در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر توسط DiabetesMine

کسانی از ما که مبتلا به دیابت هستند، تشویق می‌شوند که هر 3 ماه یا بیشتر، در مطب بالینی یا آزمایشگاه پزشکی، خون خود را بگیرند تا آزمایش مهم A1C خود را انجام دهیم، که نشان می‌دهد چگونه با کنترل قند خون کار می‌کنیم.

در هر صورت، زمان سفر و انتظار برای دریافت نتیجه A1C وجود دارد.

اما راه دیگری هم وجود دارد: تست بلادرنگ A1C خانگی در حال بازگشت است و اکنون در داروخانه محلی شما در دسترس است. تنها با یک نوک انگشت و 5 دقیقه انتظار، می توانید نتیجه را در آسایش خانه خود بدون نیاز به رفتن به جایی یا حتی ارسال کار خونی خود از طریق پست به دست آورید.

در حالی که همه موافق نیستند که این کیت های خانگی به اندازه نتایج کار بالینی یا آزمایشگاهی دقیق هستند، اما می توانند راهی در دسترس، مقرون به صرفه و آسان برای دریافت بینش بیشتر در مورد مدیریت دیابت فرد باشند. این ممکن است به ویژه در زمانی که هنوز در حال بررسی همه‌گیری COVID-19 هستیم، زمانی که مردم با قرار ملاقات حضوری راحت نباشند، یا اگر هزینه ویزیت با پزشک یا آزمایشگاه گران است، مهم باشد.

مزایا و معایب

A1C چیست؟

A1C یا همان طور که گاهی اوقات به آن HbA1c می گویند (به دلیل نام خاص آن: هموگلوبین A1C)، میانگین گلوکز خون شما را در 3 ماه گذشته ارائه می دهد. برای اولین بار در دهه 1980 معرفی شد، و به طور رسمی به یک استاندارد مراقبت تبدیل شد کارآزمایی مراقبت و عوارض دیابت (DCCT) در سال 1993

در چند دهه گذشته، A1C به عنوان “استاندارد طلایی” مدیریت دیابت شناخته شده است. پزشکان و افراد مبتلا به دیابت (PWDs) به طور مرتب به این نتیجه به عنوان معیاری برای کنترل دیابت خود توسط یک فرد نگاه می کنند.

انجمن دیابت آمریکا بیان می کند که هدف برای اکثر بزرگسالان مبتلا به دیابت، نتیجه A1C کمتر از 7 درصد است.

بسیاری از PWD ها در نهایت A1C را به عنوان یک کارت گزارش می بینند که به ما اطلاع می دهد که آیا “خوب” یا “بد” انجام می دهیم، که مایه تاسف است زیرا این می تواند احساس گناه زیادی ایجاد کند.

مشکل واقعی A1C این است که فقط میانگین سطح گلوکز را در 12 هفته قبل ارائه می دهد، اما تغییر یا تغییر را منعکس نمی کند. بنابراین، دو نفر با A1C 6.7 درصد می‌توانند پروفایل‌های مدیریتی بسیار متفاوتی داشته باشند، جایی که یکی سطوح گلوکز بسیار ثابتی دارد، اما فرد دیگر دارای سطوح بسیار متغیر با هیپوگلیسمی مکرر است. یا ممکن است سطح A1C «ایده‌آل» 6 درصد باشد، اما فقط نشان‌دهنده یک نقطه میانی بین 3 ماه قند خون بالا و پایین است.

به همین دلیل است که توجه فزاینده‌ای به اندازه‌گیری به نام زمان در محدوده (TIR) ​​وجود دارد، که از نتایج پایش مداوم قند (CGM) برای نشان دادن مدت زمانی که یک PWD در محدوده گلوکز مورد نظر باقی می‌ماند، در هر بازه زمانی از روزها، هفته‌ها و یا چند روز استفاده می‌کند. ماه ها.

همه آنچه گفته شد، A1C هنوز یک معیار مهم است که در مراقبت از دیابت در سراسر کشور استفاده می شود. بنابراین، داشتن گزینه ای برای استفاده از کیت تست ارزان قیمت و آسان در خانه یک پیروزی بزرگ است.

درباره کیت 5 دقیقه ای A1C خانگی

من یک کیت تست A1C را از Walgreens محلی خود خریداری کردم. این شامل دو آزمایش بود، اگرچه کیت های دیگری با چهار آزمایش با قیمت بالاتر وجود داشت.

نکته مهم این است که این همان محصول کیت «A1C Now Self Check» است که در ابتدا توسط بایر ساخته شد و قبل از فروش به PTS Diagnostics در سال 2019 ساخته شد. این کیت اکنون توسط داروخانه‌هایی مانند Walgreens مجوز دارد که نام تجاری شرکت خود را روی آن گذاشته‌اند.

بنابراین، در حالی که برخی ممکن است به این دستگاه دستی به عنوان کیت های “Walgreens A1C” یا “CVS A1C” اشاره کنند، آنها همان محصول اصلی هستند که با نام های مختلف فروخته می شوند.

در اینجا نحوه استفاده از کیت آمده است:

 • در یک کیسه فویل، یک لوله پلاستیکی (لرزدهنده)، یک جمع‌کننده خون پلاستیکی شفاف، و یک لنتس مستطیل شکل برای فشار دادن انگشت خود خواهید یافت.
 • در یک کیسه دیگر، کارتریج را پیدا می‌کنید که آن را به پایین دستگاه می‌کشید تا خون را بمالید و نتیجه را تجزیه و تحلیل کنید. نکته مهم این است که کارتریج نباید بیش از 2 دقیقه قبل از استفاده از بسته بندی خارج شود، در غیر این صورت ممکن است نتیجه آزمایش به خطر بیفتد.
 • انگشت خود را با لانست مستطیلی بکشید و سپس با استفاده از نوک جمع کننده پلاستیکی شفاف خون را بمکید. خواهید دید که تمام خط را پر می کند تا نشان دهد که کامل است.
 • جمع‌آورنده نمونه خون را در لوله بدنه شیکر قرار دهید، در حالی که پایه سفید هنوز به پایین متصل است. برای وارد کردن آن به شدت فشار می دهید و سپس لوله را به مدت 5 ثانیه تکان می دهید تا خون و محلول آزمایش داخل آن مخلوط شود.
 • بعد از همه اینها، کیسه فویل دوم را با کارتریج باز می کنید. آن را در قسمت پایین آنالایزر قرار دهید و کد روی متر و کارتریج را مطابقت دهید.
 • صبر کنید تا متر “SAMPLE” را نشان دهد و نماد قطره خون چشمک زن را نشان دهد، به این معنی که برای نمونه آماده است، و سپس پایه را بردارید و لوله تکان دهنده را داخل دایره روی کارتریج قرار دهید.
 • لوله را به سمت پایین فشار دهید و سپس به سرعت آن را بردارید. متر می گوید “RUN” و برای ایجاد یک نتیجه A1C 5 دقیقه شمارش معکوس می کند.
 • با فرض اینکه همه چیز خوب باشد، یک کد “QCOK” نمایش داده می شود، که به این معنی است که نتیجه A1C شما از بررسی کیفیت عبور کرده است.

این احتمالاً بسیار پیچیده تر از آنچه هست به نظر می رسد. برای راهنمای گام به گام بصری استفاده از این کیت های A1C خانگی، این ویدیوی آموزشی مفید توسط سازنده را تماشا کنید. من در واقع این را بسیار مفید دیدم، زیرا کیت تست Walgreens A1C که در فروشگاه محلی خود خریدم هیچ دستورالعملی در داخل نداشت و چیزی روی جعبه نشان داده نشده است – بنابراین باید برای استفاده از آن به اینترنت مراجعه کنم.

چقدر دقیق است؟

در حالی که تحقیقات در مورد این تست های A1C بدون نسخه کمیاب است، این مطالعه 2010 نشان داد که از 177 نفری که از این کیت استفاده می کردند، بیش از 93 درصد مشاهده کردند که نتایج A1C آنها در محدوده ای در محدوده 13.5 درصد از ارزش آزمایشگاهی بازمی گردد. اکثریت گفتند که از صحت آن اطمینان دارند و احتمالاً نتایج را با متخصصان مراقبت های بهداشتی خود در میان می گذارند.

سازنده PTS Diagnostics بیان می کند که نتایج ممکن است بین 1.0 تا 0.8 درصد با نتایج آزمایشگاهی واقعی متفاوت باشد – به این معنی که نشان دهنده یک محدودیت اطمینان 95 درصدی در “طرح بلند-آلتمنیک ارزیابی استاندارد که برای مقایسه نتایج پزشکی استفاده می شود.

شخصاً، دو نتیجه A1C که از کیت خریداری شده توسط Walgreens خود دریافت کردم، کمی بالاتر از نتایج کار آزمایشگاهی من بود:

 • اولین آزمایش در همان روز با مراجعه به آزمایشگاه: 7.7 درصد
 • تست دوم چند روز بعد: 8.0 درصد
 • هر دو بالاتر از نتیجه A1C جمع آوری شده در آزمایشگاه من بودند: 7.5 درصد

با این حال، من نتایج را به عنوان یک نگاه اجمالی به وضعیت قند خون و مدیریت دیابت من در چند هفته گذشته در نظر می‌گیرم. این به اندازه کافی برای من و پزشکم آموزنده است که بتوانیم از آن استفاده کنیم.

قیمت این کیت های A1C چقدر است؟

می‌توانید این تست‌های A1C را در خانه تقریباً در هر داروخانه‌ای در سراسر ایالات متحده پیدا کنید، به‌ویژه داروخانه‌های بزرگ‌تری مانند Walgreens، CVS، Rite Aid، Target و Walmart. همانطور که قبلاً ذکر شد، آنها دارای برچسب‌ها و نام‌های شرکت مختلف هستند و برخی از آنها یک کیت دو تستی ارائه می‌دهند در حالی که برخی دیگر دارای چهار یا شش کارتریج برای نتایج بیشتر A1C هستند.

بسته به مقداری که از فروشگاه می‌خرید، قیمت اینها از 44 دلار تا بیش از 100 دلار است.

شما همچنین می توانید این کیت های A1C خانگی را در آمازون پیدا کنید.

توجه داشته باشید که این کیت‌های A1C در خانه تحت پوشش بیمه نیستند، زیرا معمولاً معیارهایی را که بیمه‌گران برای یک نتیجه حرفه‌ای A1C نیاز دارند، برآورده نمی‌کنند.

گزینه های کیت پست الکترونیکی جایگزین

گزینه دیگری برای دریافت نتیجه A1C بدون مراجعه مستقیم به مطب پزشک یا آزمایشگاه بالینی، آزمایش‌های پستی است که مشابه کیت‌های خانگی است اما از شما می‌خواهد خونی را که جمع‌آوری می‌کنید برای تجزیه و تحلیل ارسال کنید.

اینها نیز مقرون به صرفه هستند و از 30 تا 90 دلار متغیر هستند، و برخی نیز خدمات اشتراک ماهانه یا سالانه را ارائه می دهند که شامل بیش از یک یا دو تست A1C است. اما رسیدن به نتایج از هفته ها تا چند روز تا 24 ساعت طول می کشد.

در آن سطح، رقابت با نتایج 5 دقیقه ای ارائه شده توسط این کیت های جدیدتر ساخته شده توسط PTS Diagnostics دشوار است.

خط پایین

حتی اگر شخصاً توسط پزشک یا در آزمایشگاه جمع‌آوری نشده باشد، من همچنان یک کیت A1C خانگی را توصیه می‌کنم. استفاده از آن‌ها آسان است، نتیجه‌ای فوری با دقت مناسب دریافت می‌کنید، و موانع بسیاری از افراد در انجام منظم آزمایش A1C را برطرف می‌کنند.

به طور خلاصه، این ابزار مقرون به صرفه می‌تواند برای هر کسی که با موانع هزینه مواجه است، یا افرادی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند برای یک قرار ملاقات حضوری منتظر بمانند، و همچنین کسانی که ممکن است بخواهند A1C مکررتری برای اندازه‌گیری پیشرفت خود بخواهند مفید باشد – مانند معلولان باردار. تلاش برای مدیریت سخت تر