ویدئوها: شهردار د بلاسیو و فرماندار هوچول خواستار وضعیت فوق العاده هستند زیرا طوفان گرمسیری ایدا باران تاریخی را به نیویورک می آورد


طوفان گرمسیری ایدا روز چهارشنبه بارش های تاریخی را در منطقه سه ایالت ریخت و باعث جاری شدن سیل در جاده ها شد و MTA مجبور شد تقریباً تمام خطوط مترو را ببندد و ده ها هزار نفر را بدون برق رها کند.

نیویورک ممنوعیت سفر را به دلیل “شرایط جوی شدید” اعلام کرده است که از ساعت 12:50 بعد از ظهر شروع می شود و تا 5 صبح پنجشنبه ادامه می یابد: “همه وسایل نقلیه غیر اضطراری باید از خیابان ها و آزادراه های نیویورک خارج شوند”.

برای اولین بار ، سرویس هواشناسی ملی فوریت وقوع سیل ناگهانی را برای نیویورک صادر کرد. در سنترال پارک ، 3.15 اینچ باران در یک ساعت ، از ساعت 8:51 بعد از ظهر تا 21:51 شب ثبت شد و رکورد 11 روزه 1.94 اینچ را شکست.

حدود ساعت 11 شب ، شهردار بیل دی بلاسیو وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

او به WABC 7 گفت: “این بسیار نگران کننده است و ناگهان اتفاق افتاد.” “ما چند ساعت است که وضعیت جدی داریم. این بسیار مهم است که مردم از جاده ها خارج شوند.” وی همچنین خاطرنشان کرد که خطوط مترو “مشکلات عظیمی دارند”. کمی بعد ، وی در WCBS 2 اعلام کرد ، “ما در نیویورک وضعیت فوق العاده اعلام کردیم. من به تازگی این تصمیم را گرفته ام.”

او گفت: “ما بارانی را می بینیم که تقریباً هرگز نمی بینیم.” “در حال حاضر ، مترو اساساً خراب است.”

ساعت 23:00 ، تمام خطوط مترو متوقف شدبه سیستم شاهد سیلاب های بزرگی است:

جاستین کینگ ، موسیقیدان 40 ساله ، در یک D-Train از اداره بندر بود که مترو به طور ناگهانی در خیابان 23 متوقف شد. او گفت: “ما 20 دقیقه بدون هیچ گونه اطلاعیه ای در قطار نشستیم.” “در پایان آنها گفتند که قطارها کار نمی کنند زیرا ریل ها غرق شده اند. تمام آب آنجا به سمت پایین می رود.” کینگ گفت که قصد دارد در بروکلین بخوابد ، اما مطمئن نیست که چگونه می تواند به آنجا برسد. طرف دیگر رودخانه شرقی

MTA دارای خدماتی است که آب را از ایستگاه ها پمپ می کنند تا واگن های مترو را که بین ایستگاه ها گیر کرده اند جابجا کنند.

کتی هوچول ، فرماندار نیویورک ، اندکی قبل از نیمه شب به CNN گفت: “در حال حاضر ما در وضعیت بسیار جدی قرار داریم.” کمی بعد ، در جریان حضور در NY1 ، او رسماً حالت فوق العاده اعلام کرد.

سرپرست موقت MTA ژانو لیبر به NBC نیویورک گفت اینکه هنوز برای صحبت درباره سرویس مترو برای صبح پنجشنبه “خیلی زود” بود. حساب توییتر NYC Transit در ساعت 12:40 به مشتری پاسخ داد، “اگر قطار فردا خطرناک باشد ، ما از آن استفاده نخواهیم کرد. ما هنوز نمی دانیم سرویس صبح چگونه خواهد بود ، اما منتظر به روزرسانی ها باشید.”

در اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مرکز ملی تنیس بیلی ژان کینگ ، بقایای طوفان ایدا به این منطقه برخورد کرد.

هنگامی که بقایای طوفان ایدا به منطقه برخورد کرد ، مردم در حال بارندگی شدید و پیاده روها در مرکز ملی تنیس بیلی ژان کینگ در کوئینز هستند.

فلش

هنگامی که بقایای طوفان ایدا به منطقه برخورد کرد ، مردم در حال بارندگی شدید و پیاده روها در مرکز ملی تنیس بیلی ژان کینگ در کوئینز هستند.

جاستین لین / شاتر استوک

بیشتر خدمات در حمل و نقل نیوجرسی نیز به حالت تعلیق درآمده است. برخی از نقاط برونکس نیز از ساعت 9 شب تحت هشدار گردباد قرار گرفته اند.

جاده ها نیز آب گرفت. شهردار بلاسیو چهارشنبه شب گفت FDNY ، EMS و NYPD در تلاش هستند تا مردم را از اتومبیل خود خارج کنند.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *