وکلای دادگستری به نام جومان ویلیامز که نامزد فرمانداری است

وکلای دادگستری به نام جومان ویلیامز که نامزد فرمانداری است


جومان ویلیامز ، دادستان کل شهر نیویورک ، به دنبال نامزدی فرمانداری است که می تواند یک بازی برگشت مقدماتی با فرماندار کتی هوخول باشد. این دو در یک مسابقه شگفت آور خشونت آمیز برای فرماندار ستوان در سال 2018 به مصاف هم رفتند که ویلیامز نزدیک به 47 درصد آرا را به دست آورد.

ویلیامز روز سه شنبه اعلام کرد که مقالاتی برای تشکیل یک کمیته اکتشافی با هیئت انتخاباتی ایالت نیویورک ارائه کرده است. هوچول قبلاً گفته است که قصد دارد برای یک دوره کامل نامزد شود.

ویلیامز در بیانیه ای اعلام کرد که در تلاش است تا منصب خود را برای استانداری اعلام کند ، “من تمام دوران حرفه ای خود ، بیشتر عمر خود را صرف دفاع ، دفاع و مبارزه به نمایندگی از مردم و در برابر بی عدالتی و بی تحرکی کرده ام.” “در حال حاضر ، دولت ما در تلاش است تا از بیماری همه گیر بهبود یابد و از دوران مسمومیت ، رسوایی ، خودخواهی و شخصیتی که مانع پیشرفت است جلو برود. من همیشه به خدمات عمومی اختصاص داده ام و در هفته های آینده ، من من به این فکر می کنم که چگونه می توانم در این کار جوانسازی نیویورک به بهترین نحو خدمت کنم. “

کمیته اکتشافی فرماندار ویلیامز ، که اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد ، کاملاً غیر منتظره نبود. اندکی پس از استعفای اندرو کوومو فرماندار سابق ماه گذشته ، دادستان کل میهمان برنامه برایان لرر WNYC بود که در آنجا از وی س askedال شد که آیا در حال بررسی پست جدید معاون فرماندار است. پاسخ او در این لحظه هشدار داد.

ویلیامز در WNYC گفت: “تفاوت های زیادی بین ما دو نفر وجود داشت و اینکه ما چگونه فکر می کردیم دولت باید به جلو حرکت کند ، چگونه باید از آن موقعیت استفاده کرد و در آلبانی چه چیزی مورد نیاز بود. آنها خیلی دور نمی روند.” من دوباره می گویم که این بحث بعدی است و این موضعی نیست که من به آن علاقه دارم. “برخی باعث گمانه زنی می شوند که آیا او قصد دارد برای موقعیتی بالاتر پیشنهاد بدهد یا خیر.

اگر ویلیامز نامزدی خود را رسمی کند ، حامیان می گویند او مجبور می شود در مورد مسائلی که وی در زمان حضورش در شورای شهر و دفتر دادستانی کل روی آن کار کرده است گفتگو کند – اصلاحات در عدالت کیفری ، مسکن مقرون به صرفه و حقوق صاحبان سهام.

در حالی که هوچول تأکید کرد که از مسائلی که پیش روی 11 زنی است که شکایات آنها در گزارشی از دفتر دادستانی کل کشور ثبت شده است ، بی خبر است ، ویلیامز می تواند این سال را مطرح کند که آیا معاون فرماندار با هدف ایجاد تعادل در فرماندار این مشکلات را زودتر شناسایی کرده است؟ در حالی که در سال 2018 با هوچول به عنوان معاون فرماندار رقابت می کرد ، این دفتر را به عنوان بررسی قدرت فرماندار در نظر گرفت.

طی ماه آینده ، ویلیامز قصد دارد یک هیئت مشورتی متشکل از سایر مقامات منتخب را به همراه سازمان دهندگان جامعه و حامیان سراسر ایالت ، در حالی که در یک تور شنیداری در سراسر ایالت است ، تشکیل دهد.

برد لندر ، عضو شورای شهر و نامزد دموکرات ها برای کنترل شهر ؛ آنتونیو رنوسو ، نماینده مجلس نمایندگان و نامزد دموکرات ها برای رئیس منطقه بروکلین ؛ و تیفانی گاریگا ، رهبر اکثریت شورای مشترک هادسون ، اولین اعضای تعیین شده در هیئت مشورتی هستند که در مورد استراتژی و اولویت های سیاست های کمپین مشاوره خواهند داد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی فرماندار هوخول هنوز به درخواست اظهار نظر در مورد افتتاح کمیته اکتشافی ویلیامز پاسخ نداده است.

هوچول روز سه شنبه در آلبانی بود تا در مراسم یادبود سالانه افسران پلیس سخنرانی کند. یک روز قبل از حضور در برانکس و کوئینز در دو رویداد جداگانه ، او به اولویت های اصلی خود پرداخت: مبارزه با شیوع COVID-19 و ارائه کمک مستقیم به نیازمندان نیویورکی ، در این مورد ساکنان ثبت نشده با آسیب های ناشی از بقایای طوفان ایدا

هوچول با سنگینی دفتر اجرایی در پشت سر خود ، هفته های اول خود را در این اداره گذراند و کارکنان خود را پر کرد و به سرعت بر روی قوانین و پروژه های متوقف حرکت کرد و اغلب اعلامیه هایی را احاطه کرد که توسط گروه های زیادی از مقامات منتخب فعلی و حامیان جامعه احاطه شده بود.

ویلیامز تنها کاندیدایی نیست که ممکن است به دنبال به چالش کشیدن هوچول باشد. CNBC هفته گذشته گزارش داد که لتیتیا جیمز ، دادستان کل ایالت نیز در مورد احتمال نامزدی بعدی برای فرمانداری کل در حال بحث است. او قرار است صبح چهارشنبه در انجمن نیویورک بهتر سخنرانی کند. سازمان غیرانتفاعی متشکل از برخی از رهبران شرکتی ، غیرانتفاعی و مدنی شهر ، رویدادهای افطاری نیمه عادی برگزار می کند ، جایی که رهبران منتخب به دلیل اعلام ایده های مهم سیاسی جدید شهرت دارند.

برای جیمز ، تصمیم برای نامزدی فرمانداری ذاتاً پیچیده تر می شود. متحدان کوئومو ، از جمله وکیل و سخنگوی فعلی وی ، جیمز را متهم به انجام تحقیقات ناعادلانه با انگیزه بلندپروازی سیاسی وی کردند. این حملات به احتمال زیاد در مبارزات اولیه ظاهر می شوند. تصمیم برای ورود به انتخابات اولیه فرمانداری همچنین ممکن است به معنای از دست دادن فرصت نامزدی برای سمت فعلی دادستان کل ایالت باشد ، یک مزیت خودکار در هر مسابقه اولیه.

برای ویلیامز ، این خطرات مانند پیشنهاد معاون فرماندار 2018 اعمال نمی شود. او به عنوان یکی از اعضای شورای شهر نیویورک در آن زمان ، پس از شکست به مقام خود بازگشت. در صورت پیروزی در انتخابات عمومی نوامبر برای دادستان کل ، او حداقل تا سال 2025 دادستان کل باقی خواهد ماند – حتی اگر پیشنهاد وی برای فرمانداری ناموفق باشد – با این شانس که بعداً برای یک دوره دیگر در شهر نامزد شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *