واقعی نگه داشتن: استفاده از روابط عمومی برای مبارزه با اطلاعات غلط و اطلاعات غلط


اخبار و رسانه های اجتماعی می توانند آسان باشند انتخاب کرد با قصد بدخواهانه ، اعم از گرفتن پول شما ، آسیب رساندن به شهرت یک شرکت و کسب سود سیاسی. اگرچه اینترنت عملکردهای مثبت زیادی دارد ، اما می تواند به عنوان کودی برای تقلبی عمل کند.

ماه گذشته ، عکس های یک بچه خفاش آلبینو شایان ستایش شد. دیری نگذشت که هنرمند نمدی روسی آنا یاسترژمبوسکیا به اینستاگرام رفت و رکورد کلاهبرداران که تصاویر او را به سرقت بردند را ثبت کرد. او نوشت: “حالا آنها خفاش سفید را” می فروشند “. مراقب باشید.” کلاهبرداران برخی را فریب دادند که اسباب بازی پشمی واقع بینانه یک حیوان در خطر انقراض است و برخی دیگر را فریب دادند که اسباب بازی برای فروش است آنها وب سایت ، هیچ چیزی را در ازای پول خریداران ارسال نمی کند. بازدید از بخش “Fauxtography” در Snopes.com به شما نشان می دهد که این سناریو چقدر رایج است.

ما با اطلاعات غلط و اطلاعات غلط بحث می کنیم جیم اولری، رئیس عملکرد جهانی ، امور شرکتی و خدمات مشاوره با ادلمن ؛ لیزا سیدنبرگ، معاون روابط رسانه ای با Greentarget ؛ ه مایکل استوز، معاون اجرایی رئیس جمهور و مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات بحران با BCW.

آنها پنج نکته برای مقابله با علفهای هرز ناشی از انتشار سریع اطلاعات غلط ارائه کردند:

  1. انگیزه را درک کنید. اگرچه ممکن است تأثیر یکسانی بر شهرت داشته باشند ، اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست بر اساس قصد متمایز می شوند. کسی که در اطلاعات غلط شرکت می کند ، معتقد است که دروغ درست است. چه اطلاعات غلطی بیشتر برای انتشار عمدی دروغ تولید می کند. یک کمپین ارتباطی به احتمال زیاد برای مقابله با اطلاعات غلط کافی است ، در حالی که اطلاعات نادرست به احتمال زیاد به یک مورد نیاز دارد رویکرد گسترده تر، هشدار Estevez.
  2. بدانید چگونه اطلاعات غلط منتشر می شود. تعیین علت اصلی تکثیر دروغ کلید مبارزه است. اولری توضیح می دهد:اطلاعات غلط پنج برابر سریعتر از اطلاعات واقعی آنلاین حرکت می کند.“اطلاعاتی که به سادگی گفته می شود ، به ظاهر معتبر ، اظهار نظر عمومی یا جدید می کند ممکن است اطلاعات غلط م effectiveثر را نشان دهد.
  3. شما شروع به گوش دادن می کنید. O’Leary می گوید: اطلاعات غلط به طور معمول “در حاشیه اینترنت یا در وب تاریک” سرچشمه می گیرد. توصیه می شود در این بخش از اینترنت نظارت داشته باشید و در برخی موارد مداخله کنید. خدمات نظارت خود را گسترش دهید تا وب تاریک را شامل شود. مراقب سایت های مخرب با استفاده از خزنده های شبکه تاریک یا خدمات نظارت بر اخبار جعلی باشید که صدها وب سایت را ردیابی می کنند و در صورت اصلی بودن اطلاعات غلط به آنها هشدار می دهد.
  4. روایت خود را تغییر دهید آماده باشید. واقعاً درک کنید که چه کسی می تواند شرکت را هدف قرار دهد ، و موقعیت آنها برای برنامه ریزی پاسخ شما قبل از زمان. در صورت لزوم ، ارتباط خود را اصلاح کنید تا قبل از کوه شدن از تپه ای بالا بروید. “[Brands] آنها باید استراتژی داشته باشند و پیامها ، پاسخها و ضمانتها را تدوین کنند تا هنگام حمله ، آنها آماده حرکت باشند.
  5. از شبکه پشتیبانی خود استفاده کنید. در حالی که شرکت ها باید از دفاع خود دفاع کنند ، تایید و نظرات شخص ثالث معتبر می تواند ارزشمند باشد. اما شما باید همین حالا روابط خود را شروع کنید. “پیدا کردن دوستان قبل از اینکه به آنها نیاز داشته باشید” حداکثر ارتباطات بحرانی است. استیوز می گوید: “هیچ کس شهرت و اعتبار خود را برای یک سازمان و در موقعیتی که نمی شناسد به خطر نمی اندازد.”

اطلاعات غلط همیشه وجود داشته است ، اما ابزارهای آنلاین آنلاین و رفتارهای انسانی زمینه مناسبی را برای شروع سریع داستانهای دروغین فراهم می کند. با این حال ، با استفاده از ابزارهای فعال و واکنشی مناسب ، متخصصان روابط عمومی می توانند از شخصیت یک شرکت دفاع کنند.

بیشتر بدانید

کاغذ سفید ما را بارگیری کنید ، دفاع از حقیقت: چگونه متخصصان روابط عمومی با اطلاعات غلط مبارزه می کنند
و اطلاعات غلطبه


در وبلاگ Business Wire از آخرین روابط عمومی ، IR ، بازاریابی و مشاوره رسانه ای مطلع شوید. امروز مشترک شوید!دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *