وزیر خارجه امارات برای اولین بار وارد تل آویو شد


به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات در اولین سفر رسمی خود امروز (چهارشنبه) وارد تل آویو پایتخت رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، این سفر چند روزه به طول خواهد انجامید و بن زاید در دومین سالگرد امضای توافقنامه بین امارات و امارات موسوم به «پیمان ابراهیم» شرکت خواهد کرد. دولت صهیونیستی.

وزیر امور خارجه امارات همچنین باید با مقامات دولت اسرائیل در مورد موضوعات مورد علاقه دوجانبه و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه گفتگو کند.

توافق عادی سازی امارات با رژیم صهیونیستی در سپتامبر 2020 با میانجیگری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا امضا شد. پس از آن بحرین، مغرب و سودان نیز به این روند پیوستند. از آن زمان تاکنون دو طرف به دنبال گسترش روابط خود در زمینه های مختلف بوده اند و مقامات رژیم صهیونیستی نیز چندین بار از ابوظبی بازدید کرده اند.

امیر هایک، سفیر رژیم صهیونیستی در امارات نیز روز دوم سپتامبر گفت که سفارت این دولت به مقر دائمی آن در ابوظبی منتقل شده است. وی در حساب توئیتری خود با اشاره به جابجایی مقر دائمی سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی افزود: پس از این همه تلاش، اکنون سربلند، خوشحال و هیجان زده هستیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.