واعظ الجزایری: شادی آزادی ما با آزادی فلسطین کامل خواهد شد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خطیب نماز عید سعید قربان در الجزایر محمد معقلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در این کشور دو عید استقلال و عید قربان وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر در این کشور دو عید روز استقلال و عید قربان وجود دارد.

روزنامه القدس العربی به نقل از مایتیلی نوشت: هرکس تاریخ الجزایر را مطالعه کند راز حمایت از مشکلات مظلومان این کشور را درک خواهد کرد و موضوع اصلی فلسطین است.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین مهمترین مسئله الجزایر باقی خواهد ماند، تصریح کرد: شادی آزادی ما تنها با پیروزی فلسطین، مسجدالاقصی و بازگشت همه فلسطینی ها به آغوش اسلام کامل می شود. “

عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر اخیرا تاکید کرد که کشورش آرمان فلسطین را رها نخواهد کرد. زیرا این مشکل مربوط به استعمار زدایی است.

تابون با بیان اینکه نقش کلیدی الجزایر در برخی مسائل و مشکلات منطقه ای از سر گرفته می شود، تصریح کرد: یکی از این موارد است. [رهبر الجزائر از ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۸، چهارمین رئیس جمهور این کشور و از شخصیت‌های برجسته جنبش عدم تعهد] تا حالا”.

رئیس جمهور الجزایر با اشاره به اینکه موضوع فلسطین و صحرای غربی به اصل استعمار برمی گردد و باید مورد حمایت قرار گیرد، از سیاست های اسپانیا در قبال صحرای غربی انتقاد کرد.

الجزایر از معدود کشورهای عربی و اسلامی است که از ابتدای تشکیل پرونده فلسطین مدافع حقوق مردم فلسطین بوده و به طرق مختلف از آرمان قدس حمایت کرده است.

مقامات الجزایری از آغاز درگیری بین مردم فلسطین و نیروهای رژیم صهیونیستی در ماه رمضان امسال، تحولات بیت المقدس را از طریق تماس ها و هماهنگی های بین عربی دنبال می کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.