واکسن های COVID-19 در دوران بارداری یک “حباب محافظ” ایجاد می کنندپزشکان تأیید کرده اند که دریافت واکسن COVID-19 برای مادر و جنین بی خطر است ، زیرا آنتی بادی های مشترک در دوران بارداری و بیشتر از طریق شیر مادر وجود دارد.

داده هایی که ایمنی و اثربخشی واکسیناسیون در دوران بارداری را نشان می دهد در حال افزایش است و مزایای طولانی مدت زیادی برای مادر و نوزاد دارد.

کریستال دانکن-ویلیامز ، از کیپ تاون ، ما را در دوران همه گیری حامله کرد و همین امر باعث شد او در حالی که در سه ماهه اول بارداری با فرزند دوم خود باردار شده بود ، ضربه بخورد. او در حال حاضر پروژه ای به نام سرمایه جوانان را رهبری می کند ، که یک پروژه تبلیغاتی است که با جوانان و سیاست گذاران در کاهش نرخ بیکاری در کشور همکاری می کند.

در ازدواج در دسامبر 2019 ، درست قبل از شیوع جهانی COVID-19 ، دانکن ویلیامز گفت که هرگز نمی تواند تصور کند که تجربه او چقدر متفاوت از همه چیزهایی است که او برای اولین بار به عنوان یک مادر نشان داده است.

“هیچ چیز امکان پذیر نبود: خرید لباس نوزاد و اتاق نوزاد ، رفتن به قرارهای پزشک با شوهرم ، دوش گرفتن با نوزاد ، خانواده و دوستان ضربه من را احساس می کنند. من هنوز نمی توانم هیچ کدام از این کارها را با ویروس انجام دهم تا به او برسم. حداکثر در سال 2020 ، “دانکن ویلیامز گفت.

به حداقل رساندن ریسک

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 هستند و علائم شدیدی را در مقایسه با زنانی که باردار نیستند تجربه می کنند.

دانکن ویلیامز گفت یکی از بزرگترین ترس هایش بازگشت به خانه با ویروس به عنوان والدین یک نوزاد تازه متولد شده و به خطر انداختن خانواده اش است.

“ما نمی توانیم اجازه دهیم خانواده و دوستان او را در چند هفته اول زمانی که در خانه بود ببینند. بلافاصله بعد ، همه مجبور بودند هنگام حضور در اطراف از ماسک استفاده کنند ، و ما فقط مجبور بودیم از آن استفاده کنیم. به عنوان یک کارمند بهداشت ، شوهر من نیز اغلب بیرون می رود و در دفتر کار می کند ، بنابراین اطمینان از اینکه ما واکسینه شده ایم مهم بود. “دانکن ویلیامز توضیح داد.

هیچ مشکل امنیتی پیدا نشد

با توجه به “دومین به روزرسانی توصیه های مربوط به واکسیناسیون COVID-19 در دوران بارداری” ، بیش از 60،000 زن باردار در سیستم کنترل ثبت نام V-safe ایالات متحده / CDC ثبت نام کرده اند. مطالعات روی حیوانات با استفاده از واکسن های COVID-19 Moderna ، Pfizer-Biotech ، و J & J / Janssen قبل یا در دوران بارداری هیچ نگرانی در مورد ایمنی پیدا نکرد.

واکسن های Moderna و Pfizer-Biotech واکسن های mRNA هستند که حاوی ویروس زنده نیستند. علاوه بر این ، واکسن های mRNA با DNA فرد تعامل ندارند یا باعث ایجاد تغییرات ژنتیکی نمی شوند ، زیرا وارد هسته سلول نمی شوند. واکسن J&J یک واکسن علیه ناقل ویروسی است که از نسخه اصلاح شده بردار استفاده می کند. تا به امروز ، هیچ نتیجه نامطلوبی در مورد بارداری گزارش نشده است که از ناقل ویروسی مشابه در واکسن های دیگر استفاده شده و در تمام سه ماهه بارداری برای زنان باردار تجویز شده باشد. “

در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد واکسن COVID-19 برای زنان باردار یا کسانی که هنوز می خواهند بچه دار شوند مضر است.

یک حباب محافظ

دانکن ویلیامز در حال حاضر باردار فرزند دوم خود است و برای حفظ امنیت او هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد.

“من 15 دقیقه پس از واکسن در بخش مشاهده بودم. من در واقع به ایمیل های کاری پاسخ دادم و همه چیز خوب بود. من رفتم و مواد غذایی خریداری کردم زیرا مرکز واکسیناسیون در نزدیکی فروشگاه بود. بعداً بازوی من بسیار درد می کند. من حتی نمی توانستم دنده را در ماشین عوض کنم. بنابراین این تنها چیز بود ، اما من علائم دیگری جز این نداشتم ، “دانکن ویلیامز گفت

شما باید دومین واکسن COVID-19 خود را در ماه سپتامبر دریافت کنید.

“اگر هر دو واکسینه شده ایم ، من و شوهرم می توانیم از نوزادمان در جاده و خانه محافظت کنیم. من می دانم که پرتاب آنتی بادی به نوزاد متولد نشده برای وی بی خطر است. ما نمی دانیم که آنتی بادی ها تا چه مدت باقی می مانند تولد زیرا هنوز هیچ مطالعه ای در مورد آن وجود ندارد. اما حتی اگر در دو یا سه ماه اول زمانی که آسیب پذیرتر است داشته باشم ، مشکلی نمی بینم. این برای من یک خلبان عالی است. ایجاد حباب محافظ دانکن اضافه کرد. -ویلیامز.

پاسخ واکسن mRNA COVID-19 مورد بررسی قرار گرفت

“دومین به روز رسانی توصیه ها در مورد توصیه های مربوط به واکسیناسیون COVID-19 در دوران بارداری” به بررسی مطالعه اخیر Gray و همکارانش در ارزیابی پاسخ واکسن mRNA COVID-19 در بارداری و شیردهی می پردازد. 84 زن باردار و شیرده ثبت نام کردند. یازده (13٪) زن اولین دوز واکسن را در سه ماهه اول ، 39 (46٪) در سه ماهه دوم و 34 (40٪) در سه ماهه سوم دریافت کردند.

نویسندگان به این نتیجه رسیدند که واکسن های mRNA COVID-19 ایمنی هومورال قوی را در زنان باردار و شیرده با ایمنی مشابه در زنان غیر باردار ایجاد می کند. پاسخهای ایمنی ناشی از واکسن به طور قابل توجهی بیشتر از پاسخ به عفونت طبیعی بود. انتقال ایمنی به نوزادان از طریق جفت و شیر مادر صورت می گیرد. عوارض جانبی ارزیابی شده در این مطالعه شامل خطرات زایمان زودرس ، میزان پره اکلامپسی و محدودیت رشد بود. هیچ موردی از پره اکلامپسی یا محدودیت رشد در زنانی که در دوران بارداری واکسن دریافت کرده بودند وجود نداشت. یک مورد زایمان زودرس گزارش شده است.

دسترسی به اطلاعات

دانکن-ویلیامز خاطرنشان کرد که دریافت مراقبت های پزشکی از امتیاز دسترسی به منابع و خدمات برای خانواده وی برخوردار بود ، که در مورد سیستم های بهداشت عمومی SA صادق نیست. شکاف عظیم بین خصوصی و عمومی آشکار است.

“وقتی به مشاوره رفتم ، پزشکان به همه سوالات من پاسخ دادند. وقتی رسیدیم بلافاصله آزمایش شدیم و به اتاقهای زایمان منتقل شدیم. شوهرم توانست با من باشد و از من حمایت کند. دانکن-ویلیامز می گوید: من به چیزهای زیادی پی می برم که بسیاری از مادران به دلیل محدودیت ها و کیفیت مراقبت های انجام شده نمی توانند انجام دهند.

او گفت که به نظر او ، بسیاری از تردیدهای واکسیناسیون در SA عمدتا به دلیل ارتباط ضعیف دولت است.

“من فکر می کنم از آنجا که ثبت نام مستلزم آنلاین بودن است ، بسیاری از افراد کنار گذاشته می شوند. این برای ما افراد طبقه متوسط ​​که دارای دستگاه ها و پوشش شبکه و پول برای داده ها هستیم بسیار عالی است. اما این برای اکثریت قریب به اتفاق آفریقای جنوبی واقعیت ندارد. و بنابراین چرا ما از ایستگاه های رادیویی عمومی بیشتر استفاده نمی کنیم؟ من فکر می کنم ما واقعاً باید در ارائه اطلاعات بهتر به افرادی که می توانند درک کنند ، بهتر عمل کنیم. “

دانشکده های پزشکی آفریقای جنوبی (CMSA) توصیه کرده اند که اطلاعات بیشتری در فضاهای عمومی و کارکنان بهداشتی در بخش بهداشت عمومی به اشتراک گذاشته شود.

این مباحث باید شامل فقدان اطلاعات ایمنی برای زنان باردار و شیرده ، پاسخ ایمنی قوی به مادران پس از واکسیناسیون ، مزایای انتقال ایمنی و خطرات ناشناخته مربوط به سایر واکسن های غیر زنده در دوران بارداری باشد. “ – اخبار سلامتدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *