وزن وینیل چیست و از چه چیزی ساخته شده است؟

اکثر وزنه برداران و بدنسازان از انواع مختلف وزنه مانند وزنه های چدنی ، وزنه های کروم و وزنه های وینیل استفاده می کنند. اگرچه هدف اصلی همه این وزنه ها این است که به بدنساز اجازه دهید تمرینات گسترده ای انجام دهد تا بدن خود را قوی تر و متناسب تر بسازد ، اما همچنان از نظر شکل ، سبک ، ظاهر و رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. در اینجا در این مقاله به شما اطلاعات مختصری در مورد وزن وینیل داده می شود تا در صورت عدم آشنایی با آنها ، آنها را از نزدیک بشناسید.

معرفی وزن وینیل

وزنه ها یا وزنه های وینیل ، وزنه های تمرینی هستند که از بتن جامد با مواد ساخته شده از پلاستیک سخت پوشانده شده اند. اگر در این زمینه تازه کار هستید شروع به تمرین با وزنه برای شما گزینه خوبی خواهد بود. دلیل اصلی شروع مبتدیان با وزنه های وینیل این است که آنها به آنها اجازه می دهند تا مطابق شکل خود تمرین کنند و برای همه انواع تمرینات با وزنه ورزش مناسب را انجام دهند. بالا بردن وزنه به درستی مهمترین قسمت تمرینات با وزنه است ، اما بهترین راه برای بلند کردن وزنه یک موضوع قابل بحث است.

آنها چه هستند؟

از وزنه های بتنی با روکش وینیل سنگین برای تمرینات مختلف آموزشی درجه یک استفاده می شود. آنها معمولاً برای جلوگیری از هرگونه آسیب عملکردی یا توانبخشی بدنساز استفاده می شوند. این وزنه ها که با وینیل پوشانده شده اند ، با دوام هستند. می توانید با توجه به قدرت بازوهای خود از آنها استفاده کنید.

دمبل های وینیل چگونه ساخته می شوند؟

آنها اساساً از بتن ساخته شده اند و با وینیل پوشانده شده اند تا ظاهری نرم و براق به آنها بدهد. آنها در اندازه ها و وزن های مختلف ساخته شده اند تا هرکس با توجه به پتانسیل وزنه برداری خود از آنها استفاده کند.

بسته بندی وزن وینیل

دمبل ها به صورت جفت بسته بندی شده اند تا حمل و نقل و ذخیره سازی آسان برای کاربر انجام شود. آنها معمولاً در ظروف 2 کیلوگرم ، 4 کیلوگرم ، 6 کیلوگرم و 10 کیلوگرم به ترتیب شامل 2 قطعه 1 کیلوگرم ، 2 کیلوگرم ، 3 کیلوگرم و 5 کیلوگرم بسته بندی می شوند.

تولید دمبل وینیل

وزنه برداری یک فرایند گام به گام است. اول از همه قالب چدنی را با توجه به اندازه و سبک دمبلی که می خواهید بسازید آماده کنید. قالب ها کمی سبک تر از وزن دمبل مورد نظر ساخته می شوند ، زیرا نمای وینیل نیز دارای وزنی است که به وزن اولیه قالب ریخته گری می افزاید.

گام دوم این است که قالب ریخته گری دمبل وینیل داغ را غوطه ور کنید تا پوشش آن بتواند کل قالب را بپوشاند. وینیل ریخته گری در رنگ های مختلف استفاده می شود تا جلوه منحصر به فرد و جذابی به دمبل های نهایی بدهد.

ماشین آلات مورد استفاده در تولید

برای ساختن دمبل های وینیل چدنی با کیفیت بالا از دستگاه های با کیفیت بالا برای ساخت وزنه هایی با اندازه و وزن دقیق استفاده می شود. وینیل در اصل با کمک نفت خام و نمک ساخته می شود. اتیلن با ترک خوردن نفت خام یا نفت و کلر با تجزیه الکترولیتیک نمک به دست می آید تا وینیل ایجاد شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *