور خود را در هر کجا که هستم وصل کنم و شارژ کنم، بدون نیاز به تمام شدن و خرید این باتری‌های کمتر رایج. یک میکرو USB وجود دارد که با متر جفت می شود، اما برای شارژ نیست. بلکه صرفاً برای اتصال به رایانه برای دانلود داده ها و استفاده از نرم افزار طراحی شده است. متاسفانه باید کابل را جداگانه بخرید چون داخل جعبه نیست.

آیا دقیق است؟

اگرچه ممکن است نکات دقیق دقت گلوکز متر دیگر موضوع داغ این روزها نباشد، اما هنوز هم بسیار مهم است. متر Contour Next ONE دقیق ترین محصولی است که Ascensia تا به امروز تولید کرده است.

داده‌های بالینی نشان می‌دهند که این متر Ascensia Contour Next ONE با نوارهای آزمایش Contour Next الزامات دقت FDA را برآورده می‌کند و در 95 درصد مواقع کمترین محدوده خطا را در 8.4 میلی‌گرم در دسی لیتر از نتایج مرجع دارد، خواه نتیجه آزمایش باشد. بالاتر یا کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر.

سایر مدل های Contour Next meter

به یاد داشته باشید، Ascensia Diabetes Care تنها از سال 2016 وجود داشته است و قبل از آن با نام Bayer شناخته می شد – این نام بخشی از ابزارهای مدیریت دیابت از زمانی که برای اولین بار Clinitest را برای آزمایش قند ادرار در دهه های 1940 و 1950 معرفی کرد، بوده است. اولین گلوکومترهای خانگی “به اندازه آجر” که تا کنون در دسترس قرار گرفته است.

هنگامی که بایر در سال 2016 به عنوان Ascensia Diabetes Care تبدیل شد، تمام فناوری دیابت، از جمله مدل‌های کانتور متری که در حال حاضر در دسترس هستند را در اختیار گرفت:

کانتور بعدی: این دستگاه کوچک با ظاهر سنتی تر گلوکز متر، با جهت عمودی و صفحه نمایش بلوک بزرگتر طراحی شده است. دارای سه دکمه اصلی در جلوی کنتور است که شبیه بازی دستی سایمون است و نوار تست به پایین کنتور می رود. به عنوان یک متر اساسی تر، تا 800 نتیجه قند خون را ذخیره می کند و می تواند میانگین هایی را برای 7، 14، 30 یا 90 روز تولید کند.

Contour Next EZ: یک متر ساده تر که از سال 2012 وجود داشته است، استفاده از نسخه EZ همانطور که از نامش پیداست بسیار آسان است.

لینک بعدی کانتور 2.4: این متر مشابه با طراحی افقی است، اما به طور خاص برای اتصال به پمپ انسولین Medtronic ساخته شده است.

خوشبختانه، همه این مدل‌ها از نوارهای تست Contour Next استفاده می‌کنند تا دیگر نگران پیدا کردن انواع مختلف نوار برای هر متر نباشید. همچنین می‌توانید از دستگاه لنسی Microlet ساخت آسنسیا و سوزن‌های لنست یونیورسال همراه با این متر استفاده کنید.

می‌توانید این مترها را در اکثر داروخانه‌های خرده‌فروشی ایالات متحده و سایت‌های خرید آنلاین پیدا کنید، و وب‌سایت Ascensia Diabetes Care نیز اطلاعات بیشتری در مورد هر کدام دارد.

با راه اندازی متر Contour Next ONE، Ascensia با ارائه برنامه تلفن همراه Contour خود برای نمایش داده ها در تلفن های هوشمند iOS و Android و سایر دستگاه ها به دنیای #DData پیوست.

متر Next ONE دارای بلوتوث داخلی است و داده ها را با برنامه تلفن همراه همگام می کند، اگرچه در اجرای آزمایشی من متوجه شدم که اغلب متر آنطور که باید به طور خودکار همگام نمی شود، اما با مشکلات اتصال مواجه می شود. من این شکایت را از سایر کاربران نیز شنیده ام، اما اگر منصف باشیم، قطع شدن اتصال نیز مشکلی رایج در محصولاتی مانند برنامه Dexcom CGM است.

