وندال رنگ خاکستری را روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون می پاشد

وندال رنگ خاکستری را روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون می پاشد


به گفته اداره پلیس نیویورک ، مجسمه نیم تنه برنزی جورج فلوید به ارتفاع 10 فوت ، که کشته شدن وی توسط افسر پلیس در سال گذشته باعث شورش سراسری علیه خشونت پلیس شد ، با رنگ خاکستری در میدان یونیون تخریب شد. گروهی که برپا شد مجسمه

این نیم تنه فقط سه روز پیش به عنوان بخشی از یک تاسیسات مسافرتی که شامل مجسمه های بریونا تیلور بود که در مارس 2020 در لوئیزویل ، کنتاکی توسط پلیس کشته شد و جان لوئیس ، نماینده کنگره و فعال حقوق مدنی درگذشت. تابستان گذشته ، اندکی پس از قتل فلوید.

سخنگوی NYPD گفت که فیلم های نظارتی حدود ساعت 10 صبح مردی را روی اسکیت بورد نشان می دهد که پشت نیم تنه جان لوئیس در حال مخلوط کردن چیزی در یک ظرف است ، سپس از کنار مجسمه فلوید اسکی می کند ، رنگ خاکستری را روی نیم تنه می اندازد و اسکی می کند. تا بعد از ظهر یکشنبه هیچ کس بازداشت نشده بود.

به محض این که افسران پلیس گزارش یک خرابکاری را در صبح روز یکشنبه دریافت کردند ، چندین داوطلب و همچنین تولید کننده تاسیسات شروع به پاک کردن رنگ خاکستری کردند. تماشاگران با هیجان در مورد آثار هنری و خرابکاری در اطراف نصب گشت می زدند.

مردم رنگ خاکستری را که روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون پراکنده شده بود ، برمی دارند

فلش

مردم رنگ خاکستری را که روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون پراکنده شده بود ، برمی دارند

جان کاورت ، 62 ساله ، ساکن وودساید ، که سیاه پوست است ، می گوید: “این چیزی است که ما هر روز با آن سر و کار داریم.” “رنگ همه چیز را لکه دار نمی کند.”

مشاور مالی ایسایا برک ، 31 ساله ، گفت که او از ویرجینیا به شهر رفت تا با خانواده خود نصب را ببیند.

برک ، سیاهپوست ، می گوید: “من در حال قدم زدن بودم و رنگی را دیدم که بلافاصله روی آن تأثیر گذاشتم.” او می ترسد که وقتی مجسمه تمیز شود دوباره خراب شود. “این نمایندگی از کشوری است که ما در آن زندگی می کنیم. این نژادپرستی ، نفرت و جهل است.”

همین مجسمه فلوید در ماه ژوئن هنگام نمایش در فلاتبوش ، بروکلین مورد تخریب قرار گرفت. مجرمان سپس مجسمه را با شابلون گروه راست افراطی جبهه پاتریوت علامت گذاری کردند. همچنین اعتقاد بر این است که این گروه پشت خرابکاری مجسمه دیگری از فلوید در نیوآرک ، نیوجرسی بوده اند.

سخنگوی NYPD تأیید کرد که پلیس فیلم های نظارتی از مظنونان حادثه ژوئن را منتشر کرد ، اگرچه تا روز یکشنبه هیچ فردی در این مورد دستگیر نشده است.

هیچ مجسمه یا نشان در مجسمه میدان اتحادیه یکشنبه پیدا نشد.

این سه مجسمه که توسط هنرمند کریس کارناپوچی ساخته شده و توسط گروه هنری Confront تولید شده است ، تا 30 اکتبر در معرض دید عموم قرار می گیرد و سپس به شهرهای دیگر برده می شود و بعداً در حراج خیریه به فروش می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *