هنر شهدا شناسایی دوست از دشمن بود


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمظاهر حسینی‌نوری مدیرکل تشریفات بیت مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد شهید خان‌طومان شهید بسیجی علی جمشیدی و ۳۲ شهید جاوید الاثر شهرستان نور در مصلی شهرستان نور، اظهار کرد: تمام سهم ما این است که ما شاکر باشیم و هر که شاکر نباشد یعنی امید ندارد که کفر است و کافر هیچ‌گاه به مقصد نمی‌رسد.

وی گفت: اگر می‌بینیم شهدا به مقصد رسیدند شاکر بودند، چرا که از همان امکاناتی که در دسترس داشتند استفاده بهینه کردند تا به مقصد رسیدند.

مدیرکل تشریفات بیت مقام معظم رهبری با بیان اینکه اگر می‌خواهیم به شهدا برسیم اهل دعا و سجده باشیم، اضافه کرد: در غیر این صورت امکان رسیدن به شهدا وجود ندارد، بستری که انسان بتواند صعود کند نماز است.

این مسؤول با بیان اینکه تمام هنر شهدا شناسایی دوست و دشمن بود، تصریح کرد: شیعه و سنی نداریم و همه با هم فرزند آدم هستیم، به همین جهت باید دائما باید در حال جهاد باشیم.

حسینی‌نوری با اشاره به اینکه خامی است اگر فکر کنیم شیطان در کمین نیست، یادآور شد: باید همیشه در عرصه جهاد پیشگام باشیم.

وی یادآور شد: جهاد اکبر، جهاد نفس است  و در این مسیرباید تمام تلاش‌مان را به کار بگیریم.

به گزارش فارس، شهید علی جمشیدی در۱۶ آبان ماه ۱۳۶۹ در شهرستان نور به دنیا آمد؛  از خرداد ۱۳۹۲ به عضویت گردان امام حسین در لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا درآمد تا بتواند به صورت تخصصی طرز به کارگیری ادوات نظامی مورد نیاز برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه را فرا بگیرد. یکی از برترین اعضای دسته ویژه مالک اشتر از گردان امام حسین(ع) بود و آمادگی جسمانی بسیار بالایی داشت و به صورت کامل مهارت استفاده از سلاح‌هایی همچون کلاشنیکف، تیربار پی‌کا، دراگونوف (سلاح تک تیرانداز) و خمپاره ۶۰ را کسب کرد.

برای رفتن به سوریه سر از پا نمی‌شناخت، حتی در شهریور ۱۳۹۴ تلاش بسیاری کرد تا از طریق تیپ فاطمیون (برادران افغانستانی مدافع حرم) به سوریه اعزام شود، اما در این امر موفق نشد. تا اینکه نهایتا موفق شد راهی سوریه شود.

علی جمشیدی در ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در منطقه خان‌طومان به شهادت رسید اما پیکرش مفقود بود تا اینکه پس از گذشت چهار سال از شهادت، پیکر شهید طی عملیات تفحص در سوریه کشف و هویتش شناسایی شد.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع