ورود هوای سرد و مرطوب از دوشنبه به اردبیل


سیوش محمدی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: بر اساس نقشه های هواشناسی هوا طی امروز و فردا ثابت و هوای گرم تا اواخر وقت امروز در استان اردبیل ادامه دارد.

وی افزود: از عصر دیروز (دوشنبه 14 شهریور) با هوای خزری، توده های هوای سرد و مرطوب به منطقه، در نواحی شمالی، کمربندی شرقی و نواحی مرکزی استان اردبیل گاهی با سرعت نسبتاً زیاد، با وزش باد شدید و افزایش ابر، دمای هوا به طور قابل توجهی بین 8 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: هوای استان اردبیل از روز سه شنبه تا اوایل هفته آینده بسیار سرد خواهد بود.

پیش بینی رگبار و رعد و برق در برخی مناطق استان اردبیل

وی در ادامه سخنان خود گفت: از دوشنبه شب تا غروب جمعه وضعیت جوی استان اردبیل ناپایدار شد و در این مدت با فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق استان به ویژه نواحی پیشرو بارندگی داشت. به گیلان. استان گاهی با بارش باران و رعد و برق.

محمدی گفت: در مناطق کوهستانی نیز بارش باران و رعد و برق محتمل است و بالای 4000 متر بارش باران و برف را پیش بینی می کنیم.

وی گفت: کنترل دمای گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها، تسریع در برداشت انگور در شهرستان مشکانشهر، پرهیز از چرای دام در دامنه ها و ارتفاعات استان و برخی از آنها در تردد جاده ای، احتیاط به ویژه در کوهستان ها توصیه می شود. مناطق برای کاهش دید، احتیاط و توقف ترافیک، ماندن در حاشیه رودخانه ها و نهرها و اجتناب از فعالیت های کوهنوردی.

انتهای پیام/3727/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.