وزیر جهاد کشاورزی گفت: 30 هزار میلیارد تومان وام کشاورزی در انتظار تصمیم نمایندگان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی امروز در مراسم افتتاح کارخانه غیردولتی کشاورزی، غذایی و دارویی شهر صنعتی وطن در هشترود آذربایجان شرقی گفت: زنجیره ای وجود دارد. ارزش.” فقیر در همه استان ها و در استان آذربایجان شرقی این شهر مثل یک لنگر برای بخش کشاورزی این استان است.

وی افزود: در سفرهای استانی رئیس جمهور به استان ها شاهد ضعف صنایع تبدیلی در سراسر کشور بودیم، کشاورز خام فروشی است و به کشاورز ارزش اضافی برای محصول داده نمی شود.

با بیان اینکه توسعه زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی از اولویت های دولت است، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای ارتقای مکانیزاسیون و زنجیره ارزش از نظر زیرساختی اقدامی بسیار ارزشمند و موجب جذب ثروت می شود. بهبود معیشت منطقه و کشاورزان.

وی افزود: هشترود به انبار غله آذربایجان معروف است و مردم آن در کشاورزی بسیار فعال هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه پس از 50 سال الگوی کشاورزی را در کشور اجرا کرده ایم و زنجیره ارزش در اجرای آن بسیار موثر است، گفت: برای کمک به کشاورزان در مناطق مختلف یارانه بر اساس کشت اختصاص می دهیم. مدل و در صورت تخصیص یارانه برای کشت یا کود، بر اساس نحوه کشت خواهد بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر از طریق کشاورزی پیمانی از کشاورزان حمایت مالی خواهیم کرد. ما در کشاورزی خرده مالکی هستیم و باید تا زمان برداشت به کشاورز کمک مالی شود.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه امسال برای کشت گندم تفاهم نامه امضا کرده ایم، گفت: کشاورز هزینه کود و بیمه نمی دهد و در زمان برداشت محاسبه می کند که امیدواریم کمکی به کشور شود و در تولید غلات بهبودی حاصل می شود.

وی افزود: برداشت گندم در آذربایجان شرقی نسبت به گذشته 300 درصد افزایش داشته که بسیار امیدوارکننده و ارزشمند است.

یک مقام ارشد این وزارتخانه با تاکید بر اینکه ابتکار ما در دولت سیزدهم به سمت اقتصاد کشاورزی است، اذعان داشت: در فاز اول این اقتصاد در تولید گندم بوده و تلاش می کنیم کشور را در این بخش به خودکفایی برسانیم. ساخته شده است. .

وی گفت: 80 درصد اراضی این استان دیم است، بنابراین طرح توسعه دیم را که از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آغاز شده است، با جدیت دنبال می کنیم و پیش بینی می کنیم تولید در دیم ها را حدوداً افزایش دهیم. 5 درصد میلیون تن

ساداتین نژاد با بیان اینکه از طرح آبیاری نوین در استان حمایت می کنیم، ابراز امیدواری کرد: اگر نمایندگان در هفته آینده دو برنامه فوری بند «ت» تبصره 8 انجام دهند، تمام سفرهای یکساله را خواهیم داشت و مصوبات می دهیم و سد می شود. حفظ خواهد شد در این منطقه پروژه اجرا خواهد شد که انقلابی در کشاورزی خواهد بود.

وی افزود: با اجرای این تبصره 30 هزار میلیارد تومان از املاک مازاد در قالب تهاتر برای بخش کشاورزی در نظر گرفته می شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی خصوصی ترین بخش اقتصاد است و باید مشارکت و سرمایه گذاری مردم را در این بخش تشویق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سهم کشاورزی در تولید ناخالص داخلی 11.7 درصد است و باید هر سال به میزان سهم خود در تولید ناخالص داخلی سرمایه گذاری کند، اما سرمایه گذاری فقط 4 درصد افزایش یافته است، بنابراین باید برگردیم. برای تسریع و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، همه اختیارات وزیر جهاد و کشاورزی را به استانداران واگذار می کنیم تا مجبور نباشند به ستاد اعطای مجوز مراجعه کنند.

ساداتین نژاد گفت: در شهرک سازی شاهد افزایش 10 برابری وام ها بوده ایم و صنایع تبدیلی برای ما بسیار مهم است و از همه سرمایه گذاران برای خدمت به بخش کشاورزی و کشاورزان دعوت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه خدمت به بخش کشاورزی به معنای ایجاد امنیت غذایی و امنیت غذایی کشور نیز به معنای ایجاد نیرو است، خاطرنشان کرد: کشاورزان ایرانی برای تولید برق جمهوری اسلامی سرباز هستند.

این مقام ارشد وزارت در پایان گفت: هیچ اولویتی قابل رقابت با تامین مواد غذایی نیست و این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری نیز بوده و باید برای بهبود این حوزه تلاش کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.