در پینترست به اشتراک بگذارید

یکی از بهترین مارک های شناخته شده در تجهیزات دیابت FreeStyle است که توسط Abbott Diabetes Care ساخته شده است. گلوکز سنج ها و نوارهای تست انگشتی سنتی بیش از دو دهه است، مدت ها قبل از اینکه این شرکت در سال 2017 مانیتور گلوکز مداوم FreeStyle Libre را در ایالات متحده راه اندازی کند.

گلوکز سنج های FreeStyle Lite Abbott’s FreeStyle Lite (دو مدل) و نوارهای تست FreeStyle Lite قدیمی سال هاست که در ایالات متحده در دسترس هستند و با پروانه کوچک نمایش داده شده بر روی جعبه ها و روی هر نوار تست فردی قابل تشخیص هستند.

DiabetesMine این راهنما را برای محصولات FreeStyle Lite در ایالات متحده جمع آوری کرده است: ویژگی های کلیدی، مزایا و معایب، دقت، بازخورد کاربر، و محل خرید.

مزایا و معایب

متر FreeStyle Lite

این دستگاه که از سال 2007 در دسترس است، یکی از پرفروش ترین مارک های انگشت شمار گلوکز موجود در ایالات متحده است.

نسبتاً کوچک و قابل حمل است و ابعاد آن 4.10 x 2.60 x 7.30 اینچ است و وزن آن کمی بیش از 8 اونس است. این متر کوچکترین نمونه خون صنعت را می گیرد، فقط 0.3 میکرولیتر.

FreeStyle Lite تنها در 5 ثانیه به شما نتیجه می دهد. حداکثر 400 نتیجه قند خون را ذخیره می کند و میانگین های 7، 14 و 30 روز گذشته را ارائه می دهد.

هنگامی که یک نوار تست را در درگاه پایین قرار می دهید، متر به طور خودکار روشن می شود، و به ویژه FreeStyle Lite دارای نور پس زمینه نمایشگر و نور پورت نوار تست است که به شما کمک می کند قند خون خود را در شب یا در تنظیمات کم نور بررسی کنید. می توانید با فشار دادن دکمه پایینی در جلوی دستگاه، آن چراغ ها را کنترل کنید. این متر از یک باتری لیتیومی 3 ولتی قابل تعویض استفاده می کند که دارای برچسب برای تقریباً 500 آزمایش است.

برای ردیابی و تجزیه و تحلیل داده‌های گلوکز، FreeStyle Lite با نرم‌افزار FreeStyle Auto-Assist Abbott و LibreView برای Mac و Windows سازگار است.

متر FreeStyle Lite را کاوش کنید

FreeStyle Freedom Lite متر

این نسخه کمی تغییر یافته از متر اولیه FreeStyle Lite از سال 2008 در دسترس بوده است.

این شامل تمام ویژگی های یکسان متر اصلی است، و همچنین به کوچکترین اندازه نمونه خون فقط 0.3 میکرولیتر نیاز دارد.

مدل Freedom حتی جمع و جورتر است، فقط 4 × 2 × 7 اینچ و وزن 4.8 اونس. این نمایشگر بزرگ‌تر را برای تجربه خواندن آسان‌تر ارائه می‌کند، اما نور پس‌زمینه و نور پورت را که مدل اصلی FreeStyle Lite ارائه می‌دهد، ندارد.

مدل FreeStyle Freedom نیز از باتری لیتیومی 3 ولتی قابل تعویض استفاده می کند، اما در این متر تا 1000 تست دوام می آورد.

FreeStyle Freedom همچنین با نرم افزار FreeStyle Auto-Assist و Libreview Abbott’s برای تجزیه و تحلیل روندها و ایجاد گزارش سازگار است.

متر FreeStyle Lite را کاوش کنید

نوارهای تست FreeStyle Lite

اولین بار توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2007 تایید شد، نوارهای تست FreeStyle Lite چیزی را معرفی کردند که به عنوان “زبانه های ZipWik” در هر طرف نوار شناخته می شود، قسمت کوچک نوک تیز که از آن نیم دایره تیره بیرون زده است که در آن خون را اعمال می کنید. .

این زبانه ها به گونه ای طراحی شده اند که جذب خون را آسان تر کنند، به طوری که وقتی قطره خون را به زبانه ZipWik لمس می کنید، سطح خون را می شکند و فورا خون را به داخل نوار می مکد. این بدان معناست که برای ثبت خون لازم نیست خون را روی نوار بمالید یا بتراشید.

همانطور که اشاره شد، این مترها فقط به یک قطره کوچک خون نیاز دارند، اما اگر تصادفاً در بار اول خون کافی نریزید، یک پنجره 60 ثانیه ای برای اعمال بیشتر برای تکمیل آزمایش در همان زبانه ZipWick از نوار تست وجود دارد. به شما کمک می کند تا از هدر رفتن نوارهای تست جلوگیری کنید.

متوجه خواهید شد که بازاریابی برای این نوارهای تست به “بدون کدگذاری” اشاره می کند، به این معنی که برای شناسایی دسته ای از نوارهای تست که استفاده می کنید، نیازی به اتصال هیچ شماره کدی ندارید. اکنون این تقریباً استاندارد صنعتی است، اما در زمانی که نوارهای FreeStyle Lite برای اولین بار معرفی شدند، تازگی داشت.

شما می توانید این نوارهای تست FreeStyle Lite را در اکثر داروخانه ها و داروخانه ها و همچنین در آمازون و سایر فروشگاه های آنلاین خریداری کنید.

آیا نوارهای تست FreeStyle Lite دقیق هستند؟

پاسخ کوتاه بله است.

در مطالعه‌ای در سال 2018 که 18 مارک مختلف متر و نوار تست را بررسی کرد، محققان انجمن غیرانتفاعی فناوری دیابت (DTS) دریافتند که FreeStyle Lite در بین 5 دقیق‌ترین نوارها قرار دارد.

استاندارد طلایی DTS این است که یک متر و نوارهای آزمایش آن باید حداقل در 95 درصد مواقع 15 درصد یا 15 میلی گرم در دسی لیتر از مقادیر آزمایشگاهی مستقل را نشان دهند. در چندین مطالعه، تنها شش برند این آزمون را برای صحت گذراندند و نوارهای FreeStyle Lite Abbott یکی از آن‌ها بود که در 96 درصد مواقع به آن نمره رسید.

توجه به این نکته مهم است که تجربه واقعی با دقت نوار تست می تواند متفاوت باشد. خوانش ها را می توان به راحتی با آزمایش با انگشتان آلوده، دمای شدید و سایر عوامل کج کرد.

همچنین در طول سال‌ها، مترها و نوارهای تست FreeStyle موضوع چندین محصول فراخوان شده توسط FDA بوده‌اند. در واقع، یکی از بزرگ‌ترین فراخوان‌های دیابت مربوط به فلاش‌مترها و نوارهای تست FreeStyle و FreeStyle در سال 2014 بود. شرکت‌های دیگر نیز در طول سال‌ها خبرساز شده‌اند و اعلان‌های ایمنی را راه‌اندازی کرده‌اند، زیرا این موارد در فضای محصولات دیابت غیرمعمول نیستند. .

هزینه ها و محل خرید

می توانید متر و نوارهای تست FreeStyle Lite را در اکثر داروخانه ها و داروخانه ها، چه محلی و چه آنلاین، پیدا کنید. متر اصلی FreeStyle Lite معمولاً حدود 22 تا 16 دلار قیمت دارد و متر FreeStyle Freedom Lite حدود 15 تا 21 دلار قیمت دارد.

نوارهای تست در ویال‌های 50 عددی بسته‌بندی می‌شوند و گزینه‌هایی برای خرید یک جعبه از ویال‌های چند نواری وجود دارد. قیمت‌های نقدی بسته به مکانی که در حال خرید هستید می‌تواند به‌طور چشمگیری متفاوت باشد، از ۲۶ دلار در آمازون تا نزدیک به ۱۰۰ دلار در داروخانه‌های خرده‌فروشی بزرگ مانند CVS و Walgreens.

مثل همیشه، بیمه شما ممکن است متفاوت باشد و بهتر است با برنامه خاص خود بررسی کنید تا مشخص کنید چه تعداد نوار تست در روز را پوشش می دهد و اینکه آیا این برند در شبکه مورد نظر آنها گنجانده شده است یا خیر.

بازخورد کاربر

اینها محصولات محبوبی هستند، علیرغم اینکه برخی از بازبینان به خوانش های نادرست اشاره می کنند.

متر FreeStyle Lite با جعبه به طور متوسط ​​4.7 از 5 ستاره در آمازون می گیرد. مفسران چیزهایی مانند “بهتر از بسیاری از (گلوکومترها) زیرا به خون بسیار کمی نیاز دارد” و “استفاده آسان و ساده” می گویند. نمایشگر به راحتی قابل خواندن است. دوباره خرید خواهم کرد.»

متر FreeStyle Freedom Lite همچنین در آمازون به طور متوسط ​​4.7 از 5 ستاره را به خود اختصاص می دهد، و مردم به این نکته اشاره می کنند که صفحه نمایش “روشن و دقیق است” و استفاده از این سیستم “بسیار آسان است، حتی برای یک تازه کار.”

نوارهای تست FreeStyle Lite نیز به طور متوسط ​​4.7 از 5 ستاره را دریافت می کنند، در این مورد از بیش از 4700 بررسی در آمازون. مردم فناوری ZipWick را با نظراتی از این قبیل ستایش کردند: «یک پورت طراحی همراه با فیتیله در دو طرف نوار وجود دارد که استفاده از آن را برای هر دو دست آسان می‌کند. حتی اگر خون کافی برای خواندن گلوکومتر دریافت نکرده باشید، زمان کافی (من فکر می کنم 60 ثانیه) برای گرفتن یک قطره خون دیگر دارید.

تعدادی از بازبینان شکایت داشتند که این نوارها در مقایسه با سایر نوارهای تست گلوکز موجود در بازار کمی گران هستند.

محصولات جایگزین

Abbott Diabetes Care در حال حاضر دو انگشت سنج دیگر در ایالات متحده ارائه می دهد که نام FreeStyle را دارند. هر کدام از آنها از نوارهای تست اختصاصی استفاده می‌کنند که به نام مترهای مربوطه نامگذاری شده‌اند:

FreeStyle Precision Neo. این متر از سال 2015 به عنوان یک گزینه کم هزینه با ویژگی ها و قابلیت های به روز ارائه شده است. این شامل یک صفحه نمایش لمسی بزرگتر با نمادها و اعداد ساده و خوانا است، طراحی مستطیلی باریک تر از باتری AAA دارد و تا 1000 خواندن را در حافظه ذخیره می کند. شما می توانید بررسی محصول DiabetesMine ما را در اینجا بخوانید.

FreeStyle Insulinx. این متر از سال 2012 وجود داشته است و هدف آن گنجاندن گزارش دوز انسولین همراه با خوانش قند خون است. دارای صفحه نمایش لمسی و دفترچه یادداشت الکترونیکی است که نتایج گلوکز خون، دوزهای انسولین، نشانگرهای قبل و بعد از غذا، ورزش و موارد دیگر را ثبت می کند. این مدل در سال 2013 موضوع فراخوانی محصول بود، اما مشکلات برطرف شد و همچنان می توان آن را به صورت آنلاین از خرده فروشان مختلف خریداری کرد.

بسیاری از مارک‌های مختلف گلوکز سنج انگشتی نیز در دسترس هستند – از Accu-Chek، Contour، OneTouch، One Drop، و چندین دستگاه اندازه‌گیری عمومی غیرمجاز که در خرده‌فروشی‌ها و داروخانه‌های سفارش پستی در دسترس هستند.

FreeStyle Libre. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت اکنون ترجیح می دهند به جای انگشت سنج از مانیتور قند مداوم (CGM) استفاده کنند. Abbott Diabetes Care چنین سیستمی برای ارائه دارد: مانیتور گلوکز فلش Abbott FreeStyle Libre. از کاربران می‌خواهد که یک حسگر کوچک روی بازوی خود بپوشند و آن را با یک گیرنده دستی یا برنامه تلفن هوشمند جداگانه اسکن کنند تا گلوکز را دریافت کنند. بررسی DiabetesMine ما درباره FreeStyle Libre را اینجا بخوانید.

خط پایین

مترهای FreeStyle Lite و نوارهای تست سازگار و استفاده آسان و دارای فناوری فتیله ای ویژه برای بررسی قند خون فرآیندی آسان است. مترها به دلیل اندازه جمع و جور و ویژگی های مفیدشان محبوب هستند. نوارها ممکن است پرهزینه باشند، اما اغلب توسط طرح های بیمه پوشش داده می شوند و به طور گسترده در داروخانه ها و فروشگاه های آنلاین در دسترس هستند.