وقتی بیمه معده جواب نمی دهد / جنجال همه چیزخوار در بیمارستان آقای!


خبرگزاری فارس – گروه سلامت: از این رستوران تا فست فود تازه افتتاح شده در منطقه خاصی از پایتخت، تلفن با دست می رود. او را از شهر به شهر دیگری می خوانند تا هر چه به دستش می رسد بخورد. قدر غذای رستوران را بدانید، از آن فیلم بگیرید، سریع در فضای مجازی به اشتراک بگذارید تا ازدحام فالوور داشته باشد و بازار رستوران رشد کند. او در حین تفریح ​​در رستوران ها گاهی از کیفیت غذا و رفتار سایر کارکنان رستوران انتقاد می کند. کیلوها فالوور جمع کنید تا مثل صفحه خودش وزن اضافه کنید!

عجیب اینکه چند وقت پیش یک شرکت بیمه آستین ها را بالا زد و همه چیز را از شکمش بیمه کرد و حتی این اتفاق شگفت انگیز را جشن گرفت تا روزی شکم خوابیده مشکلی نداشته باشد! حتی اگر بیمه اش نکنی باز هم آنقدر پول در چنته دارد که فکر می کند به سلامتی اش لطمه ای نمی زند، می توانند در درمان کمکش کنند نه بیمه معده!

*اختلاف در بیمارستان

دیروز کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن وی دوربینی در دست دارد و به مخاطبان صفحه خود اعلام می کند که صورتش کج است و مشکوک به فلج شدن است و به همین دلیل به بیمارستان شیرازی معرفی شده است. . با اعلام اینکه کارکنان بیمارستان اضافه وزن دارند، تی اسکن انجام ندادند. وی با اعتراض به موضوع و بدون توضیح کامل ماجرا به راحتی و بدون رعایت قوانین و بدون رعایت حریم خصوصی بیماران و کادر درمانی از آنها فیلمبرداری و در فضای مجازی منتشر کرد تا از آن استفاده کرده و نمایشی جدید بسازد. فالوور جمع کند و با انتشار تصاویر و تهدید کادر درمانی به کار خود ادامه دهد، البته به گفته افراد حاضر در بیمارستان قبل از رسیدن پلیس برای رسیدگی به شکایتش بیمارستان را ترک می کند.

* از دریافت پول خودداری کنید.

وی خطاب به وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که مسئولان بیمارستان قبل از پذیرش از وی تقاضای پول کرده اند که بلافاصله از سوی دانشگاه علوم پزشکی فارس رد شد و در اطلاعیه ای اعلام کرد: این یکی از آنهاست. ادعای دریافت پول برای خدمات بیمارستان های دولتی و بیماران بستری شده در اورژانس این بیمارستان ها صحت ندارد، ماجرا به اینجا ختم نمی شود، فیلم را در صفحه خود آپلود کنید، پس از انجام این کار، عده ای از اقدام وی دفاع عجیبی می کنند. استدلال می کند و برای اثبات حرفش آن ها را به اشتراک می گذارد عجیب اینکه فردی که ادعای سکته دارد ساعاتی بعد در فروشگاه های شهر حاضر می شود و با انتشار پستی در اینستاگرامش به تبلیغ اجناس فروشگاه می پردازد!

* حقیقت ماجرا چه بود؟

برای تشریح بهتر موضوع با دکتر مهرداد شریفی معاون علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت و گو کرده ایم. وی با بیان اینکه برای انجام سی تی اسکن به یکی از بیمارستان های نماز استان فارس مراجعه کرده است، تصریح کرد: برخی از علائم اولیه وی بر اساس نوع علائم بیماری برای مراجعه به پزشک در حال بررسی است که داده می شود و در در نهایت پزشک تصمیم می گیرد که آیا بیمار به آن نیاز دارد یا خیر. پذیرش در بیمارستان و سایر درمان ها یا خیر.

پس از مراجعه به بیمارستان از تریاژ بیمارستان نماز معاینه می شوند و مطلع می شوند که با توجه به علائم موجود ممکن است فلج صورت داشته باشید و نیاز به معاینه بیشتر است و پزشک شما را معاینه می کند تا در صورت نیاز سی تی اسکن انجام شود. این خدمات پزشکی به شما ارائه می شود. ممکن است به خدمات پزشکی دیگری نیز نیاز داشته باشید. پرسنل بیمارستان فرم درمان بیمار را پر می کنند و برای معاینه برای پزشک می فرستند. بیمار از مراجعه به پزشک خودداری کرد و اعلام کرد که نمی خواهد در بیمارستان بستری شود! و اصرار دارد که سی تی اسکن انجام شود.

در پی اصرار بیمار، سرپرست بیمارستان به او اطلاع می دهد که ممکن است به دلیل علائم موجود، بیمار به طور موقت برای معاینه بیشتر در بیمارستان بستری شود. این اصل درمان است و ممکن است بیمار نیاز به نوار قلب، سونوگرافی یا ام آر آی داشته باشد، متاسفانه بیمار به شدت مقاومت می کند و برای سی تی اسکن به بیمارستان دیگری می رود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی فارس با اشاره به اینکه طبق پروتکل درمانی بیمارستان، بیمار باید پس از بستری شدن در بیمارستان محاکمه شود، می گوید: مرخصی. رصد آمار شب گذشته در بیمارستان نماز شیراز نیز نشان می دهد که در این تاریخ 266 بیمار مراجعه کننده به تریاژ بیمارستان نماز و 185 سی تی اسکن از بیماران در بخش های مختلف این بیمارستان انجام شده است. همچنین یکصد سی تی اسکن از مراجعین در بیمارستان شهید دکتر فضیحی انجام شده است که در همین تاریخ بیش از 150 مراجعه ارائه شده است.

هیچ محدودیتی برای سی تی اسکن در بیمارستان ها وجود ندارد، سی تی اسکن سبک یا سنگین در بیمارستان ها وجود ندارد، طبق پروتکل علمی پزشک باید سی تی اسکن را درخواست کند که توسط کسانی که در سی تی اسکن زندگی می کنند درخواست می کنند. پزشک متخصص این درخواست را انجام داد. نه بحث وزن در بیمارستان مطرح نشد اما همکاران ما اصرار داشتند که قبل از سی تی اسکن توسط پزشک بررسی شود و در صورت نیاز همکارانم سی تی اسکن کنند. علائم بیمار نشان می دهد که بیمار مشکوک به سکته مغزی بوده و باید در بیمارستان بستری شود.

شریفی با بیان اینکه بیماران می توانند شکایات خود را به 1819 گزارش دهند یا با سرپرست بیمارستان پیگیری کنند، می گوید: مجازی از سال 1819 در این مورد صحبت کرد و از نظر قانونی موضوع را پیگیری کرد.

«از نظر اخلاق پزشکی، انتشار عکس بیماران ممنوع است، همچنین انتشار عکس همکارانم از نظر اخلاقی صحیح نبود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.