واکنش اتحادیه اروپا به موج اول همه گیری کووید -19 چقدر خوب بوده است؟ اکنون کارشناسان حکم خود را اعلام می کنند


خبر – یک مطالعه جدید در Frontiers in Health Public ، مروری بر نظرات کارشناسان در مورد دستاوردها و کاستی های واکنش COVID -19 اتحادیه اروپا (EU) ارائه می دهد. هدف: درس گرفتن برای همه گیری های آینده.

در سال 2004 ، اتحادیه اروپا مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) را دقیقاً با هدف هماهنگی نظارت و دستورالعمل های مرزی بیماریها ایجاد کرد. با این حال ، کارشناسان بهداشت عمومی مصاحبه شده تا حد زیادی موافق هستند که در حالی که برخی موفقیت ها حاصل شده است ، منافع هر کشور اغلب جایگزین پاسخ ها در سراسر اتحادیه اروپا شده است.

ماری گونتاریوک ، نویسنده ارشد ، از دانشگاه ماستریخت هلند می گوید: “سازوکار خرید مشترک اتحادیه اروپا به عنوان یک دستاورد بزرگ و یک ابزار معتبر برای مدیریت بحران شناخته شده است.” اما کارشناسان همچنین توافق کردند که بهبود به موقع و م effectivenessثر ممکن است. »

دومی افزود: “در طول همه گیری فعلی به طور خاص ، موقعیت ضعیف ECDC و اداره کل بهداشت و ایمنی مواد غذایی برای کمک به پاسخ هماهنگ به دلیل ضعف و ناسازگاری دستورالعمل بهداشتی برای نهادهای اتحادیه اروپا به طرز دردناکی آشکار شده است.” نویسنده دکتر توماس کرافت ، همچنین از دانشگاه ماستریخت. “نگرانی از منافع سیاسی ملی کوتاه مدت و تکه تکه شدن و عدم رهبری نهادهای اتحادیه اروپا پاسخ هماهنگ و م pandثر همه گیری را مختل کرده است.”

در این مطالعه ، نویسندگان با 18 کارشناس بهداشت عمومی از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا مصاحبه کردند. مصاحبه ها در طول یا مدت کوتاهی پس از اولین موج همه گیری ، بین ماه مه و آگوست 2020 انجام شد. در مصاحبه ها ، نویسندگان س questionsالات باز در مورد تجربیات و دیدگاه های کنفرانس تا کنون ، و همچنین پیشنهادات آنها برای آینده.

در آن زمان ، اتحادیه اروپا بر اجرای اقدامات پیشگیرانه بهداشتی متمرکز بود ، که شامل بسته شدن مرزها ، تعدادی از رویکردهای آزمایشی و دستورالعمل های متنوع در مورد استفاده از ماسک ها و سایر اقدامات احتیاطی بود. اما تفاوت های قابل توجهی بین رویکرد هر کشور وجود داشت. به عنوان مثال ، ایتالیا و اسپانیا تردد در داخل کشور را محدود کردند و قرنطینه های سختی را اعمال کردند. در مقابل ، توصیه های سوئد و هلند بیشتر به قضاوت شهروندان آنها بستگی دارد.

علاوه بر این ، یکی از مهمترین تلاش های اتحادیه اروپا پیش خرید واکسن و مذاکره در مورد قیمت بوده است. حداقل در طول دوره مصاحبه ، کارشناسان با اکثریت قاطع رویکرد همکاری اتحادیه اروپا برای دریافت واکسن را تأیید کردند ، با این احتیاط که این پروسه بیشتر از زمان مورد نظر به طول انجامید. با این حال ، بسیاری گزارش دادند که عدم اعتماد و شفافیت شگفت انگیزی در بین کشورها وجود دارد ، به ویژه در مورد تصویب مقررات بین المللی سلامت ، که توسط سازمان بهداشت جهانی وضع شده است. استفاده وصله از اقدامات مختلف کوتاه مدت (گاهی متناقض) سردرگمی ایجاد کرده و ممکن است اعتماد عمومی به مقامات بهداشت ملی و اتحادیه اروپا را تضعیف کند.

نویسندگان هلندی ، بلژیکی ، آلمانی و بریتانیایی که در مرکز بین المللی دانش و اطلاعات ایمنی عمومی همکاری می کنند اذعان دارند که مطالعه آنها فقط شامل متخصصان بهداشت بوده و در نظر گرفتن نظرات سیاسی نیز مفید خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که این مصاحبه ها فقط در موج اول انجام شده است و مصاحبه های اضافی تصویر کاملتری از اثربخشی پاسخ های اتحادیه اروپا در ادامه بیماری همه گیر ارائه می دهد.

گونتاریوک می گوید: “در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، امنیت بهداشت جهانی باید (دوباره) به عنصری مهم در دستور کار سلامت ملی آنها تبدیل شود.” و هم نویسنده اوا پیلوت می افزاید: “کار در جهت بهبود و ارتقاء سیستم بهداشت ملی هماهنگ و تقویت سیستم های نظارتی محلی ، منطقه ای و ملی باید از جمله در نظر گرفتن نظارت بر مرزی با کشورهای همسایه از اولویت های بالایی برخوردار باشد.”دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *