وقتی حاج قاسم «شهید» شد / معرفی بیش از 100 شهید از سراسر کشور


خبرگزاری فارس_کرمان; زهرا بامی: حجت الاسلام حسینی معروف به عاشیق علی می خواهد برای سیدالشهدا کاری کند، ذهنش درگیر است و شبانه روز به آن فکر می کند.

وی معتقد است: پشت تصویر شهدا، معرفت زیادی نهفته است که با رفتن خانواده شهدا و همرزمانشان، اگر کاری برای شهدا نکنیم، خاطراتشان دفن می شود.

ماجرا از خوابی شروع می شود که شیخ علی پس از طرح موضوع کار سیدالشهدا، حاج قاسم را در خواب دید که به او گفت حاضر است با من مصاحبه کند.

این خواب در راستای صحبتی بود که عشق با خانواده در خانه داشت و آن را به فال نیک گرفت.

او با دوستانش دوربین به دست گرفت و برای ساخت فیلمی در معرفی شهدا به خوابگاه شهدای حاشیه شهر رفت.

وی در خاطرات خود می گوید: یک سال و نیم از ساختن اولین نماهنگ شهدا می گذرد و اکنون سازمانی متشکل از 20 کارمند افتخاری داریم که بدون چشمداشت کار می کنند.

حسینی تصریح کرد: در این مدت شهدایی که همسایه ها آن ها را نمی شناختند دیوار به دیوار شهید بهنام محمد حسینی 17 ساله در نوق معرفی شدند که در وصیت نامه خود نوشت: با مردم سه روستا آشنا شدم. متاسفم که تو را در یک روز سرد و بارانی دفن کردم.» وقتی شهادت پخش شد، همسایه اش تماس گرفت و از او تشکر کرد که شهید را معرفی کرد تا بتواند دینش را برای شهدا بیشتر کند و اتفاقا روز نماز میت او بود. شهید باران و سرما بود.

مجید محسن پور دیگر شهیدی بود که معجزه او را مادرش انجام داد، مادر این شهید که خیاط بود و برای همسایه اش چادر می دوخت.

مادر شب به خواب می رود و پسرش را می بیند که دفترچه ای پر از نام در دست دارد.

مادر شهید از همسایه می پرسد برای فرزندم چه کردی؟ همسایه می گوید من همین الان عکسش را پاک کردم.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه شهدا زنده اند و باید برای ترویج فرهنگ ایثار تلاش کنیم و هر کاری برای شهدا انجام می دهیم بیهوده به کار خود ادامه دهیم، گفتم و گفتم: وقتی کلیپ ها پخش شدند. در فضای مجازی کار ملی بود، جلو رفتیم و با خانواده شهدا در شهرهای مختلف کشور مصاحبه کردیم و به مناطق جنگی رفتیم.

شهید معروف ترین است / از شهدا کوچکتر است.

او می گوید: «هرچه جلوتر می رویم بیشتر متوجه می شویم که شهدا نادیده گرفته شده اند.

این عالم خادم الشهدا از ساخت کلیپی از شهید حاجی در اصفهان خبر داد و از شهید جواد محمدی که به دوستانش معرفی شده بود یاد کرد و گفت این شهید بسیار مظلوم بود.

رئیس مؤسسه فرهنگی شهید رسانه در خاطره ای دیگر از زمان مستند شهدا گفت: پدر شهید گفت پسرم از هشت سالگی نماز شب می خواند. از او پرسیدم چرا؟ گفت: فرزندم را در راه امام حسین (علیه السلام) دادم، خانه چه ارزشی دارد؟

شهدا پرچم شهادت را برافراشتند.

حسینی افزود: پدر این شهید عزیز گفت: این یک «پرچم شهید» است که خود شهدا آن را برافراشتند و به شما تحویل دادند تا دراز نکشید و کاری برای ربودن این پرچم از دستتان انجام ندهید.

خادم الشهدا با بیان اینکه حاج قاسم را بانی شهادت می دانیم، گفت: تاکنون بیش از 100 شهید معرفی کرده ایم که اکثر آنها متعلق به رفسنجانی هستند.

خود شهدا ما را دعوت می کنند.

حسینی با اشاره به اینکه اولین مستند شهادت «دختران حاج قاسم» از تلویزیون پخش شد، افزود: خود شهدا ما را دعوت می کنند. کلیپی از شهید سعید بیاضی زاده مازندرانی پخش کردیم، پدر شهید از ما خواست که مستندی درباره فرزندش بسازیم و برای معرفی شهدا به ایران رفتیم و کلیپ هم ساختیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه در مقبره شهید حاج قاسم سلیمانی زائران زیادی حضور دارند، در نظر داریم بنایی بسازیم که بتواند پذیرای زائرین این شهید گرانقدر باشد و باید چند راوی تربیت شود. تا زائران را به این مناطق ببرند. در رفسنجان شهدای خود را به این مهمانان معرفی کنیم.

انتهای پیام/ 80016 / ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.