در پینترست به اشتراک بگذارید

از منظر رابط کاربری، برنامه Contour بسیار کاربرپسند است و به راحتی قابل پیمایش است. همه ویژگی‌هایی را که این روزها از یک برنامه ثبت دیابت انتظار دارید به شما ارائه می‌کند: دفترچه گزارش، میانگین‌ها، ردیابی روند و اطلاعات وعده‌های غذایی، آپلود عکس و اشتراک‌گذاری داده‌ها.

می‌توانید آخرین قرائت‌ها را در صفحه اصلی پیدا کنید، با منوی «خوانش‌های من» که دفترچه یادداشت‌های سنتی را نشان می‌دهد، و یک نمودار نمای کلی 3 روزه همیشه در هنگام پیمایش در قرائت‌ها قابل مشاهده است. شما به راحتی می توانید میانگین های هفته گذشته تا 3 ماه را مطالعه کنید، و با چرخاندن گوشی به جهت افقی، همچنین می توانید نمای استاندارد روز را دریافت کنید یا آن را برای داده های خاص در طی 3-30 روز، یک بلوک زمانی سفارشی شده، یا توسط وعده های غذایی یا زمان روز بسیار خوب!

به طور خاص، من توانایی اضافه کردن عکس‌ها در برنامه را دوست دارم – چه ماست یونانی صبحگاهی من با بلوبری که تقریباً 16 گرم کربوهیدرات دارد، یا تصویری از متر در کنار Dexcom G6 CGM من.

با استفاده از ویژگی “تست هوشمند”، این متر همچنین به شما امکان می دهد یک هشدار سفارشی برای بررسی گلوکز خود در طول روز تنظیم کنید، ویزیت های آینده پزشک را به خود یادآوری کنید، یا سایر مواردی که ممکن است بخواهید به شما یادآوری شود.

البته، این امکان وجود دارد که داده های دیابت را از طریق برنامه با متخصص مراقبت های بهداشتی خود یا هر شخص دیگری که ممکن است بخواهید آن را با آنها به اشتراک بگذارید، به اشتراک بگذارید. این برنامه همچنین به شما در حین پایین بودن بحرانی هشدار می دهد تا به یک مخاطب اضطراری هشدار دهید و به شما کمک می کند در صورت نیاز کمک دریافت کنید.

علاوه بر این برنامه، کاربران می‌توانند داده‌ها را با پلتفرم Glooko ادغام کنند، با گلوکز و داده‌های مربوط به دیابت که مستقیماً از طریق برنامه تلفن همراه و محصولات بالینی Glooko قابل دسترسی هستند.

قیمت و محل خرید

خود متر برای هزینه خرده فروشی پیشنهادی 19.99 دلار است، در حالی که قیمت نوارها در حال حاضر برای یک جعبه 50 عددی 41.55 دلار است (تقریباً 83 سنت در هر نوار).

می‌توانید متر Ascensia Contour Next ONE (و مدل‌های دیگر) را در زنجیره‌های اصلی مانند Costco، CVS، Kroger، Rite Aid، Target، Walgreens، و Walmart و همچنین در آمازون خریداری کنید.

خرید Ascensia Contour Next متر

خط پایین

به طور کلی، Contour Next ONE یک متر کوچک خوب است. در هر محیط تاریک یا نور خورشید در داخل یا خارج، نتایج تمیز، شفاف و قابل مشاهده را نشان می دهد. این محصول با ویژگی های کامل در مجموعه گلوکز متر Contour Next است. کدگذاری رنگ برای نتایج روشی بسیار خوب برای جلب توجه شما به جایی است که سطح گلوکز خون شما در آن قرار دارد.

این متر می تواند یک انتخاب عالی برای کسانی باشد که ممکن است یک متر کوچک زیبا و دقیق با ابزارهای قوی ردیابی داده ها را بخواهند.