وال استریت ژورنال: دولت بایدن می‌گوید تحریم‌های جدید برعکس بازگرداندن تحریم‌ها است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرنگار وال استریت ژورنال در گزارشی از لغو تحریم ها در وین به نقل از منابع آگاه مدعی شده است که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با تحریم های سازمان ملل علیه ایران مخالفت کرده و امنیت را احیا کرده است. شورا..

لارنس نورمن، خبرنگار این روزنامه آمریکایی در توییتر خود نوشت: از برخی منابع مطلع شدم که دولت بایدن معتقد است که تحریم‌های اعمال شده امروز علیه اعاده برجام و در صورت دستیابی به توافق است. ، حذف خواهند شد. همچنین فکر می کنم از اروپایی ها خواسته شده که این پیام را به ایرانی ها برسانند.»

وی گفت: 150 تحریم قبلی که توسط دولت بایدن اعمال شده بود بر اساس کل توافق در نظر گرفته شد و اعلام شد که در صورت بازگرداندن آنها لغو نخواهد شد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که شبکه ای را فهرست کرده است که می تواند به ایران در دور زدن تحریم ها و فروش محصولات پتروشیمی خود کمک کند.

وزارت خزانه داری در بیانیه ای اعلام کرد: امروز فهرست تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا شامل شبکه ای از تولیدکنندگان پتروشیمی ایرانی و همچنین شرکت های ساختگی مستقر در چین و امارات متحده عربی است. Trilons از پتروشیمی و پتروشیمی ایران حمایت می کند. شرکت بازرگانی توافقنامه “هر دو شرکت نقش اساسی در فروش محصولات پتروشیمی ایران به خارج از کشور دارند.”

در این بیانیه آمده است: «این شبکه ضمن حمایت از فروش محصولات پتروشیمی ایران به مصرف‌کنندگان در جمهوری خلق چین و سایر بخش‌های شرق آسیا، به جلوگیری از معاملات و تحریم‌های بین‌المللی کمک می‌کند».

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است که واشنگتن با وجود تحریم ها می خواهد به شورای امنیت سازمان ملل بازگردد. برایان نلسون، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت: «ایالات متحده در مسیر دیپلماتیک معناداری برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک قرار دارد.

وی گفت: «بدون توافق، ما به استفاده از اختیارات تحریمی خود برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی از ایران ادامه خواهیم داد.»

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.